#100blogipäeva 97/100 – Korduma Kippuvad Küsimused

Viimati uuendatud: 17.10.17

Mõtlesin täna teha Korduma Kippuvate Küsimuste postituse, äkki teeb mõnele (uuele) lugejale asjad natuke selgemaks. Kui sul on veel küsimusi, siis tulista kommentaaridesse või vaata Q&A postitusi (1 & 2). NB! Postitus uueneb aja vältel pidevalt. 🙂


Kaal & Toitumine

 • Kui pikk sa oled?

167–168 cm. Kogu aeg teadsin, et olen 167 cm pikk, aga spordiarstil mõõdeti viimati mu pikkuseks 168 cm. Võta siis kinni.

 • Mitu kilo sa LCHFiga maha võtsid ja kui kiiresti?

LCHFiga kaotasin kokku 20 kg, aga võtsin u 5 kilo enne LCHFi lõpetamist erinevate probleemide tõttu juurde tagasi. Esimesed 13 kg kaotasin 3 kuu jooksul, järgmised 7 kg kadusid väga vaevaliselt 8 kuu jooksul. Enne LCHFi lõpetamist võtsin u 5 kg juurde tagasi. Rohkem saad lugeda TOITUMISE lehelt.

 • Mitu kilo sa pärast uuesti süsivesikuid sööma hakates ehk pärast LCHFi lõpetamist juurde oled võtnud?

0 kg. Lõpetasin LCHFi 3. aprillil 2014.

 • Mis oli sinu maksimumkaal?

85,5 kg (2013. aasta jaanuaris). Minu kaalulugu on kättesaadav SIIN.

Kõige suuremas kaalus (vasakul, jaanuar 2013), kõige väiksemas kaalus (detsember 2013) ja bakalaureuse lõpupäeval (juuni 2014)

 • Mitu kalorit sa päevas sööd? Millega sa oma kaloritarbimist jälgid?

Ma ei loe enam kaloreid, makrotoitaineid või muud taolist. Üritan süüa võimalikult intuitiivselt. Menüüsid võid näha Food Friday sarjast, kus avaldan peaaegu igal reedel oma ühe päeva toidupäeviku. Varem kasutasin kalorite jms jälgimiseks ShapeUp Clubi (nüüd on selle nimi Lifesum).

Trenn & Jooksmine

 • Kui palju sa trenni teed?

Treeningtundide arv nädalas on väga erinev, ulatudes 5 tunnist kuni 10 tunnini, koos lihashoolduse ja kõndimisega võib see number ka suurem olla. Trennide kestus, maht ja intensiivsus oleneb parajasti sellest, mis on trennide eesmärk: valmistuda jooksuvõistluseks, puhata enne võistlust või taastuda pärast võistlust. Jooksuhooaja välisel ajal teen trenni selle järgi, kuidas tuju ja enesetunne ütlevad. Minu trenninädalate kokkuvõtted ilmuvad Workout Week sarjas igal pühapäeval.

 • Missugust trenni sa teed?

Minu põhiala on jooksmine, tegelen ka ujumise ja rattasõiduga ning rühmfitnessiga, eelkõige BodyPumpiga. Minu harrastatavaid või kunagi harrastatud alasid saad vaadata TRENNI lehelt.

 • Mis pulsikella sa kasutad? Milliseid spordirakendusi sa kasutad?

Kasutan Garmin 310XT 735XT kella, mis on veekindel ja sobib nii triatloni, jooksu, ujumise, rattasõidu kui ka muude alade (sh rühmfitnessi) harrastamiseks. Varem kasutasin kogu aeg RunKeeperi rakendust, natuke ka Endomondot. Eelistan pulsikella, aga kui peab valima mobiilirakenduse, siis RunKeeper meeldis mulle rohkem kui Endomondo. Sammulugejana olen kasutanud rakendust Moves.

 • Mis on sinu jooksu x-km distantsi isiklik rekord?

Võistluste tulemusi ja kokkuvõtteid saad vaadata TULEMUSTE lehelt.

Foto: K. Jahilo, sportfoto.ee

 • Kui kaua sa jooksmisega tegelenud oled?

Aktiivselt alates 2013. aasta mai lõpust.

 • Kuhu peab jalg joostes maanduma? Missugune on õige jooksutehnika?

Lühike vastus: ära maandu kannale. Pikemalt saad jooksutehnikast lugeda SIIN ja SIIN, üks kasulik videolink on SIIN.

 • Milliseid vigastusi oled joostes saanud?

Läbi aegade alates lapsepõlvest on mul probleeme olnud istmikunärvi ja pirnlihase valuga, luuümbrisepõletikuga, reie tagalihase ülevenitusega, sääre ja põlve sisekülje valudega, hüppeliigestega, vasaku labatallaga.

 • Kes on Maris? 🙂

Maris Tamm on minu jooksu- ja BodyPumpi treener ja sõber, kes mulle igati nõu ja jõuga abiks on.

Muu

 • Millega sa tegeled?

Õpin täiskoormusega Tartu Ülikoolis magistrantuuris matemaatilist majandusteadust. Töötan Tartu Ülikoolis peaspetsialist-analüütikuna, vean oma fotograafiaga tegelevat ettevõtet ja vahel annan ülikoolis õppejõuna praktikume.

 • Kust sa pärit oled?

Olen pärit Ida-Virumaalt Kohtla-Järve lähedalt, praegu elan Tartus.

 • Millised on sinu lemmikblogid?

Blogid, mida ma loen, on nähtavad SIIN.

 • Millise kaameraga valmivad siin blogis esinevad pildid?

Foto: E. Kõivik. Töötlus: M. Partei

Kui tegu pole võõrastest allikatest viidatud piltidega, siis minu pildid sünnivad kas minu iPhone’i või Nikon D750-ga (objektiividena Nikkor 80–200 mm või Tamron 24–70 mm), varem Nikon D60-ga (18-55 mm kit objektiivi või 35 mm objektiiviga). Kollaaže teen telefonis PhotoFrame rakendusega ja arvutis interneti kaudu fotor.com leheküljel.


AEGUNUD. PS. Kuna hiljuti oli mu EQUA 6 kuu sünnipäev (täpselt pool aastat tagasi tellisin neilt 2 plastpudelit), saatis EQUA mulle 15% sooduskoodi, et saaksin mõne pudeli soodushinnaga osta oma perele või sõpradele. Kes soovib, võib seda kasutada. Kood kehtib ainult myequa.com lehel. Mina selle koodi kasutamisest mitte mingisugust kasu ei saa, ei esemelist ega rahalist. 🙂 Lihtsalt mõtlesin jagada, kui keegi soovib neilt tellida. Kood on järgmine: Margit_cepkdxqe

2 kommentaari “#100blogipäeva 97/100 – Korduma Kippuvad Küsimused

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.