Workout Week 26.05–1.06.2014

Workout Week on igal pühapäeval ilmuv postitus, mis võtab kokku minu nädala treeningud.

26.05-1.06.2014

Esimene täispikk eestikeelne postitus. Loodan, et meeldib. 🙂

Esmaspäevane Jooks Jõud Venitus koosnes veidi pikemast jooksust ja lühikesest venitusest. Käisime seekord Ihaste pool, jooksime laupäevaseid Olümpiajooksu radasid. Esimesed kilomeetrid möödusid grupiga koos, siis läksid aga kiiremad oma teed ja meie Kertuga jooksime üpris aeglases tempos (6:40 min per km) umbes 11,5K ehk 1 tund ja 15 minutit. Ilm polnud hullumeelselt palav ja vaatamata kahtlaste onude kahtlastele kommentaaridele möödus 75 minutit nagu linnutiivul (aitäh, Kertu!) ja oli väga meeldiv trenn. Mõlemas sääres oli küll veidi pinget ja raskust laupäevasest võistlusest, aga valu vigastatud vasakus jalas otseselt seekord puudus. Seegi hea!

MyFitnessis oma TYSKi särgiga Elariga grittimas

Olin terve kevadsemestri lubanud Elarile, et lähen temaga ükskord GRITi tegema. Kuna semester on praktiliselt läbi, siis pidi ju lõpuks lubadust täitma. Olukord polnud muidugi ideaalne, arvestades kõike seda, mis mind veel nädala jooksul ees ootas, ja seda, et mu jalg polnud 100% korras. Teisipäeva õhtul olin siiski Lõunakeskuse MyFitnessis grittimas. Oli lühike, ent intensiivne ja äge trenn. Britta on mega treener! Kuna ma väga kartsin oma jala pärast (burpeed, hüppega väljaasted ja muud hüpped ehk koormus just nimelt hüppeliigele ja säärele), siis enamiku hüpete asemel tegin alternatiivset versiooni, mis jalale on vähem koormav. Aga kesklinnast koju jalutades ja (õnneks vaid) kerget valu ja pinget tundes 😦 olin enda peale pahane küll. Milline loll läheb 2,5 nädalat enne kõige tähtsamat võistlust sellisesse raskesse trenni oma jalga lõhkuma?! Margit, vot milline loll. Oleks ise tahtnud endale selle otsuse eest kerepeale anda…

Ei läinud just kaua aega, kui pidin oma teisipäevaseid otsuseid kibedalt kahetsema. Kolmapäevases Jooks Jõud Venituses oli kavas 40 minutit jooksu, jooksuharjutused ja siis “ümbrikud” ehk kiiremad lõigud staadionimurul diagonaalis. Minu jooksutrenn lõppes 40 minuti ÜLIaeglase (6:49 min per km) jooksu järel, kui olin niigi 30 minutit kergema valuga vigastatud sääres ringi jooksnud. Õnneks Kertu ja Kristina hoidsid muremõtted eemal… Pärast seda jäid teised staadionile ja mina läksin TYSKi jalga jääkülma veega jahutama ja kerelihaseid treenima. Hiljem teised liitusid: tegime planke, keretõsteid ja harjutusi topispallidega. Kõhulihased andsid õhtul rullides tunda küll, lisaks ka jalad eelmise päeva GRITist. Oli selge, et sellel nädalal ma rohkem jooksurajale ei saa.

Neljapäeval oli Elari BodyPumpi litsentsi jaoks filmimine. Mul pole ikka mitu aastat nii hullumeelselt tihedat hommikut olnud, loe rohkem Elari postitusest (võib-olla saad ka kõhutäie naerda). 😀 Jõudsime umbes miljon korda närvi minna ja enne filmimist umbes kümme korda rohkem probleeme ära lahendada. No närvid olid totaalselt läbi, kui kell 12 trenn lõpuks algas. Pärast 3 soojenduslugu 😀 saime asja tehtud, aga siis selgus, et telefon, millega filmisime, otsustas pärast 12 minutit pillid kotti panna ja seega peame kogu asja varsti uuesti läbi tegema. Ohjah, oli meeletult väsitav päev, juba pärastlõunaks olin omadega läbi ja õhtul Ida-Virumaale sõites tukkusin terve tee. 😀 Jalg andis ka veidi tunda.

See nädal sai vist rohkem MyFitnessis trenni tehtud kui koduklubs TYSKis. Reetur. 😀

 

Vähemalt tiim oli meil supervahva 🙂

Reede hommikul ärkasin väga hilja, magasin kokku 11 tundi kordagi ärkamata. Vanematekodus on uni alati eriliselt mõnus… Peale hommikusööki istusin ratta selga ja väntasin ligikaudu 1 tund ja 45 minutit, kokku 44 km. Pankrannikul sõita on alati lihtsalt suurepärane. Need vaated… lihtsalt täielik ratturi paradiis. 🙂 Hiljem käisin veel rattaga linnas ka. Sai palju energiat põletatud sellel päeval.

Laupäev oli võistluseelne puhkepäev. Käisin hoopis kohalikku jooksuvõistlust pildistamas, pakkisin rattaralliks asju kokku, tegin süüa ja õhtu lõppes korralikku saunatamisega. Ainult vaimu ei jõudnud kuidagi valmis panna…

Pühapäeval osalesin Tartu 33. Rattarallil. Aeg alla 3 tunni sai saavutatud, oli megaäge võistlus! Jalgrattasõit hakkab iga päevaga aina enam meeldima. Pikem kokkuvõte järgmise nädala esimesel poolel. 🙂

Õnnelikult finišis 🙂

 

 Kokku: 13 ja pool tundi liikumist

26.05-1.06.14

5 tundi 30 minutit jalgrattasõitu

3 tundi rullimist

2 tundi 15 minutit lihatrenni

2 tundi jooksu

1 tund kõndimist 

 

Väga jalgrattakeskne nädal, tervelt 130 kilomeetrit ratta seljas. Mulle täitsa meeldib see. 🙂 Joosta sain piinlikult vähe, oleks soovinud tunduvalt enam jooksurajal olla, aga kuna vigastus taaskord kummitab mind, siis pean jalga hoidma ja väga targalt tegutsema. Loodetavasti olen poolmaratoni ajaks piisavalt paranenud.

Tänane rattaralli jääbki mu viimaseks pikaks trenniks enne 21,1 km. Eks veidi siiski hirmutab teadmine, et viimati jooksin pikemat otsa 28. aprillil (16 km) ning rohkem selliseid distantse läbi teha saanud pole. Selle võrra saab siis Narvas põnevam olema. 2 järgneva nädala jooksul peaks hakkama vaikselt nüüd koormust vähendama. Järgmine nädal tuleb üpris tavaline, ülejärgmise peaks paremini ette planeerima. 

Poolmaraton Narvas toimub tänase seisuga juba vähem kui 2 nädala pärast. Ma ei suuda seda lihtsalt ära oodata! 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.