2016. aasta eesmärgid

Selle 2016. aastaga on üks imelik lugu: veel paar nädalat tagasi polnud mul korralikke eesmärke, mida sellel aastal innukalt täitma asuda. OK, üks ikka oli – ülikooli ära lõpetamine – aga kõik muud eesmärgid ja sihid… Neid lihtsalt ei olnud? Kui eelmistel aastatel oli mul 15–20 eesmärki, siis esialgu oli selleks aastaks neid väga raske leida. Lõpuks sain kokku 4 suurt ja veel mõned väiksemad eesmärgid. Sellel aastal siis sedamoodi.

dream

Suured eesmärgid

1. Ülikool ära lõpetada.

Ei vaja väga palju selgitusi. Ained on vaja tehtud saada, diplomitöö valmis kirjutada ja magistrikraad kätte saada.

2. Pärast ülikooli töö leidmine ja [rahaliselt] iseseisvaks saamine.

Minu jaoks väga oluline punkt. Ega ma just eriti uhke pole, et nii vanana jätkuvalt perekonna abile lootma pean… :/ Tahan pärast ülikooli leida sellise töökoha, millega end ilusti ära elatan. Ei hakka ütlema, et see peab olema erialane töö, vaid olen avatud kõigile huvitavatele võimalustele. Tahan ise endaga hakkama saada ja täiskasvanu olla. Lõpuks.

3. Selveri Linnajooksude 100+ km.

Selle uue eesmärgi leidsin tänu härra Jooksjale. Linnajooksude sarja tervikuna pole ma kunagi ette võtta tahtnud, sest ma ei taha kunagi Tartu Linnamaratonist/Sügisjooksust loobuda, mis toimub vaid päev enne Linnajooksude sarja Paide-Türi võistlust. Nüüd on Linnajooksudes aga uus formaat, kus täis tuleb joosta 100 km. Seega saan Rapla ja Paide-Türi ära jätta ning siiski ilusti oma 100 km täis. Nagunii osalen väga paljudel Linnajooksude etappidel, juurde pidin võtma ainult Jüri Jaansoni jooksu. Elu teine maraton oli mul nagunii plaanis, seega kõik klapib. Teeme ära!

Tartu Kevadjooks – Tartu – 14. mai 2016
Narva Energiajooks – Narva – 11. juuni 2016
Eesti Ööjooks – Rakvere – 13. august 2016
Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks – Pärnu – 4. september 2016
SEB Tallinna Maraton – Tallinn – 11. september 2016

4. Vähemalt 1 triatlon.

Tahan jälle triatloniga tegeleda, sest see on nii äge ja minulik spordiala. Hetkel leidsin vaid 1–2 triatloni, mis mu võistlusgraafikusse (ilmub peagi!) sobivad… Kes veel häid triatlonivõistlusi soovitab? 🙂

Väikesed eesmärgid

1. Heade emotsioonidega (jooksu)võistlused.

2. Vähem tulemuste üle muretsemist ja rohkem protsessi nautimist. Igas elu aspektis, aga kindlasti spordis. 

3. 24. sünnipäeval 24 km jooksu. Jätkaks traditsiooni?

4. Cooperi test. 

5. Kätekõverdused. Võiks suuta varvastel kätekaid teha. Noh, paarkümmend tükki äkki? Arv polegi oluline, aga tahan jälle jõuda ja jaksata ja end iseendana tunda.

6. Toitumine tervislikumale rajale tagasi. Ise jälle kokkama hakkamine ja palju suurem köögi- ning puuviljade tarbimine. Kaua võib mingit jama endale sisse süüa?

7. Rohkem tähelepanu inimsuhetele. Perele, sõpradele, kallimale oma aja ja tähelepanu pühendamine. Suhete hoidmine. 

8. Tee midagi elus esimest korda. Mis see olla võiks, seda ma veel ei tea.

9. Vähemalt 1 välisreis. Ilmselt mitte midagi pikka ja kulukat, aga natuke võiks maailmas ringi vaadata. Olgu selleks maailmaks siis kas või mingi lähiriik või juba käidud koht.

10. Iseenda armastamine. Self-explanatory.


Mis Sina 2016. aastal plaani oled võtnud? Jaga oma eesmärke. 🙂

12 kommentaari “2016. aasta eesmärgid

 1. Jaaa, nii tore, et sa ka linnajooksude 100+ etapil kaasa teed! Saan aru, et Tallinnas tuleb siis maraton, et kõiki etappe kaasa ei tee? 😉 Minul kõik kõige pikemad distantsid, aga Tallinnas poolmaraton.
  Rajal näeme! 🙂

  Meeldib

 2. Kusjuures mul sama lugu eesmärkidega, tavaliselt on neid lihtsam kirja panna, aga sel aastal ei tule see kuidagi välja :D.

  Mul ka plaanis jälle Tallinnas maratoni joosta. Ja see linnajooksude värk tundub täitsa hea plaan olevat, mõtlen ka nüüd selle peale..:P

  Head eesmärgid, eriti meeldib mulle see vähem tulemuste üle muretsemist ja rohkem protsessi nautimist 🙂 🙂

  Edu uueks spordiaastaks!

  Meeldib

 3. Endal ka sel aastal triatlon plaanis. Esialgu alustan küll vaikselt ja soovitaks nt Jüri basseinitriatloni 🙂 Peaks toimuma maikuus ja (minu jaoks) väga suur eelis on see, et ei pea kuskil külmas väliveekogus suplema, vaid saab turvaliselt basseinis ujumise ujutud 😛

  Meeldib

 4. Soovin mõnusat eesmärkide täitmist 😉 Ja head eesmärgid tõesti 😉

  Ma soovisin selleks aastaks mõndasid asju ja lubasin ka… Mõned näited:

  Ka mina võtsin plaani maratoni, küll siis kõnnimaratoni ja see on mul lubaduste all. No soov oleks ka see kaal ideaalini langetada aasta lõpuks, kuid ma ei pannud seda lubaduseks. Lubasin kooliasjad korda teha, lubasin mandlid ära lõigata. Lubasin olla rahulik, kannatlikum, leida ülesse järjepidavus ja kohusetunne. Mõned lubadused olid veel. Aaa kõigil Tartus toimuvatel võistlustel osaleda, kus käia võimalik, need läbida. Soovin veel head tervist ja endast kõik anda selleks, rohkem aega lähedastele ja sõpradele, saavutada rahu ja stabiilsus oma elus…

  Nipet näpet oli veel 😀

  Meeldib

  1. Väga ilusad eesmärgid, lugesin juba sinu blogist. Soovin sulle palju edu ja järjepidevust, Merlin! 🙂

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.