Workout Week 27.03–2.04.2017

Esmaspäev: Jooks Jõud Venitus. Mõnus trenn oli. Alguses ikka traditsiooniline jooks, aga seekord põimisime 2×5 min kiiremat jooksu ka sisse. Selline pisike fartleki moodi jooks. 🙂 Tempo: 7:10 min/km, pulss: 151 bpm. Edasi tegelesime kerelihastega ja täitsa raske oli. Hästi tore, et Maris igas trennis midagi natuke teisiti teeb, tänu sellele ei lähe trenn kunagi üksluiseks ja toimib ka palju paremini.

Teisipäev: BodyPump. Sain lõpuks Marise juhendamisel 101. kava teha. Nüüd sain ka juba rohkem muudele asjadele tähelepanu pöörata ja kavast oma arvamust kujundada. Peab ütlema, et kava on küll teistsugune, aga hakkab mulle juba vaikselt täitsa meeldima. Valusad lihased sain ka kaasa järgmiseks päevaks. Õnneks ei olnud see lihasvalu eriti hull.

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Kavas oli mahukas lõigutrenn, milleks lausa varem kohale tulime. Väike soojendus alla, võimlemine, jooksuharjutused ja lahtijooksud peale ja trenn võis alata. Kavas oli selline katsumus:

 • 4×400 m (1:50, 1:52, 1:51, 1:50)
 • 3×400 m (1:56, 1:51, 1:52)
 • 2×400 m (1:53, 1:54)
 • 1×400 m (1:46)

Tempo pidi olema blokkide kaupa tõusev või äärmisel juhul jääma samale tasemele (tempod vahemikus 4:35–4:50). Viimane lõik maksimumpingutus (4:25 min/km). Peab ütlema, et üle pika aja oli mul vaimselt väga raske trenn. Seda põhjustas asjaolu, et mu väiksest vigastusest on saanud natuke suurem vigastus, mis juba natuke jooksmist segab ja see segab mul jooksmisele keskendumist. Ikka see 1,5 kuud tagasi avastatud plantaarfastsiit ja tänu selle tõttu jooksusammu muutmisele olen mingi häda saanud hüppeliigese siseküljele, mis korraks välja lõi ja järgmisel päeval järele andis. Aga sellest ei viitsi ma vist väga pikalt seletada. Arstile saan jätkuvalt 27. aprillil.

Neljapäev: puhkus. 

Reede: puhkus. Ma sain lõpuks oma arvuti tagasi ja hakkasin ruttu fotosid töötlema ja postitusi vorpima. Kuna lumi oli ka eelmisel öösel maha tulnud, siis ega ei tahtnudki väga enam oma pikka jooksu teha. Lükkasin selle sooja pühapäeva peale.

Laupäev: BodyPump 1. aprilli eri. Tegime ühe lõbusa 90-minutilise Pumpi. Iga lugu oli mingi omadusega, mis selle veidi totraks või naljakaks tegi. Kui teha uusi asju, siis muidugi need mõjuvad ka. 🙂 Lisaks sidusime nagu ka eelmisel aastal endale nöörist “sabad”, mis ei tohtinud liiga pikad olla. Nende järgi pidi vaatama, kas kükk on piisavalt sügav. Minu peal sai vist natuke lühike, sest pidin täitsa teravnurka minema, et see “saba” maha ulatuks. Huh. Käed said ka tunnis väga palju vatti ja lõpuks oli ikka täiesti toss väljas. Maris tõmbas meid seljalooga haneks ka: pani hoopis triitsepsi loo käima. Mina veel hullult mõtlesin, et see peab olema kuskilt sellest kavast pärit, mis oli eelmisel suvel, kui ma Pumpis üldse ei käinud. 😀 Aga: tüng! Saime kõik aprilli.

Pühapäev: jooks. Mõtlesin pikema jooksu teha, aga kuna mingi väsimus oli sees eelmise päeva Pumpist ja pulsi viskas 10 lööki kõrgemaks kui tavaliselt sellise tempo juures (7 min/km), siis tegin 4 km ära, vaatasin, et paremaks ei lähe ja keerasin siis otsa kodu poole tagasi. Vähemalt ilm oli nii soe ja päikseline, et sain lühikestes pükstes joosta ja suisa palav oli! 🙂

Reedel oli paks lumi maas ja pühapäeval oli jooksu ajal 12 kraadi ja mul oli lühikeste pükstega palav. 😀 Pärastlõunal läks ilm eriti mõnusaks!

Kokkuvõttes:

Järgmisel nädalal ootab mind Eesti jooksuhooaja avamine Tartu Parkmetsa jooksul ja päev enne seda ka koormustest. Saab põnev nädal tulema!

3 kommentaari “Workout Week 27.03–2.04.2017

 1. mingi väsimus oli sees eelmise päeva Pumpist

  See oli sul ehk lõikudest..
  Su treener ei suuda jätkuvalt laskuda oma hoolealuste tasemele visates ette olümpiameeste programmi !?
  2-3 x400 oleks sinu jaoks optimaalne,10-15 min sörki soojenduseks ja lõdvestuseks otsa.

  Meeldib

  1. Lugupeetud 123
   Ma olen vältinud paar aastat Teie provotseerivatele kommentaaridele vastamast, aga seekord ma lihtsalt pean tegema ühe erandi. Teile teadmiseks: eile oli joostes mu keskmine pulss 145, tempo 6:40 ja enesetunne suurepärane. Samuti oli laupäeval enesetunne väga hea. See, et ma ühel päeval väsinud olin, ei tähenda, et Teil oleks lubatud minu treeneri lihtlabane solvamine. Ja kui Te seda nii väga teha soovite, siis palun järgmine kord esineda oma pärisnime alt.

   Meeldib

   1. Siin polnud raasugi solvamist(ega ole ka kunagi olnud)-ma üksnes üritan säästa sind neist rumalustest ,mis ma ise enam kui 20-aastase “sportlasekarjääri” jooksul teinud olen(eks eelkõige see pulss punases/keel vestil Ansipi tegemine, kui Pulleritsu tsiteerida) 😀

    Treeningu A ja B: treening peab olema jõukohane ja koormus aeglaselt progresseeruv .10×400 on sinu jaoks liig mis liig-see sobiks ehk siis kui sa oleksid viimased pool aastat järjekindlalt vähemalt 40 km nädalas jooksumahtu teinud. Väikse mahu pealt on see sinu jaoks kasutu ,et mitte öelda-kogu eelnevat tööd nulliv.

    Võrdluseks-minu märtsikuised lõigukesed (kord nädalas, kõik muu on vaikne või mõõdukas sörk) on olnud maksimaalselt 10×200 , sellest enam paneb enesetunde juba vinduma ja treeningute kvaliteet on mitmeid päevi olematu, ning seda on mul kõige vähem vaja.
    Parkmetsajooksul lõpetan sinust tavaliselt 6-7 min eespool.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.