Workout Week 1.–7.12.2014

Workout Week on igal pühapäeval ilmuv postitus, mis võtab kokku minu nädala treeningud.

1.–7.12.2014

Sellel nädalal võtsin täiesti teadlikult rahulikumalt ja tegin vähem treeningtunde, kuna eelmine nädal oli üpris intensiivne ning kehal oli vaja rohkem taastuda. Praegu on küll juba väga puhanud tunne ja järgmisel nädalal on trennid kindlasti jälle eriti head, kuna puhanud kehaga on tunne ikka hoopis teine. 🙂

Esmaspäeval jooksutrenni ei teinud, kuna pühapäevane pikk jooks oli ikkagi veel mingisuguse väsimusena kehas sees. Kuna lihastrenni lubati teha, siis kasutasin võimalust. Soojenduseks väntasin rattal ja see oli hea otsus, sest BodyPumpis kergema kangiga (5+5 kg) kükke teha oli täitsa enam-vähem normaalne, kuna jalad olid enne korralikult soojaks saanud. Viimast korda tegime 91. kava ning seekord tegin oma elu kõige ilusamad 24+24 päkkadel kätekõverdust (pluss 4+4 üliaeglast põlvedel, mis ei peagi olema päkkadel). Väljakutse 100% täidetud. Uskumatu, kui palju ikka 3 kuuga areneda saab, sest mäletan täpselt, kui rasked need kätekad septembris isegi põlvedele toetudes olid, sest vahel on ju rasked osad kangiga. Ma ei uskunud üldse, et detsembris need tehtud saan, aga kõik on võimalik, kui teha tööd ja olla järjepidev. Igal juhul arendas see kava ülakeha kõvasti ning isegi mina hakkan vaikselt proportsiooni minema. 🙂 Muidu oli alakeha alati rohkem lihases kui ülakeha. 

Teisipäev oli puhkepäev. Lihashoolduses oli natuke tavapärasest valusam olla, kuna lihastes oli pühapäevane jooks-matk siiski veel sees.

Kolmapäeval tegime JJV-s jälle vaheldumisi jooksu ja jalalihaste blokke. Ikka korralik trenn oli, sest higi voolas ojadena. BodyPumpi ei läinud, kuna see oli plaanitud reedesse ning peale selle oli mul ka õppida vaja.

Neljapäeva hommik algas joogaga, mis oli eriti hea. Sain sealt nii palju häid emotsioone, et koju tulles kirjutasin kohe eraldi postituse. Jooga on hea, eriti varahommikuti. Proovige kõik, kui vähegi võimalust on. 🙂

Reede õhtul oli TYSKis BodyPump 92. kava tutvustav trenn, millele ma soojenduseks tegin ka väikse jooksu sisehallis. Pumpis olid kohal treeneritena nii Elari, Florian kui ka Maris. Praegu mul veel sellist set in stone arvamust uue kava kohta pole, sest kõik oli kuidagi kiire ja väga veel meelde ei jäänud. Aga kuna ma tulin koju ja hakkasin uuesti playlisti kuulama, siis oli vist hea kava? 😉 Eriti meeldisid väljaasted (kus ma Floriani õhutusel kangile 7,5+7,5 kg ladusin ja vot see oli korralik koormus, jalad põlesid heas mõttes), rind, biitseps ja õlad. Kõhulool pole ka viga, aga seal jäi mul puusapainutaja nii valusaks, et hüüa või appi. Kükid millegipärast jälle ei meeldinud… No ma enam ei tea, mis mul viga on. 😀 Eks varsti hakkavad äkki meeldima. Annan rahus aega sellele kavale. Ootan juba nii homset, kui saan uuesti Pumpida.

Laupäevane ujumine on lihtsalt täiuslikkus. Ujusin 500 m rinnuli, 1000 m krooli ja siis lõpuks suplesin veel 100 m segastiilis. Asja tegi aga eriti heaks see, et 1) mul oli terve aeg oma personaalne rada ja ma ei pidanud seda kellegagi jagama; 2) mu uued ujumisprillid on absoluutselt parimad, mida eales proovinud olen. Võtsin kuulda ühe toreda anonüümse blogilugeja soovitust ja ostsin endale ZOGGS Predator ujumisprillid. Kõige soodsamalt leidsin need pringstore.ee lehelt (konkreetset minu mudelit enam seal pole, kuna tellisin paar nädalat tagasi). Hind oli minu jaoks krõbe (25€), kätte sain toote aga ainult 2 päevaga ning proovida sain neid eile. Vett ei lasknud need prillid üldse sisse, rante näkku peaaegu ei vajutanud ja läbipaistvus on super. Täielik rõõm oli ujuda, kui ei pidanud iga otsa järel peatuma, et vett välja kallata ning pärast trenni polnudki mul terve päev ärapekstud nägu. 😀 Küll mul on ikka head lugejad!

Pühapäeval ehk täna käisin jälle basseinis ujumas. Rahvast oli päris palju, aga sain oma asjad ikkagi tehtud. Kokku ujusin 750 m rinnuli, 750 m krooli ja 100 m cooldowni segastiilis. Kuna mul oli üldse üks väga mõnus nädalavahetus kodus, siis selline lühike ja kerge trenn oli väga sobilik. 


Kokkuvõttes: u 9 h (neto: 7 h)

1.-7.12.14

Jään oma rahulikuma nädalaga väga rahule, eriti mõnus oli minu chillax nädalavahetus, kus puhkasin kahe päevaga ikka nii palju, et nüüd peaks veel 2 nädalat koolihullust üle elama küll. Kodus on ikka kõige parem. Mida rohkem ära olen, seda erilisem ja toredam on tagasi olla. Nüüd aga kasutan võimalust veel perega olla, diivanil lamada ja telekat vaadata – tavaliselt pole mul Tartus ei pere, diivanit ega telekat. 😀 Homme olen juba valmis tegema ühe mõnusa jooksutrenni ja BodyPumpi. Juba ootan. 🙂

6 kommentaari “Workout Week 1.–7.12.2014

 1. Hei! 🙂 Sa oled nii tubli! 🙂 Aga ma tahtsin küsida, et mis leheküljel sa enda trennid kirja paned? (see, mis pildid on)

  Meeldib

 2. Märkasin, et kirjutasid, et BP kõhuloos jäid puusapainutajad valusaks. Tegelikult need ei tohiks neid tehes valusaks jääda :(.
  Võimalik, et sul on lihtsalt kõhulihased nõrgemad või teed neid veidi vale tehnikaga. Soovitan kõhtu tehes keskenduda sellele, et selg oleks vastu matti surutud ning kindlasti ei läheks nõgusaks, sest siis ei tööta kõhulihased vaid pigem niude-nimme lihas. Samuti ei tohiks turjapiirkonda üles sirutades abiks võtta. Ehk siis kui nt käed on pea taga ei tohi pead tirida kaasa niiöelda.
  Aga jh kui õige tehnikaga teha siis see kõhulihase lugu on ikka päris raske 😀 Ise juba 2x teinud ja ime küll BP tunneb ka oma kõhulihaseid 😀 Mu meelest seal kõhulugu alati üks lihtsamaid.
  P. S. Loodan, et sa ei solvu või võta kuidagi halvas mõttes mu soovitusi. Kuid kuna too niude-nimme lihas võib valede treeningvõtete tõttu põhjustada mingi hetk alaseljavalusid, siis su posti lugedes jäi lihtsalt liiga kripeldama, et sa endale võid liiga teha. ;/
  Muidu oled sa aga mega tubli! 😉

  Meeldib

  1. Ei võta halvas mõttes! Häid soovitusi on ikka ja alati hea saada. 🙂 Eks pean tõesti rohkem tähelepanu sellele kõhulihasele nüüd pöörama hakkama, esimene kord uut kava tehes oli ka rohkem treeneri kuulamist ja võis vabalt olla, et kehahoid jäi ebakorrektseks. Eks homme proovin uuesti ja paremini. Aitäh!

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.