Treeningpäevik 1.–7.07.2019

Esmaspäev: kerge jooks. Kuna pühapäevane jooks oli suhteliselt katastroof, siis väga pikaks esmaspäevast jooksu venitama ei hakanud. Omast arust jooksin oma 4-kilomeetrist ringi, aga ikka tuli kokku üle 5 km. Nojah. 😅 6:21 min/km, 150 bpm.

Teisipäev: trennivaba.

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Lõigutrenni päev üle saja aasta. Vihma hakkas kallama ja seega tuli joosta sisehallis. Soojendus ja jooksuharjutused võtsid juba päris läbi, sest T-särgi ja pikkade pükstega hakkas hallis ikka jõhkralt palav. Higi voolas ojana. Veepudelit ka kaasas polnud. Viga. Suur viga. Koju jõudes jõin kaks 700 ml klaasi vett ära.

Tegime 100+200+300+400 m lõike (iga lõigu vahele sama palju sörki, kui oli kiiret), kokku 3 blokki. Tempod:

  • 100 m: 3:51, 4:15, 4:26 min/km
  • 200 m: 4:18, 4:23, 4:40 min/km
  • 300 m: 4:15, 4:26, 4:35 min/km
  • 400 m: 4:18, 4:34, 4:39 min/km

Trenni ajal temposid üldse ei jälginud, aga esimeseks lõigutrenniks käib kah? Lõikude ajal sain keskmise pulsi 160–173 bpm vahele, olenevalt lõigu pikkusest.

Neljapäev: pikem jooks. Võtsin plaani enam-vähem tunniajase jooksu. Ei hakanud neljapäevast trenni liiga pikaks ajama, sest eelmise päeva lõigutrenni maht tuli koos kõigega päris kopsakas. Aga see neljapäev… No nii hea jooks oli! 😍 Jalad natuke olid lõigutrennist kanged, aga see möödus üpris ruttu. Olemine muidu oli kerge, samm lendas, pulss oli kena, ilm oli nii mõnusalt jahe. Rebane sattus ka teele: jooksis mul nina alt üle tee, vaatas mind tükk aega ja viimaks vupsas Raadi surnuaia poole võssa. Eelmine nädal vikerkaar, see nädal rebane – mis järgmisel neljapäeval tuleb? 6:09 min/km, 151 bpm.

Reede: BodyPump. Jalad olid viimaks kolmapäevasest lõigutrennist korralikult valusad. Nii see üle pika aja tartaanil jooksmine teeb. Reedeõhtune BodyPump küttis jälle nii, et käed ja jalad olid koju minnes ikka puhta nõrgad. Lihtsalt on hea ja intensiivne kava, pole midagi halba öelda. Ja seltskond veel parem. 😉

Laupäev: trennivaba. Pidasime hoopiski Tartu kandi spordi- ja trenniblogijatega väikest kokkutulekut. Tegime väikse vihmase matka Alatskivi matkarajal, käisime Kivi Kõrtsis söömas (magus-hapu koha oli väga maitsev!), sõitsime Kolkjale vanausuliste muuseumisse, kus sai tohutult huvitavaid lugusid vanausuliste kohta kuulata. Loomulikult sai terve päev ka omajagu jutustatud ja hästi tore oli! 🙂 Loodan, et juba mõne aja pärast saame korrata, siis juba koos nendega, kes laupäeval tulla ei saanud.

Blogijad, kes meie väiksel kokkutulekul osa võtsid: Kati, Cris, Mariliis, Getter, Minna, Kristel. Fotod tegi Mariliis.

Pühapäev: pikk jooks. Plaan oli 1:45 ja täpselt selle ka ära tegin. Ei olnud ilmal midagi eriti viga (kuigi lõpuks sain 2,5 km vihma kaela), aga enesetunne oli ikka meh nagu ka eelmisel pühapäeval. 😕 Kulgesin üpris sarnast ringi Ihastes nagu ka eelmisel nädalal. Kuulasin podcasti ja aeg seega väga ei veninud, kuigi üpris raske olemine oli. Jalad olid täielikult tinast, nii rasked ja lihasvalu oli ikka kohal, vaatamata kergele või olematult lisaraskusele Pumpi jalalugudes. No ei sobi need hommikupooliku jooksud mulle, õhtuti on enesetunne alati parem. Aga seekord tahtsin kindlasti laulupeo ajal kodus olla, et midagi asjalikku teha ja telekast laule taustaks kuulata. Üle 16 km seega jälle tehtud ja nädal lukus. 6:25 min/km, 155 bpm.

Kokkuvõttes:

Kindlasti parem nädal kui eelmine. Küll hakkab vaikselt tulema. 🙂 Selle nädala keskpaigas said ka selle aasta esimesed 1000 km täis. Elu muidugi näitab, et aasta viimase kuue kuuga päris 1000 km enam täis ei jookse, aga sinna ligidale võiks see number tulla küll.

Järgmine nädal on esimeses blokis kolmas, seega eeldatavasti viimane tõusva koormusega nädal, siis tuleb juba üks (veidi) kergem nädal vahele teha. Järgmisest reedest algab mul 2-nädalane “puhkus”, mida alustan kohe ühe täispika pulma pildistamisega. Tuleb töine puhkus. Üldiselt on need juulikuu viimast 2 nädalat aga ülisuures osas pühendatud remondiga maksimaalselt kaugele jõudmisele. Ja loomulikult maratoniks treenimisele.

2 kommentaari “Treeningpäevik 1.–7.07.2019

  1. Väga hästi läinud nädal tundub tegelikult. Mõni päev võib tunduda raskem, aga kõik läheb õigesse kohta. 16 km on alustuseks päris hea pikk jooks.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.