Workout Week 5.–11.02.2018

5.–11.02.2018

Esmaspäev: Jooks Jõud Venitus. Sel korral saime ülesandeks joosta kergelt tõusvas tempos / tõusva pulsiga. Kokku neli 10-minutilist blokki. Alustasin kuni 140 bpm, siis kuni 150 bpm, kuni 160 bpm ja lõpuks kuni 170 bpm. Hästi huvitav teistmoodi ülesanne, mis oli väga korralik trenni. Põnev oli näha, mis pulsi juures milliseid temposid hoida sai. Näiteks 152 bpm pulsi juures oli kilomeetri tempo 6:06, 161 bpm juures 5:27 ja 167 bpm juures 5:05. Veebruarikuu kohta on see ikka väga hea pilt minu arvates. Graafikud sammu pikkuse, tiheduse ja ostsillatsiooni kohta on ka põnevad: mida kiirem tempo, seda paremad näitajad. Kogu jooksu keskmine tempo tuli 6:02 min/km ja pulss 153 bpm. Trenni teine pool kuulus ikka kerelihaste treenimisele. Kätekõverdusi harjutasime loomulikult ka: seekord tegime 2 minutit järjest. Minu saldoks jäi sirgetel jalgadel 45 tükki. Pole paha. Aasta tagasi jaksasin 2 minuti jooksul teha 35 tk.

Teisipäev: lihashooldus. Lõpuks sai jälle lihashooldusesse, juhei! 🙂 Minu vaesed pirnlihased vajasid seda kohe eriti. Oli väga valus, aga järgmisel päeval oli juba tunduvalt parem. Kui sa just väga usin venitaja ei ole, aga joosta meeldib, siis rullima peab. Muidu hakkab kõik otsast lagunema.

img_4425-1

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Lõigutrenni päev. Soojaks, paar võimlemisliigutust, harjutused-kiirendused otsa ja lõigutama. 3 blokki, blokis 200+400+200 m lõigud, iga lõigu peale 230 m sörki ja blokkide vahel ca 5 min sörki. Ausalt öeldes väga raske ei olnudki, kuigi üritasin maksimaalselt pingutada. Ilmselt on lühikeste lõikude trennid kõik ilusti õigesse kohta läinud. Ootan juba põnevusega, mis edasi tulema hakkab. Tempod olid sellised:

 • 200 m: 4:13 min/km, 4:04 min/km, 4:13 min/km
 • 400 m: 4:22 min/km, 4:23 min/km, 4:19 min/km
 • 200 m:  4:18 min/km, 4:14 min/km, 4:00 min/km

Neljapäev: trennivaba. See-eest sain sokkides 1,5-tunnise fotoshuudi jooksul vähemalt 45 minutit ühe koha peal sörkida, seega sääred olid veel 3 päeva väga valusad. Mis teha, kui ei ole mõistust peas. 😀

Reede: jooks + BodyPump. Jõudsin kliendiga kohtumiselt natuke varem TYSKi ja sain seeg praktiliselt 40 min enne Pumpi joosta. Tundsin juba siis, et miski hakkab kurgus karedaks ja vastikuks minema. Pump oli tõsiselt võimas ja võttis ikka võhmale. Huh.

img_4503-1

Laupäev: trennivaba. Öösel olin vist palavikus, kurk oli valus ja nina ei lasknud hingata. Kuna oli plaanis maale sõita, siis seda ka tegin. Vaikselt läks päeva jooksul paremaks ning nina hakkas jooksma ja tekkis väike köha. Vähemalt see “keriv” haiguse tunne oli üle läinud ja palavik samuti. Sain puhata ja end saunas kuumutada.

img_4508-1

Pühapäev: pikk jooks. Natuke lühem pikk jooks, kui tahtnud oleks, aga mida sa seda haiget / haigusest taastuvat keha ikka piinad. Lisaks kõigele oli tee vastikult lumine ja samm jäi kuskilt plögasse kinni. Kuigi haigena ma end enam ei tunne, siis nina jooksis nagu mahlakask ja pulss andis oma +10 löögiga kohe märku, et kui olid haige, siis istu kodus. Tempo oli 6:54 min/km ja pulss – wait for it! – 154 bpm. Hea, et midagi värske sõhus tehtud sai, sest ninale mõjus see positiivselt, aga kvaliteedi poolest alla arvestust trenn. Hakkas veel rohkem kahju, et sel aastal soojamaa jooksulaagris käimata jääb. :/


Kokkuvõttes:

5.–11.02.18

Jooksmist oli natuke vähem, kui soovinud oleks, aga ei midagi katastroofilist. Korraks sel nädalal tuli koormus natuke allapoole, et järgmisel seda vaikselt tõsta ja ülejärgmine nädal 26-kilomeetrise sünnipäevajooksuga lõpetada. Peetagu see suusamaraton ilusti lumega ära ja siis võiks kevad küll juba tulla. Minu jaoks on seda talve juba piisavalt olnud…

6 kommentaari “Workout Week 5.–11.02.2018

 1. Mis Sa arvad, kas joosta esimene maraton Tartus või Tallinnas? Üks siis oktoobris, teine septembris. Kas oskad öelda, kuidas on rajaprofiil jne?

  Meeldib

  1. Mina jooksin oma esimese Tallinnas ja jäin selle valikuga väga rahule. Ma ise ei ole Tartus kunagi maratoni jooksnud, kuigi kuulu järgi olevat rajaprofiil Tartus raskem. Inimesi on vähem ja kui jooksed maratoni kauem kui 4,5 tundi, siis võid lõpus üpris üksi jääda. Tallinnas selles osas suurt muret ei ole, sest inimesi on palju rohkem. Tartu ja Tallinna maratonide kohta on ka minu blogis teised jooksjad rohkelt kommenteerinud, lisan järgmise kommentaarina mõned lingid. 🙂

   Meeldib

  2. Ikka Tartus 😀
   Septembris on ilm maratoni jooksmiseks pmst sobimatu ja see kaalub üle kõik teised argumendid, mis võiksid Tlna poole kallutada.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.