Nädala kokkuvõte 22.–28.08.2022

Esmaspäev: trennivaba. Pika jooksu järel teenitud trennivaba päev.

Teisipäev: jooks + BodyPump. Kuna mu eelmise nädala pikk jooks oli üks Kolgata tee, siis veidikese mõttetöö tulemusel otsustasin teisipäeval siiski joosta, aga väikeste juppide kaupa. Jooksin 2+2 km kodust trenni ja trennist koju (NRC: Running with Lopez Lomong #2). Tõsiselt palav, aga vähemalt ei pidanud enne tööpäeva veel varem ärkama ja jooksma minema.

Kuna võimalused korraga kogu keha lihaseid Pumpis treenida hakkavad maratoni lähenedes jõudsalt kokku tõmbama, kasutasin neid viimaseid võimalusi. Jalalood tegin täiesti ilma lisaraskuseta, mõeldes kolmapäevasele jooksutrennile ja laupäevasele poolmaratonile, kuid ülakeha osas tegin kõik tavaraskusega kaasa. Oma Treenerit ei asenda ikka keegi samas kvaliteedis, kuid saime hakkama. 56 min, 138 l/min

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Arvasin, et enne poolmaratoni väga pikki lõike ühistrennis ei tule, seega läksin julgelt trenni joostes. Boy oh boy was I wrong. 😅 Treeneril oli meile ette nähtud pikk fartlek, mis koosnes järgmistest osadest:

 • 2 km soojendus
 • 3 km kiire intervall poolmaratoni tempos
 • 1 km rahulik jooks
 • 2 km kiire intervall 10 km võistluse tempos
 • 1 km rahulik jooks
 • 1 km kiire intervall 5 km võistluse tempos
 • 2 km mahajooks

Kokku 12 km. Ma olin kergelt šokeeritud, sest ma ei olnud vaimselt valmis nii pikaks pingutuseks. Eriti arvestades, et õues oli 28 kraadi sooja. Meie õnneks oli taaskord taevas pilvekiht, mis päästis kõige hullemast. Enamik tegi trenni staadionil, aga meie Mariaga läksime Lähte poole kergliiklusteele. 20 ringi staadionil ei tundunud kõige ahvatlevam. 2 km soojendust oli juba õnneks tehtud. Haarasin oma veepudeli kaasa, et see pärast esimest lõiku kuskile võssi maha panna. See distants selle ilmaga ja selle pingutusega ilma võimaluseta juua ei tundunud kõige mõistlikum tegevus.

Nagu päästeingel tuli meie trenni külla kunagine trennikaaslane Janek, keda ma vähemalt kolm aastat näinud polnud. Ta tuli rattaga ja Tauri saatis ta meile kergliiklusteele järele. Mina ja Maria jooksime eri tempodes ja Janek tassis terve tee mu joogipudelit, et me mõlemad juua saaksime. Lisaks ajas juttu ja aitas neid pikki lõike paremini taluda. Selles kuumas ma tõusvas tempos joosta ei suutnud, aga ideaaltingimustega poolmaratoni tempos võisid need lõigud olla küll, isegi suts kiiremad. Kiirete lõikude tempod: 5:48, 6:03, 5:52 min/km, pulss oli kiiretes osades 165 kandis.

Ajasime natuke staadionil juttu ning oligi käes aeg koju jooksma hakata. Tehtud!

Neljapäev: rahulik jooks. Sain lõpuks oma kaks nädalat oodatud uued jooksutossud kätte. Saucony Endorphin Shift 2, kes tahab rohkem teada. Kõik otsingukriteeriumid täidetud:

 1. Saucony
 2. 4mm drop
 3. Pehmus, aga mitte jala all ujuvus
 4. Stabiilsus ja struktuur

Viisin õhtul tossud kohe ringile. Õnneks oli täpselt üks jooks enne Kihnut veel jäänud. Tossud olid kohe esimesest sammust jalas täpselt see, mida mul vaja oli. Sääred olid aga eelmise päeva pikast fartlekist (ja üldiselt kogu augustist…) veel täitsa läbi, seega tegin oma tunniajase ringi jooksul paar võimlemispausi. Jooksu teises pooles olid jalad juba jupp maad paremad. Selle jooksuga sain kindluse, et need jooksutossud võib poolmaratoniks kaasa võtta küll. NRC: Run with Eliud. 8,73 km, 6:53 min/km, 144 l/min

Reede: trennivaba. Enne võistlust väike puhkepäev. Sõitsime Kihnu ja panime vaimu kuumaks poolmaratoniks valmis.

Laupäev: Kihnu Männäkäbä Maraton. Pikemalt kirjutan kunagi hiljem. Kuum! Aga ilus. 💛

Pühapäev: trennivaba. Jalad olid hommikul pärast jooksu ja pidu ootamatult valuvabad. Nagu polekski midagi teinud. Õhtuks tekkis jalgadesse raskus ja väsimus, aga eks vaatame, mis tunne homme on.

Kokkuvõttes:

Kolm planeeritult trennivaba päeva, aga sellegipoolest ülimalt sisukas ja päris mahukas nädal.

Järgmisel nädalal ootab ees kolm rahulikku jooksu, üks ühistrenn, üks pooles vinnas BodyPump, üks võistluseelne soojendus ja Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks. Ootan juba huviga jahedamaid temperatuure, nüüdseks on piisavalt jooksuradadel end kuumutatud. Vaatame, mis vorm normaalsemates ilmatingimustes tegema hakkab.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.