Nädala kokkuvõte 20.–26.12.2021

Esmaspäev: Jooks Jõud Venitus. Kui õues võtavad lumised teed tempo alla ja pulsi üles, siis sisehallis on samm reipam, tempo kiirem ja pulss teeb palju paremini koostööd. Täitsa mõnus jooks oli. 6,33 km, 7:22 min/km, 147 l/min ÜKE osas traditsiooniliselt keskendusime kõhule ja seljale. 46 min, 106 l/min Minu selle aasta viimane JJV.

Teisipäev: trennivaba.

Kolmapäev: BodyAttack. 90 minutit BodyAttacki – pärast seda trenni tõdesime koos Kairega, et maratoni jooksmine vist on kergem. 😂 60 minutit on juba paras enda proovilepanek, 90 minutit on järgmine tase. Väga äge oli, kuid tunni aja möödudes sain ma justkui energiast tühjaks ja korraks hakkas kõhus keerama. Paar lugu tegin seega palju kergemalt kaasa ja jälgisin enesetunnet, mis õnneks järele andis. Ilmselt olin sellel päeval ka natuke liiga vähe ja liiga süsivesikuvaeselt söönud, seega kiire energia sai kiirelt otsa. Kokkuvõttes jäi aga väga tore emotsioon, teeks järgmisel korral jälle. 96 min, 153 l/min, max 180 l/min

Neljapäev: jooks. Tegin veel viimase jooksu enne maale sõitmist ja pühadelainele suundumist. Lühendatud tööpäev venis pikaks, seega kahjuks sain alles pimedas õue, aga asi seegi. Jooksuraja valisin seesuguse, et saan teha 6 km, kui olemine erksamaks ei lähe, või pikendada seda vastavalt tujule. Õnneks läks õues olemine värskemaks ja kokku tegin 10-kilomeetrise tiiru (7:51 min/km, 147 l/min). Selle aasta 1000 jooksukilomeetri piirist jäi lahutama vaid 6 km.

Reede: trennivaba. Häid jõule! Olin perega ja puhkasin, õhtul tegin koeraga väikse ringi õues, et söögilaua tagant minema saada.

Laupäev: trennivaba. Sõitsin tagasi Tartusse, murdsin pead järjekordse veelekkega maja torustikus ja valmistusin jõulumatkaks.

Pühapäev: VVV vol 6. Ehk Vigastusteta Vatsast Vabaks ehk meie jooksupundi kuues ühine jõulumatk. Mina otsustasin end proovile panna, oma jooksukilomeetrid täis koguda ja 5+5 jooks-kõnd pundiga liituda. Teades oma praegust jooksukiirust õues ja Kääriku mägesid, olin valmis, et punt kiirematega läheb ees ära ja meie härra Jooksjaga tuleme omas tempos järele. Esialgu see täpselt nii läkski, kuid esimese pooltunni järel ootas punt meid järele ja pani minu ettepoole, et minu tempos liikuda. See oli neist väga armas, sest siis ei pidanud järgmised 3 tundi ainult kahekesi lumes müttama. 🙂 Õues oli külm, kuid tuulekülma seal metsade ja küngaste vahel väga ei tundnud, seega oli mul isegi liiga palju kihte seljas. Seega vahepeal sai ka väike riiete mahakoorimine tehtud. Õnneks oli härra Jooksjal väike seljakott, kuhu oma kerge jaki ära panna sain. Ilm oli päikseline ja lumised vaated olid pidevalt 10 punkti 10st. Kahjuks mu telefon viskas selles külmas siiski pildi kotti, kuid lisan mõned pildid trennikaaslastelt. Kokku üle 27 km jooksumatka, 3 tundi ja 45 minutit, tempo 8:18 min/km ja pulss 153 l/min. Hiljem väike istumine ja leil Greeni saunas. Traditsioon!

Põhjus, miks see postitus eile ei ilmunud, peitub selles, mis juhtus pärast Greeni saunast lahkumist. Olime Pangodist läbi jõudnud, kui järsku tegi auto paar jõnksu ja enam mootor kütust kätte ei saanud. Head sõbrad-trennikaaslased tulid kohe appi, kuid enam me autot käima ei saanud. Vajalikud vahendid sleppi võtmiseks ka kõigil puudusid, ka meil, sest hiljuti sai auto väljavahetatud ja uude neid veel osta jõudnud polnud. Üheskoos lükkasime auto veidi parema kohapeale ja hakkasime Tauri bussis koos teistega toreda musta huumori saatel koju sõitma.

Aga nagu ütleb teleturg: see ei ole veel kõik. Muredega on ju ikka nii, et kus on, sinna tuleb juurde. Olime peaaegu Tartusse sisse sõitmas, kui ma avastasin, et meie koduvõtmed jäid otseloomulikult autosse ja meie võtmeid mitte kellelgi teisel ju ei ole ka. Õnneks visati meid õigesse kohta ära ja sai järgmine sõber appi võetud, et suund jälle auto poole pöörata. Slepis sõitsime tagasi Tartusse, viisime auto Tasku parklasse soojenema ja hommikut ootama. Ise olime oma seiklustest täiesti läbi, ei mingit blogimist enam.

Ka hommikul auto ei käivitunud. Õnneks veidike häid mõtteid Urmaselt ja break cleanerit käivitamise ajal õigesse kohta lõid autol kopsud puhtaks. Lõpp hea, kõik hea? Küll on hea, kui on sõpru, kes igal kellaajal ja riigipühal appi tõttavad! 💙

Kokkuvõttes:

Sellel nädalal enam palju plaanis polegi. Tuleb pikast matkast natuke puhata, siis saab veidike joosta ja rohkelt aastavahetusel BodyPumpida. Lisaks tegeleda korteriühistu ja muude olmemuredega, veidike tööasjadega (mis sest, et mul praegu ametlikult puhkus jookseb…), blogi aastalõpu postitustega. Teha on nii palju, et vähe pole! Juba loen päevi on päris puhkuseni ja hoian pöidlaid, et ikka piirid lahti püsiks. 🤞

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.