Workut Week 25.–31.03.2019

Esmaspäev: trennivaba. Kuna koormustesti tõttu oli nädala plaan teistsugune, siis oli esmaspäeva õhtu mul vaba. Istusin hoopis pikemalt kontoris ja kirjutasin. Terve nädal olid nädalapäevad sassis, sest esmaspäevane trenn oli teisipäeval ja nii edasi.

Teisipäev: fartlek. Päeval oli nii ilus ilm ja kuna TYSKis olid võistlused, pidin jooksu õues tegema. Ilmateade oli õhtuks juba päris kuri ligi 30 km/h tuulega, aga linnas ei saanud midagi eriti sellest aru. Läksin kenasti jooksma ja juba 2. kilomeetril tuli Olari kanali ääres vast ja küsis šokeeritud toonil, et miks ma sellise ilmaga õues jooksen? Sain juba siis aru, et Ihaste poole minek saab tuuline olema.

… aga ma totaalselt alahindasin seda tuult. Eedeni juures lisandusid tumedad sinised pilved ja ilusast päikeseloojangust polnud juttugi. Ihaste poole minek oli valdavalt allatuult, aga tagasitulek oli lihtsalt vastu seina pressimine. Lisaks oli tuntav temperatuur miinuses, lund (!) hakkas sadama ja mul jäätusid jalad ühe paari retuusidega konkreetselt ära. Liiguta siis neid jäätükke tempokalt ja särtsakalt. 🙄

Minu ülesanne oli joosta 10×2 min fartlek, iga lõigu vahele 2 min kerget jooksu, fartleki alla ja peale 2 km rahulikult. Tempod ei kannatanud mingit kriitikat: 4:30, 4:30, 4:32, 4:39, 5:02, 4:53, 4:49, 4:59, 4:53, 4:53 min/km. Aga andsin selle tuulega endast parima ja trenn sai tehtud.

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Kuna eelmine päev oli fartlek, siis kolmapäeval teistega lõike ei jooksnud. Tegime kerge soojenduse (6:10 min/km, 133 bpm), korraliku bloki jooksuharjutusi ja 5 lahtijooksu (kell näitas 60 m peal kiireimaks tempoks 1:54 min/km), et reedeks natuke kiiremat sammu meelde tuletada. Siis jooksime Britiga veel peale (6:34 min/km, 139 bpm) – pärast saime Treenerilt pahandada, et salaja liiga palju jooksime 😂 –, natuke rullisime ja oligi kojuminek. Selline kerge trenn.

Neljapäev: trennivaba. Õhtul tegin natuke remonti ja pärast seda lihtsalt puhkasin.

Reede: koormustest + kerge jooks. Hommikul seadsin sammud koormustestile, millest saate pikemalt lugeda SIIT. Õhtul käisin veel natuke märtsikuiseid kilomeetreid kogumas ja tegin ühe tunniajase otsa. Oli hea omi mõtteid mõelda, ilusat päikeseloojangut nautida ja lihtsalt joosta. 🙂 Samm oli mõnus ja aeg läks ruttu. 10,15 km, 6:11 min/km, 147 bpm.

Laupäev: trennivaba. Puhkasin, natuke tegin remonti ning pesin paar akent ära, mis kevadise päikese käes ikka väga õudsed välja nägid. Remonditsoon või mitte, aga aken võiks ikka natuke läbi ka paista… 😅

Pühapäev: koormustest. Pühapäeval kutsuti mind kordustestile, kuna eelmine läks natuke nihu. Esialgu oli plaan veel õhtul jooksma minna, et märtsikuuga oma kuine kilometraaži rekord purustada, aga otsustasime üheskoos Treeneriga selle ära jätta. Mu parema sääreluu luuümbris oli enne koormustesti natuke kahtlane ja parem karta kui kahetseda.


Kokkuvõttes:

See nädal jäi kahjuks üks jooks tegemata, aga kahe koormustesti tingimustes polnud midagi parata. Märtsikuu kilometraažiks jäi lõpuks 223 km. See on minu elu kolmas tulemus, parimad olid 2018. aasta august 230 ja juuli 225 kilomeetriga. Aga märtsi kohta on see kilometraaž ikka VÄGA korralik. 🙂

Järgmine nädal tuleb trenni osas üks suurem tilulilutamine, kuna laupäeval ootab ees hooaja avapauk ehk Tartu Parkmetsa jooks. 7 km on üks rõve distants, ta on täpselt 2 km liiga pikk, et 5 km tempos joosta, ja 3 km liiga lühike, et 10 km tempos joosta. Aga ära tuleb ta joosta.

Kuna teine koormustest lõi plaani sassi, siis homne Cooperi test jääb minu jaoks kahjuks ära (pole hullu, Treener lubas, et maikuus jookseme veel) ja teen hoopis mingi kerge jooksukese ja rullin, kolmapäeval lähen ikka JJV-sse ja reedel teen kerge võistluseelse soojenduse, teisipäeval ja neljapäeval puhkan. Kilomeetreid koguneb ilmselt väga vähe, aga pole hullu, sest aprilli teine nädal lõpeb laagriga Pärnus. Juba nii ootan. 😍

Kes veel Parkmetsa tulevad? Keegi mulle jäneseks tahab tulla? 😅

Üks kommentaar “Workut Week 25.–31.03.2019

  1. Jäneseks?
    Sinu trennikiiruste järgi tuleb mul nüüd ja edaspidi ainult “eemalduvaid tagatulesid vaadata”,
    millalgi pidi see juhtuma 😀

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.