Nädala kokkuvõte 2.–8.01.2023

Kuna eelmise nädala lõpus ma tundsin, et mingi viirushaigus mu kehas ikka veel ringi rallib, siis otsustasin mõned päevad trennivabaks teha. Ei lähe jooksma, ei lähe ühistrennidesse, vaatab, mis saab. Ei olnud lihtne otsustus, eriti kui sain teada, kui põnevaid asju teised trennis teevad: arvutavad-katsetavad pulsitsoone ja teevad juba esimesi kiiremaid liigutusi. Mõistusega sain südamele vastu ja jätsin trennidesse minemata.

Kuna kodukontoris töö just eriti palju liikumist ei võimalda, võtsin nõuks päevavalgust nautida, värsket õhku hingata ja samme koguda (pärast)lõunastel jalutuskäikudel. See jagas päeva kenasti pooleks ja isegi tõstis mu töist produktiivsust. Kuna õhtul trenni minna ei saanud, tegin enamasti õhtul veidi kauem tööd. Jaanuar on mul traditsiooniliselt ülikiire aeg ja see aasta pole erand. Teha on metsikult, aeg justkui sulab käes. Stress käib asjaga kaasas ja kui seda trennis maandada ei saa – seda hullem.

Reedeks olid seisud nii palju stabiliseerunud, et julgesin jälle inimeste sekka minna. Käisin Pumpis, tegime häid vanu lugusid, jõudu oli normaalselt, enesetunne oli hea (75 min, 119 l/min). Väga lubav seis. Laupäeva võtsin ikka veel rahulikult, kuigi jubedalt oleks tahtnud jooksma minna. Sel aastal tahaks väga sünnipäevajooksu traditsiooni taastada, see aga nõuab 31 km läbimiseks korralikku ettevalmistust ja eelkõige nädalavahetuse pikki jookse, et mitte ära laguneda. Lisaks tahaks väga teistega ühel ajal kiirustrennidega alustada. See kõik nõuab tugevat tervist. Ilma selleta on kõik ülejäänu mõttetu eneselõhkumine.

Pühapäeval tegin endaga kompromissi: jooksma veel ei lähe, aga kõnniringi sisse teen pisikesed hästi rahulikud jooksujupid, tuntud ka kui 7+3: 7 minutit kõndi, 3 minutit rahulikku sörki. Hakkab seda keha vaikselt äratama ja jooksulainele tagasi tooma. Riidesse panin üsna paksult, nagu läheks lihtsalt kõndima, siis ei saa jooksuosades üle panna, sest hakkaks liialt palav. Päris hea süsteem. Tundsin end hästi (6,3 km, 9:08, 132 l/min) ja loodan väga, et nüüd on tatitõved seljatatud ja saab hakata väikeste sammudega uute eesmärkide poole liikuma.

2 kommentaari “Nädala kokkuvõte 2.–8.01.2023

 1. Ilusat käesolevat aastat!
  Nii ikka meeldib jälgida su postitusi – järjepidevuse musternäide ja inspiratsioon lihtsalt. Tahaks pooltki selline olla 🙂
  Kas 2023 eesmärkide postitus ka tuleb?

  Meeldib

  1. Aitäh!
   Eraldi eesmärkide postitust ei tule. 2022. aasta kokkuvõttes kergelt kirjutasin teksti sees mõned plaanid lahti, mida tahaks teha ja kus käia. Ma pole viimastel aastatel endale kindlaid eesmärke ette pannud, vaid lihtsalt mingid soovid/suunad ette võtnud. On pingevabam elu minusugusele. 🙂 Sportlikud eesmärgid (loe: kus maratoni joosta ja sellest tulenevalt ülejäänud jooksukalender) selguvad ilmselt märtsiks-aprilliks, kui on teada, kas sain NY maratonile peale.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.