Workout Week 19.–25.01.2015

Workout Week on igal pühapäeval ilmuv postitus, mis võtab kokku minu nädala trennid. 

19.-25.01.2015

Esmaspäeval käisin kodukohas BodyPumpis. Täitsa normaalne trenn oli. 🙂

Teisipäeval tegin enda jaoks midagi täiesti uut: võtsin YouTube’i lahti, otsisin natuke ja tegin joogahõngulise kergema lihastrenni selle video järgi. Higi võttis lahti küll, aga ega ma sajaga ei pingutanud. Kodus vaiba peal libisedes oli iseenesest päris imelik mõningaid harjutusi teha.

Talvised jalutuskäigud.
Talvised jalutuskäigud.

Kolmapäeval käisin emaga ujumas, bassein polnudki õnneks väga ülerahvastatud ning saime täitsa ilusti ühe raja peal kahekesi hakkama. Ujusin 250 m rinnuli, siis 1000 m järjest krooli ja veel 300 m rinnuli. Täitsa kenasti kulgesin edasi ja varem probleeme tekitanud vasak küünarnukk eriti tunda ei andnud. Jaanuaris olen päris korralikult ujumistrenne teha saanud ning seda lõbu jätkub veel kaheks nädalaks.

Neljapäeva hommik üllatas juba päris hea puhkeolekupulsiga: 49 bpm. Õhtul käisin BodyPumpis ja sörkisin vaikselt soojenduseks alla ka, seejuures pulss suutis juba esimest korda üle pika aja enam-vähem 150 juures olla. BodyPumpis kasutasin OK raskusi ja tundsin end hästi. Hakkan taastuma? 🙂

Reedel puhkasin.

Laupäeval tegin ühe pika jooksu. Ilm oli super: päike paistis, 0 kraadi, ainult paiguti kerge tuul. Sain ikka päris kergelt ennast riidesse panna. 🙂  Teed hakkasid vaikselt selle soojaga sulama ning kiilasjääst polnud enam märkigi. Panin üle poole aasta ka klapid kõrva ja kuulasin muusikat. Poolteist tundi nautisin selget päikesepaistet, mida mitu nädalat näha olnud pole. Kulgesin oma tempos, pulss oli peaaegu normaalne (keskmine: 153 bpm) ning päris hea oli olla.

Natuke tegi meelt mustaks see, et pidin oma plaani põlvevalu tõttu ringi tegema. Kolmanda km alguses pärast üht suurt tõusu ja langust hakkas mul põlv nii valutama, et mõtlesin ots ringi pöörata ja koju tagasi minna. :/ Esimest korda tundsin seda eelmisel laupäeval Haanjas ja see viga pole veel üle läinud. Tegin siis plaani nii ringi, et valisin teed, mis olid lauged. Igaks juhuks pöörasin enne ettenähtud kohta juba kodu poole. Otsustasin, et kui valu üle ei lähe, siis saan teha lühikese ringi. Õnneks valu möödus (või nii ma arvasin…) ning siis jooksin veel suvalisi teid mööda, kuniks 90 minutit täis sai. Lõpp läks kuidagi eriti heaks ja kiireks puhta asfaldi peal. Tore oli joosta. 🙂

Kahjuks pean siiski tõdema, et mu põlvega ei ole kõik korras. 😦 Õhtul andis põlv ka niisama pikutades tunda, kõndimisest rääkimata. Ma kohe ei teagi, mida ma nüüd ette võtma pean. Kahtlustan, et mitte liigeses pole probleem, vaid mingites kõõlustes-sidemetes. Mul pole siin vahurulli ka, millega lihashooldust teha – ei tule just kasuks! Eriti vaimselt annab see korraliku löögi, kui juba hakkasin ühest veast lahti saama ning nüüd on platsis järgmine. “Tore” algus aastale, mil tahan maratoni joosta…

Pühapäeval ehk täna käisin ujumas, aga see oli üks suur feil, sest mu põlv andis igas stiilis tunda. Lõpuks leiutasin mingi oma ujumisstiili ja hulpisin kokku 1300 meetrit. Pärast ujumist polnud aga põlvel enam midagi viga ning jalutades ei tundnud ma enam valu. Mis toimub?! 


Kokkuvõttes: 9 h 21 min (neto: 6 h 20 min)

19.-25.01.15

Täiesti irooniline nädal: võtan puhkust, teen tunduvalt vähem trenni, jooksurajale peaaegu ei satugi ning siis tabab mind ka juba esimestel kilomeetritel valu. Tugev valu, mis tuletab ennast veel pärast trenni ning järgmisel päevalgi meelde. Loomulikult ei ole ma selle nädala üldsegi rahul. 😦

Musta ringiga see koht, mis mulle valu teeb.
Musta ringiga umbes see koht, mis mulle valu teeb. algallikas

Praegu ütleb kõhutunne, et igasugused jooksuringid tuleb ära jätta. Ma ei julge sellise põlvega joosta. Siin pole mul spordiklubi ning ainsad võimalused peale jooksmise ongi 2 korda nädalas BodyPump ning piiramatus koguses ujumist (mis samuti ei olnud valuvaba). Istungi kodus ja ei tee mitte midagi? Mis elu see on… Praegu pean lihtsalt võtma asju päev päeva kaupa. Aga mis sellel põlvel siis ikkagi viga on – seda tahaks küll teada.

9 kommentaari “Workout Week 19.–25.01.2015

 1. Tee üks nädalane diclofenaki või ibukakuur. Ma tegin nii, et määrisin nii jalale kui ka võtsin tabletikujul sisse. Võtab põletiku ära. Mul põlvevalusid üldiselt ei ole, aga paar korda on just põlvevalu siis sisse löönud, kui paar nädalat jooksutrenni pole teinud. Ilmselt võib ka sul olla probleem, et liigesed pole suurema koormusega harjunud ning annab seetõttu tunda.

  Meeldib

  1. Ma ise kahtlustan, et tegu pole (veel) põletikuga. Tunne on selline, et mingi side või lihas on haige, sest valu on imeliku koha peal ja natuke kiirgab allapoole.

   Meeldib

 2. Just rinnuli ujumine õige tehnikaga on põlvele koormav. Treener luges mulle sõnad peale, et kui korra juba andis rinnuli ujudes tunda, siis tuleb valida teine tehnika. Peale trenni ei ole valu, sest hormoonid teevad oma töö ja endorfiin on ju tuntud valuvaigistav hormoon.

  Meeldib

 3. Kas Sul seljaga pole mingeid probleeme olnud? Mul on näiteks sama koht juba aastaid valus vahel, aga kuna mul on seljaga probleemid, siis see valu allikas pidi mul hoopis selg olema, et kuna mingid kõõlused ja asjad jooksevad sinna põve taha välja… Soovitan seda varianti ka kaaluda (kui tuleb välja, et põlv ise on korras).

  Meeldib

   1. Ei peagi midagi hullu olema. Vahel ei anna selg üldse tunda, aga ometi on miskit seal valesti. Juba pinges seljast piisab, et kuskile jalga hakkaks kiskuma ja lööma ja ei peagi kiirgama otseselt..

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.