Treeningpäevik 8.–14.07.2019

Esmaspäev: trennivaba.

Teisipäev: kerge jooks + BodyPump. Hommikul tegin kerged 7 km jooksu jõe ümbruses (6:38 min/km, 150 bpm) ja õhtul käisin Pumpis. Et järgmise päeva lõigutrenniks jalgu hoida, tegin kükid täiesti ilma lisaraskuseta, aga jalalihased olid omadega ikka päris läbi. Üldiselt meeldib see kava iga trenniga natuke rohkem. Tunni ajaga saab ikka korralikult lihased läbi töötatud. Viimased 2–3 nädalat Pumpi. Tuleb maksimum võtta.

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Minul oli plaan teha minutifartlek 6×3 min (lõikude vahel 3 min kerget jooksu). Teised tegid 500 m lõike, seega läks hästi kokku. Kuna oli vihmane päev olnud, siis staadionile eriti minna ei saanud ja jooksime hoopis Lähte teel. Jooksuharjutustest tundsin puudust, sest esimeste lõikude ajal olid jalad nii kanged, vaatamata 3-kilomeetrisele soojendusjooksule. Lõikude tempod tulid 4:48, 4:53, 4:49, 4:38, 5:00, 4:50 min/km, keskmised lõigu pulsid olid 169–176 bpm. Oleks natuke kiiremaid lõike tahtnud, aga tõusukeste ja tuule kohta polnud väga vigagi. 🙂

Pärast tegime veel mõned trepijooksud peale (oi kui kinni see tagareis mul ikka on…) ja sörkisin koju tagasi.

Neljapäev: pikem jooks + ÜKE. Plaanis oli teha rahulik 10 km jooks. Jooksin 5 km Ihastesse ja sama teed pidi koju tagasi, hea ja lihtne, ei mingit mõtlemist. 6:17 min/km, 149 bpm. Ilm oli ilus ja isegi palav hakkas. Üldiselt need praegused ilmad on maratoniks treenimiseks väga mõnusad. 😉 Kodus tegin eriti eeskujulikult veel 10 minutit ÜKEt ka: hoidsin plankusid ja tegin seina ääres istumist.

Reede: trennivaba. Algas minu puhkus põhitöökohal ja alustasin seda kohe teiste tegemistega: pildistasin täispika pulmapäeva ära. Kell 3 öösel alles sain magama, aga väga tore päev oli. On ikka tänuväärne töö küll.

Laupäev: arendav jooks. Laupäevaks oli plaan õhtupoolikul üks arendav jooks kirja saada. 2 km rahulikult, 5 km vahelduva tempoga (2 km kiire, 1 km sörk, 2 km kiire) ja 2 km rahulikult koju tagasi. Arendava osa kiired lõigud kuni 165-löögise pulsiga. Vihma sadas ja käisin jälle Ihaste suunal. Üldiselt vist oli hea jooks, sest vaatamata keskpärastele näitajatele (5:59 min/km, 158 bpm) VO2max tõusis 48 peale. 🤩 Arendavatel osadel olid kilomeetriajad ja -pulsid: 5:06 min/km (165 bpm), 5:29 min/km (166 bpm), 5:33 min/km (165 bpm), 5:40 min/km (166 bpm). Täitsa okei minu jaoks.

Pühapäev: pikk jooks. Minu esimese 3-nädalase maratoni treeningtsükli lõpetas 2-tunnine pikk jooks. Jooksma läksin alles õhtul, sest varem lihtsalt ei jõudnud. Ilm oli täiesti super: tuulevaikne ja mitte palav. Nii mõnus. Esimesed 15 km ei olnud midagi häda ka: kui eelmised kaks nädalat olid mu pühapäevased jooksud nagu loodusõnnetused, siis seekord oli hea kerge minek ja ei mingeid kaebusi. Viimased 4 km tempo kukkus kolinal ja jalalihased hakkasid protestima, aga jõudsin ikka ilusti koju tagasi. 🙂 Selle jooksuga olen rahul. 6:21 min/km, 149 bpm.

Kokkuvõttes:

Nädala kilometraaž: 58 km. Pole paha. No ja selle nädala enesetunne on ka tunduvalt parem. Asjast saab asja!

Järgmisel nädalal tuleb natuke kergem nädal ja väiksem jooksumaht. See klapib ka remondiplaanidega hästi, sest meil on plaanis päris palju tööd ära teha. Sealt edasi lähevad mahud jälle üles ja trennid aina põnevamaks, sest palju seda aega augustikuu esimeste startideni ikka enam on?

Berliini maratonini: 76 päeva ehk veidi vähem kui 11 nädalat.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.