Nädala kokkuvõte 30.05–5.06.2022

Esmaspäev: trennivaba. Tegin ilusti oma puusaharjutused ära.

Teisipäev: BodyPump. Sain esimest korda proovida uut kava numbriga 121. Korralik intensiivne ja tempokas andmine, aga üldplaanis tundus väga mõnus kava. Eks mõned korrad läheb aega, et päriselt kogu kavale pihta saada, aga esmamulje on lubav. Kui seljaloos juba maksimumpulsiks 185 kätte saab, siis tekkis küsimus, kas olen Attackis või Pumpis? Mulle meeldis. 🙂 (61 min, 144 l/min)

Kolmapäev: ratas. Kolmapäeval oli ainus võimalus pikemaks trenniks sel nädalal. Kuna joosta ma oma puusaga veel ei saa, siis tegin ühe tõeliselt mõnusa ja vaheldusrikka rattaringi. Sain omajagu tõusukesi võtta ja samas ka laskumisi nautida. Kohati oli üpris tuuline, aga üldiselt oli päris hea minek sees ja ilm oli samuti ilus. Lõpus sain mõned piisad vihma, aga see ei häirinud. Niimoodi võib see rattasõit isegi liialt palju meeldima hakata. (57,5 km, 23,3 km/h, 156 l/min) Puusaharjutused tegin öösel ja lühendatud kujul, sest unustasin need peaaegu täitsa ära.

Neljapäev: ratas + seljatreening. Lõunal tegin ühe lühikese veeremise rattaga, et pead tuulutada. (18,15 km, 24 km/h, 149 l/min) Õhtul käisin seljatrennis, kogu selg sai kenasti rahulike harjutustega läbi töötatud. (56 min, 96 l/min)

Reede: BodyPump. Kuna mul oli plaanis Ööjooks kuidagi läbitud saada, mitte aega joosta, siis ei hoidnud end reedeses Pumpis tagasi. Panin ilusti kangile raskuseid peale, seljaloos ja õlaloos tõstsin sellist kangi, millega ammu neid lugusid teinud pole. Hea ja tugev tunne oli, jaksasin ja jõudsin kõike kuidagi väga hästi enda kohta. Hea positiivse laenguga trenn. (74 min, 127 l/min)

Laupäev: Eesti Ööjooks. Tegin koos Mariaga soojenduse ära, teadmata, mida mu puus teha kavatseb. Pikem kokkuvõte tuleb lähipäevil pikema postitusena, aga lühidalt kokkuvõttes jooksin lihtsalt 10-päevase jooksupausi ja muude trennide peale tunde järgi oma uue jooksjaelu parima 10 km aja 56:01. 😍

Pühapäev: trennivaba. Natuke naljakas on siia trennivaba kirjutada, sest liigutasin end omajagu, lihtsalt väga kergelt. Öösel ja hommikul oli puus pinges ja selline kergelt näriv tunne oli sees. Otseselt valus ei olnud, aga pinges siiski. Pärast härra Jooksja pika jooksu rattal saatmist oli puus palju parem, kerge liigutamine tundus mõjuvat hästi. 🙂 Seejärel tegin oma puusaharjutused läbi ja seis oli päris hea. Kerge pinge on sees, aga siiski lootustandev. Õhtul käisime lihtsalt ilusat ilma nautimas, jäätist söömas ja jalutamas. Aktiivne puhkepäev.

Kokkuvõttes:

Mul on hea meel, et mu puus pidas 10 km võistluse vastu ja pärast võistlust algosadeks laiali ei lagunenud. Et puusa seisu jätkuvalt parandada, on plaan järgmine nädal teha sarnaselt möödunud nädalale. Enne Narva Energiajooksu ei jookse sammugi, lasen puusal paraneda; teen regulaarselt jõutrenni ja spetsiifilisi puusaharjutusi ning aeroobse baasi hoidmiseks sõidan rattaga. Narvas olen ümber regatud 5 km jooksule, proovin selle kuidagi end lõhkumata ära läbida.

Praegu on põhiline eesmärk end juuni lõpuks jooksmiseks korda saada. Pärast jaanipäeva oleks vaja sügishooajaks valmistuma asuda. Pean võtma päev ja nädal korraga ning tegutsema oma kehast, mitte soovunelmast lähtuvalt. Tavaliselt olen maratoniks valmistudes jooksnud viis korda nädalas. Praegu on tekkinud mõttesse selline plaan, et vähemalt alguses oleks ilmselt mõttekas kaks jooksu nädalas igal juhul rattaga asendada, et keha jõuaks tugevamaks saada ja mitte enne sügist uuesti lagunema hakata. Harjutused ja jõutrenn peavad igal juhul plaani mahtuma. Lõigutrenn ja pikk jooks on oluline iga nädal tehtud saada, muus osas saab kõike jooksvalt ringi teha ja adapteerida.

As long as I have a plan

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.