Nädala kokkuvõte 21.–27.11.2022

Esmaspäev: Jooks Jõud Venitus. Viimaks tagasi spordiklubis ja JJVs üle päris tüki aja. Läksin varem kohale, et veidi pikemalt joosta. Kokku sain koos Mailiga jutustada ja joosta 6 kilomeetrit. Väga mõnus. (6,02 km, 7:02 min/km, 149 l/min)

Seejärel oli aeg kerelihaste ÜKEks. Punt koguti meie ÜKE nurka kokku: 26 inimest. Mind pole 3 nädalat trennis olnud ja järsku on kaks ja pool korda rohkem rahvast kohal. 😅 Väga äge. Hakkasime kerelihastega peale, esiteks harjutused kõhule, siis seljale ja niimoodi mitu korda läbi, vahele väike jooksuosa lõdvestuseks. Kui pole jupp aega trenni teinud, siis mõjuvad need lihtsad oma keharaskusega harjutused kohe. Lihtsad, aga mitte kerged. Need teevad kevadeks tugevaks. (48 min, 110 l/min)

Teisipäev: BootCamp | Ringtreening poksisaalis. TYSKi kleepsumäng käib ja minul oma rutiinitu-kaootilise elu taustal oli vaja selle nädalaga kõik ülejäänud kuus kleepsu kokku saada, sh kaks punase trenni oma. Kuna graafik muudmoodi eriti ei klappinud, tuli need kaks punast ehk intensiivset trenni teha ühe päevaga. Kaugeltki mitte ideaalne. Aga tehtav. Teoorias.

Alustasin BootCampiga. Mõte oli küll, et teen mõõduka intensiivsusega kaasa, hullu ei pane, sest kohe tuleb ju teine sarnane trenn otsa teha. Suurt midagi sellest välja ei tulnud: tegin ikka omajagu hüppeid ja kosmonaute täisvõimsusel kaasa. Kui on hea trenn, siis on raske pidurit peale tõmmata. Seekord oli Treeneril pikemate intervallide ja lisaraskuse asemel kasutusel 20-sekundilised oma keharaskusega intervallid 10-sekundiliste pausidega ja no see oli veel rängem kui pikad intervallid. Raske, aga jube hea. (60 min, 136 l/min)

Teine trenn oli Ringtreening poksisaalis. Kunagi väga ammu, umbes kuus-seitse aastat tagasi olen korra samas trennis käinud. Alustuseks jooksime saalis mõned ringid, tegime natuke dünaamilist soojendust ja seejärel asusime põhiosa kallale. Rahvast oli palju. Kolm ringi, iga harjutust täpselt minut. Mina sattusin punti ühe vana olijaga, seega vähemalt oli kellegi pealt harjutusi spikerdada, sest kõik nagunii meelde ei jäänud. Seal tegin küll mõned harjutused lihtsamas variandis, näiteks mõned hüpped asendasin lihtsalt väljaastetega. Jäin Hannesele silma oma modifikatsioonidega ja ta küsis, et ma vist olen kunagi tema trennis käinud. Pidin tõdema, et olen küll, palju aastaid tagasi. Tal on fenomenaalne mälu!

Trenni lõpuks olin ikka päris uhke enda üle, et kõik ilusti ära tehtud sain. Kaks HIITi ühe päevaga: natuke hullumeelne, aga tehtav. Muidugi mitte iganädalaselt, vaid ainult erandkorras. (63 min, 129 l/min)

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Jalapäev. Alustuseks pundiga natuke tempokam jooks kui esmaspäeval (5,2 km, 6:46 min/km, 151 l/min). Seejärel tõsine alakeha harjutuste kogu. Eesmärk oli kõik jaamad läbi käia, igaühes kaks harjutusteseeriat 2–3 korda läbi. Hüppenöör, kummilindid, seina ääres istumine, väljaasted, sangpommid, pingile astumised, tasakaaluharjutused ja palju muud põnevat. Minu tuhar põles veel eelmisest päevast, seega andis teha seda kõike, kuid sain hakkama. (62 min, 134 l/min) Hea seltskond – abiks ikka.

Neljapäev: Seljatreening. Asendusena andis meie Treener seljatrenni ja see tuli tal ikka väga hästi välja. Samas: kas on midagi, mida meie Treener teeks kehvasti? 🤷🏻‍♀️ I’ll wait. Usun, et veidike oli trenn tempokam kui tavaliselt, kuid harjutused see-eest sobisid omavahel jube hästi kokku ja mulle meeldis väga. Iga seljatrenn võiks olla selline. (60 min, 103 l/min)

Reede: Step. Pärast viimast Steppi teise treeneriga olin ma päris muserdatud sellest, kuidas mul mitte midagi välja ei tulnud, sest olen sellest trennis max level algaja ja väga raske oli kavale pihta saada. Meie Treener mõistis muret ja pani eelmisel ja sellel nädalal tunniplaani algajate tunni. 😍 Ca pool tunnist keskendusime põhisammude ja stepi loogika õppimisele ja teise osa õppisime kaht lihtsamat minikava.

Teate, kui hea tunne see on, kui saad ka asjadele pihta ning isegi mõned pöörded tehtud? Megahea tunne! Mulle piisas teatud raskemates kohtades sellest, kui Treener õigel hetkel ütles ühe lause, ja see lahendas errori mu peas. Näiteks: “Löögi teinud jalg läheb esimesena maha.” Enne ei saanud üldse aru, kuidas ma sealt pingilt nüüd maha ja peale astun ja kui ta selle ära ütles, sain kohe hakkama. See on suurepärase Treeneri tunnus: kui ta teab, kes tal saalis on, oskab jälgida nende progressi ja aidata seal, kus ise abi küsida ei oskaks. Aitäh! Milline eduelamus. 🙂 (58 min, 158 l/min)

Reedese Stepiga sain oma kleepsumängu kleepsud kokku.

Laupäev: trennivaba. Päevase aktiivsuse sain täis koduste toimetuste ja väikse õhtuse kõnniga.

Pühapäev: pikk jooksumatk. Tellisin endale sel nädalal lõpuks talveks sobivad tossud ära. Saucony’l olid väga asjalikud Black Friday soodukad. Seniks aga tuli õues veel libedates asfalditossudes joosta. Sel nädalavahetusel võtsin plaani kaks tundi 5+5 süsteemis jooksumatka. Esimene tund oli kuidagi uimane ja natuke raske, siis tuli aga elu sisse ja teine tund läks väga kiiresti. Enamasti olid teed okeid, lumised ikka, aga sumpama ei pidanud, v.a Soojuse teel, kus sahk oli sõiduteelt hooga kogu kõnnitee täis ajanud. Muidu ootamatult normaalsed 15 kilomeetrit. (15 km, 8:07 min/km, 142 l/min)

Kokkuvõttes:

Homme algab minu selle aasta viimane välislähetus. Saan esimest korda teha konverentsil posterettekande. Tõotab tulla väga tiheda kavaga lähetus, seega võimalik, et tuleb leppida kolme trennivaba ja istumist täis päevaga järjest. Loodan, et teisipäeval saan ikka mingi pisikese jooksu kuskile vahele toppida. Ausalt öeldes ootan juba väga normaalsesse töö-, trenni- ja elurutiini tagasisaamist. See pidev kohvri otsas elamine väsitab ikka omajagu. Laske mul rahulikult plaani järgi trenni teha.😅

Selle nädala rändom kasulik link: kõigi põhiliste tossudebrändide mudelite ülevaatekaardid leiad siit. Jube hea materjal, kui mudelites hästi ei orienteeru ja tahaks tossude ostes kiirelt aru saada, milleks miski hea on.

3 kommentaari “Nädala kokkuvõte 21.–27.11.2022

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.