Treeningpäevik 15.–21.07.2019

Kolm nädalat koormuse kasvu jäi seljataha ja sel nädalal tuli väike mahu langetamine, et järgmisest nädalast jälle mahtu kasvatama asuda. Kaugel see Berliin enam ikka on, eksole. Päris pikad jooksud ootavad jooksmist.

Esmaspäev: trennivaba. Mul on puhkus! Ehk saab ilusti pikki remondipäevi teha. All day every day. 😅

Teisipäev: kerge jooks + BodyPump. Ärkasin hommikul 6.30, et varakult jooks tehtud saada, et päeva jääks piisavalt aega, et enne Pumpi ikka tööd ka teha jõuaks. Äratuskell lõi nagu puuga pähe. Lükkasin selle pool tundi edasi ja läksin siis oma 5 km jooksule. Oi jeesus. 😐 Ma vihkan neid hommikujookse, tõesõna. Päris õudne oli ikka. 6:31 min/km, 140 bpm – lihtsalt ei suutnud neid jalgu kiiremini liigutada. Õhtune Pump oli ikka kordades parem, kuigi see võtab viimasel ajal ikka korralikult võhmale.

Nädala alguses sain oma Blogiauhindade spordiblogide 2. koha Valio auhinna esimese osa kätte. Kõik, mida pildil näete, on väga maitsev! Ja remondi ajal on sellised kiirelt haaratavad söögid lihtsalt elupäästjad. Jogurt enne trenni sisse ja minek.

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Lõigutrenni päev. Teised tegid põnevat lõigupüramiidi 200, 400, 600 ja 800 m lõikudega, minul oli kergem nädal ja tegin oma minutifartlekki. Jalad on sellest remondist pidevalt sellised vässud, aga jooksuharjutused tõid elu natuke tagasi. Fartlekis tegin 10×1 min lõike, iga lõigu vahele 2 min kerget jooksu. Plaanis oli joosta täiesti tunde järgi, ilma eesmärgita pulsi ega tempo osas.

Fartleki keskmiseks pulsiks tuli 165 bpm ja tempoks 5:14 min/km – selliste numbrite peale olin mina sama üllatunud kui mu Garmin, mis kohe VO2maxi lakke ehk 49 peale viskas. 😍 Lõikude tempod olid 4:03, 4:02 4:10, 4:18, 4:35, 4:19, 4:02, 4:36, 4:32, 4:25 min/km.

Neljapäev: kerge jooks. Enam hommikul jooksma ei läinud ja kulgesin oma kerge 6 km jooksu ära hoopis poole üheksa paiku õhtul. Käisin Raadil ja vaatasin jooksujalu Metallica rahva üle. Tol hetkel veel mingit muusikat kahjuks ERMi juurde kuulda ei olnud. Roosi tänava tõus läks isegi päris reipal sammul, seega võib rahul olla. Pärast olin tubli ja tegin remonditolmu ja saepuru sees ÜKEt. 😂 6:06 min/km, 149 bpm.

Reede: trennivaba.

Laupäev: arendav jooks. Nädala ilmselt kõige intensiivsem trenn oli siiski laupäeval. Tegime terve päeva remonti ja jooksma minnes oli kell 21.30. Ups. 🙄 Ilm oli vapustav: null tuult, päike loojunud, mõnusalt jahe ja rahulik. Minu plaan nägi ette 2 km soojendust, 6 km arendavat jooksu ja 2 km mahajooksu. 6 km arendavat koosnes 3 km kuni 165 pulsiga jooksust, 1 km rahulikust ja veel 2 km <165 bpm.

Kiirete osade kilomeetriajad tulid 5:03 (162 bpm), 5:07 (164 bpm), 5:13 (164 bpm); 5:03 (163 bpm), 4:58 (166 bpm). Kogu jooksu keskmised 157 bpm ja 5:36 min/km. Vo2max hüppas rõõmust 50 peale. Enesetunne oli remondiväsimuse ja hilise kellaaja kohta väga hea. No mega jooks lihtsalt, mis muud. 🙂

Pühapäev: pikk jooks. Jälle üks õhtune jooks. Õnneks oli selle nädala pikk vaid 13 km ehk ca 1:20. Päeval oli õues kõrvetavalt kuum, aga õhtul oli vaid alguses palav ja jooksu lõpp juba ilma poolest üpris meeldiv. Parem säär oli/on kuidagi lühike, aga muidu läks aeg kiirelt ja võib öelda, et hea jooks, isegi väga hea minu jaoks selle sooja ilma kohta. Vo2max otsustas tagasi 49 peale tulla, aga ma väga ei põe. 6:14 min/km, 149 bpm.

Kokkuvõttes:

Puhkenädalal sai kokku peaaegu 47 km. Aga see ongi maratoniks treenimine. 🙂Järgmine nädal on minu viimane puhkuse nädal ehk tahame veel päris palju remonti ära teha ja päris palju joosta.

Berliini maratonini jääb 69 päeva.

2 kommentaari “Treeningpäevik 15.–21.07.2019

 1. Kas sellel Vo2maxil on mingi maksimumnumber ka? Saan aru, et 50 on päris hea, aga kuhu maani see tõusta võib üldse? Mul on endal Polari kell ja seal on mingi muu indeks ja kuna ma nii algaja ka, siis see on mul 37. Tead sa, kas need on midagi sarnast?

  Meeldib

  1. Minu Polaril on 2 sellist numbrit-üks on rahuolekus “fitnes test”-iga mõõdetav suurus ja see on vähemalt minul üks-ühele võrdne Vomaxiga. Teine on igale jooksule arvutatav “running index” mis on mingi Polari enda loodud jooksu efektiivsust (tempo ja pulsi suhet jmt) näitav suurus.
   Vomax on suures osas geneetiliselt määratud ja ei muutu treeninguga märkimisväärselt.

   https://support.polar.com/ee

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.