Workout Week 27.10–2.11.2014

Workout Week on igal pühapäeval ilmuv postitus, mis võtab kokku minu nädala treeningud.

27.10–2.11.2014

Esmaspäeval tegin kaks trenni: Jooks Jõud Venituse ja BodyPumpi. Jooksime umbes 40 minutit (ma, loll, panin kogu ajaks oma uued tugitallad alla ja sain villid), pärast tegime harjutusi kerelihastele ja venitasime kergelt. Pärast jooksutrenni läksin BodyPumpi. Rinnaloos viskas Maris mulle kangile 1+1 kg juurde ja ausalt öeldes polnudki eriti palju raskem. Väljaastete loos tegin kükid 5 kg ketta asemel 5+2,5 kg ja õlaloos motiveeriti mind samuti raskust lisama ja panema kangile 5+5 kg. Vot see oli raske küll, aga ära punnitasin! 🙂

  • Soojendus: 3,5+3,5 kg
  • Kükid: 7,5+7,5 kg
  • Rind: 6+6 kg (1. osa), 5+5 kg (2. osa), 2*12 päkkadel kätekõverdust
  • Selg: 7+7 kg
  • Triitseps: 3 kg hantel, 5 kg ketas
  • Biitseps: 4,5+4,5 kg (1. osa), 2,5+2,5 kg (2. osa)
  • Väljaasted: kükiosad 5+2,5 kg kettad, väljaasted 5 kg ketas
  • Õlad: 5+5 kg kang, 2+2 kg hantlid
  • Kõht: –

Teisipäev oli puhkepäev ja käisin lihashoolduses.

Kolmapäev oli põhimõtteliselt täpselt samasugune nagu esmaspäev, ainult et jooksutrenni jõuosas tegime harjutusi jalgadele: väljaasted, puusatõsted, plank, vastaskäsi-vastasjalg tõsted, hüppenöör, trepijooksud, seina ääres istumine, kükid ühel jalal ja tõsted reie tagaküljele. Jooksuosas oli pulss 146 bpm ja kiirus u 6:50 min/km ehk sama pulsiga jälle natuke kiirem tempo = areng. 🙂 Otsa lammutasin veel ühe BodyPumpi. Ikka oli mõnus, raskused võtsid samad nagu esmaspäeval ja kütsin nii kuis suutsin. Muusikast ja kavast hakkab aga tasapisi kopp ette saama… 😀

Neljapäev oli praktiliselt puhkepäev, hommikul käisin joogas. Eelmise päeva trennid olid veel kehas sees ja poose hoida oli päris raske, aga pärast sellist kerget hommikust äratust oli väga hea terve päev olla.

Reedel käisin maakodus jooksmas. Alguses oli mul liiga palav, siis nuuskasin iga 5 minuti tagant nina, siis hakkas kõht valutama, siis oli jälle liiga külm, siis tuli vetsuhäda peale… 😀 Paha siga, sada viga. Huvitav jooks oli kokkuvõttes. Oktoobrikuu viimane.

Laupäeva mahtus üks ebaõnnestunud ujumistrenn. Mu ujumisprillid on jälle läbi läinud, lasevad vett sisse ning mul ei õnnestunudki korralikult oma “hoogu” sisse saada, kui iga 50 meetri tagant prille kohendama pidin. Kuidagi ujusin ikka 250 m rinnuli, 1000 m krooli ja veel 250 m rinnuli ära, aga midagi mõnusat küll kahjuks seal polnud…

Pühapäeval jätkus basseinis minu prillisaaga ja lisaks sellele saime paar minutit liiga hilja basseini siseneda. Tuli üks kehv ujumine, kokku ainult 1300 m ja suhteliselt kehva tehnikaga. Ei lähe need ujumistrennid enam üldse. 😦


Kokkuvõttes: 10,5 tundi (neto: 8 h 15 minutit)

27.10-2.11.14

  • 2 h 20 minutit jooksu (18,7 km)
  • 3,5 h lihastrenni
  • 1,5 h ujumist
  • 1 h joogat

Täitsa normaalne nädal sai tegelikult kokku. Nädala lõpu võtsin teadlikult rahulikumalt, panustasin palju tunde korralikku ööunne ja tegelesin rohkem puhkamisega. Vahel võib ka nii. 🙂 Järgmisel nädalal juba uue hooga.

Reebok Fitness Festival 2014

Laupäeval, 25. oktoobril käisin Marisega Tallinnas Reebok Fitness Festivalil. Trenne jätkus hommikul kella 10st kuni õhtul kella 16ni, ilma pausideta tegin trenni 4 tundi ja 20 minutit, vett kulus väga mitu, liitrit kokku põles ära 1660 kcal ja erinevates trennides tegin kokku umbes 150 (!!!) burpeed! Oli VÄGA korralik trennipäev. 🙂 Räägin natuke pikemalt.

PS! Kahjuks olin paha blogija ja ei teinud ise peaaegu üldse pilte. 

Reebok Fitness Festival

Hommikul oli äratus väga varajane – kell 6 – ja kell 7 hakkasime juba Tallinnasse sõitma. Tundus väga vara, aga kokkuvõttes jäi parajalt aega registreerumiseks, asjade ärapanemiseks ja ringi vaatamiseks. Iga osaleja sai Reebokilt väikse kingikoti, kus oli igasugust reklaami, aga ka ajakiri Kilo&Kalor, suur veepudel, FatBurner spordijook, Pai smuuti ja Alpro Soya jook. Kulusid päeva jooksul ära küll.

Foto: J. Laigo
Foto: J. Laigo

Esimene trenn oli BodyART, mis meenutab mingis mõttes joogat ja pilatest. Oli üpris keeruline, sest tehtud sai igasuguseid veidraid poose ja süvalihased pidid kogu aeg tööd tegema. Treener Alexa Le oli väga tore ja jättis hea mulje. Soojenduseks kogu sisukale päevale sobis see treening väga hästi. 

Järgmisena tuli Jessica Exposito Fun&Easy Dance. Esialgu ei plaaninud ma sinna üldse minna, aga kuna mul oli enne järgmist trenni päris palju aega, siis kasutasin seda ikka treenimiseks. Tantsulõvi ma jätkuvalt pole ja kõik need pöörded ja sammud olid mulle päris keerulised. Treener iseenesest oli jällegi väga energiline, positiivne ja meeldejääv. Poole tunni pealt tulin ära, kuna mind ootas järgmine trenn.

Foto: Crossfit I&M FB leht
Foto: Crossfit I&M FB leht

Crossfit! Sinna tahtsin kindlalt minna. Kell 11.30 andsid tundi Tallinna Crossfit boksi inimesed. Esmalt tegime natuke soojendust: 3 ringi 20 hüpet hüppenööriga, 10 kätekõverdust, 10 istessetõusu ja 10 jumping jacki ja harjutasime seejärel tehnikat. Edasi asusime WOD juurde: 10 minutit AMRAP, kus tuli teha 25 hüpet nööriga, 15 istessetõusu, 10 burpeed ehk kosmonauti ja 5 sangpommi hoogu. Mina jõudsin teha peaaegu 6 ringi, päris hea minu arvates. 🙂 Väga tore trenn oli, mulle väga meeldis.

Ma niisama keskendunud. :D Foto: Crossfit I&M FB leht
Ma niisama keskendunud jumping jackse tegemas. 😀 Foto: Crossfit I&M FB leht
Teine CF trenn vasakul, esimene paremal.
Teine CF trenn vasakul, esimene paremal.
Foto: J. Laigo
Foto: J. Laigo

Pärast seda läksin otse Blasti, mis kujutas endast kõrge intensiivsusega lihasvastupidavustrenni. Blast ei olnud minu lemmik, aga noh, otseselt millegi üle vinguda ka ei saa. 😀 Lätlastest treenerid olid tõelised energiapallid ja andsid endast maksimumi. 

Sealt suundsin ÜKT-sse ehk üldkehalisse treeningusse. Tegime ära soojenduse ja siis hakkasid treenerid pigem meid juhendama ja ise seeriaid kaasa ei teinud. Tegime 40 sekundilisi seeriaid, 20 sekundiliste pausidega. Iga hajutust oli 3 raskusastet ja seeriat korrati 4 korda. Ükski treener minu kohta midagi halba ei öelnud, parandama ei tulnud ja ainult soovitas üks kord kõige raskemat versiooni kükkidest teha. 🙂 Olin vist tubli? Kahjuks pidin jälle poole pealt järgmisesse trenni ära ruttama…

Jälle Crossfit! 😀 Seekord CrossFit Tartu treenerite Sille ja Aini juhendusel. Mulle meeldis ausalt öeldes nende trenn rohkem ja mitte ainult sellepärast, et nad Tartust olid. 😉 Tehnikat seletasid nad rohkem ja soojendus oli ka huvitavam. Lõpuks asusime WOD juurde: esimeses ringis tegime 25 hüppenöörihüpet, 5 burpeed, 10 sangpommihoogu ja 15 istessetõusu, edasi sama ring alates burpeedest kuni 8 minutit täis sai. Jõudsin kokku teha 5 ringi ja veel 5 burpeed. Kuidagi läks aga kõigil teistel kõrvust mööda, et igaüks pidi oma ringe lugema ja mina olin ainus, kes oma tulemust täpselt teadis. Minust kiirem oli vist ainult 1 inimene, vähemalt nii palju, kui ma jälgida suutsin. Teised panid oma tulemused umbes kirja (ma natuke kahtlen nende õigsuses). Aga kindlasti oli see trenn minu päeva nael. 🙂 Tubli tulemuse eest sain kingiks käepaela. Nii armas neist. 🙂

Soojendus tiimiga. Foto: Crossfit I&M FB leht
Soojendus tiimiga. Foto: Crossfit I&M FB leht

Tegin umbes 5-minutilise pausi, sõin banaani ja smuutit ning jooksin edasi juba poole peal olevale H.E.A.T ehk HIIT-treeningule, mida juhendas Egle Eller-Nabi. Tegemist on põhimõtteliselt jälle kõrge intensiivsusega intervalltrenniga, mis oli üles ehitatud kolmeste seeriatega, igaüks 45 sekundit pikk, vahel 30 sekundilised taastumisharjutused. Päris raske oli, eriti teha veel kätekõverdusi ja hoida veel plankusid. Aga selline väga struktureeritud ülesehitus täpsete seeriatega mulle meeldis, sest midagi keerulist polnud ning tundi oli kerge jälgida. 🙂

Foto: J. Laigo
Joonejooksude ajal hüppeid tegemas. Foto: J. Laigo

Pärast HIITi oli aeg päeva viimaseks ehk 8. trenniks: CardioTQ. Lootsime aeroobset kergemat trenni, aga saime põhimõtteliselt midagi, mis meenutas väga BodyAttacki ehk jälle palju hüppeid, jooksu ja kiiret muusikat. Väikses saalis oli selleks ajas õhk nii paks, et kirves oleks võinud õhus rippuda, oli palav ja hingata polnud mitte midagi. Higi voolas ojadena ja trenni lõpuks oli ikka MEGAhea tunne.

Foto: fitness.ee
Viimane trenn. Foto: fitness.ee

Edasi rullimisime natuke lounge-alas, käisime kiiresti pesus ära ja hakkasime Tartu poole tagasi sõitma. Hea, et mul mitu banaani kaasas oli, muidu oleksin vist küll läinud ja endale mingit valmistoitu ostnud. 😀 Terve tee jutustasime päevast, trennist ja üldse niisama. Selle üritusega sai end jälle korralikult ületatud. Kokkuvõttes oli üks väga tore päev, mida nautisin täiel rinnal ja mis jääb kindlasti koos oma järgmiste päevade lihasvaluga veel kauaks meelde. 😉