ARVUSTUS: Biofreeze külmateraapia tooted*

Umbkaudu nädal tagasi sain ma võimaluse proovida Biofreeze külmateraapial põhinevaid tooteid. Kuna olin oma blogis varem maininud, et külmageelid pole minu peal kunagi töötanud, võttis Biofreeze ametlik maaletooja Mediron sõnasabast kinni ning pakkus mulle proovimiseks nende külmageeli, -spreid ja –roll-on’i. Eks ma alguses olin ikka natuke skeptiline, et mis nendes siis nüüd nii erinevat on, et need maagiliselt jahutavad, kui jäägeel minu peal tuhkagi ei teinud (kogemused pärast 2015. aasta Narva Energiajooksu poolmaratoni, kui 3-tunnise bussisõidu ajal sellega oma vigastatud põlve määrisin, tulutult).

biofreeze-101

Tundub, et midagi erilist Biofreezes siiski on, sest need tooted päriselt jahutavad. Valmistatud on nad valdavalt looduslikest koostisainetest: põhitoimeaine on mentool, spreisse on lisatud on ka iileksit, arnikat, saialille, kummelit, punast päevakübarat, kadakamarja, geelis ja roll-on’is on näiteks ka kamprit, mis peaks tekitama külma-kuuma tunde.

Andes Medironile enda sõna, et proovin tooted ära, veel mõtlesin, et mul ei valuta miski ja huvitav, kas saan need ikka korralikult testitud. Ärge isegi mõelge vigastustest, siis tulevad need kohe kallale! 😀 :/ Nimelt nagu te eelmise nädala kokkuvõttest lugeda saite, siis tabas mind eelmise kolmapäeva hommikul meeletu ülaseljavalu. See kestis mitu päeva, andes iga päev lõunaks ja õhtuks järele, kuid naastes igal ööl ja hommikul täie rauaga. Veel enne, kui ma sain end asjatundjatel üle vaadata lasta, jõudsid minuni Biofreeze’i külmatooted. Selge, katsetame kohe asja ära!

Igaks juhuks alustasin katsetustega jalgadelt, mitte ei läinud kohe kõige hellema koha kallale. Nagu juba mainisin, on neid tooteid 3 vormis: geeli, roll-on’i ja spreina. Ühe sääre määrisin kokku spreiga, mida on lubatud kasutada alates 12. eluaastast, kuna tegu on sarja kõige kontsentreerituma tootega, teisele säärele panin geeli ja reitel kasutasin roll-on’i, kusjuures geel ja roll-on peaks olema toimelt vähem intensiivsemad ja sobivad alates 2. eluaastast.

Minut möödub: mitte midagi! Ma olin juba nii pettunud, et sain hunniku tooteid, mis ei funka. Hakkasin pakenditelt uurima, kas olin midagi valesti teinud ja siis tundsin paari minuti jooksul, kuidas jalad hakkasid tundma nagu jahe õhk puhuks neile peale. Ikkagi töötab. Positiivne. 🙂 Mida aeg edasi, seda rohkem tundsin jahutavat efekti. Teoreetiliselt peaks see kestma kuni 8 tundi. Ma ei tea, kas ma ütleks, et efekt päris nii kaua kestab (a la kas ükski huulepulk püsib peal 12 tundi?), aga mõne minuti või tunni jooksul jahutav toime kindlasti veel ei kao.

Pärast esimest katsetust jalgadel võtsin julguse kokku ja kasutasin oma valusal seljal spreid. Kuna ma ei paindu eriti hästi, siis oli sprei minu jaoks seljal kõige mugavam variant, sest ei pidanud geeli või roll-on’i sisse määrimisega vaeva nägema. Seljal oli efekt veelgi tugevamalt tunda kui jalgadel. Selg oleks nagu põlenud, aga külma tundega. Keeruline seletada. Miks sprei seljal rohkem tunda oli kui jalgadel, seda ma täpselt ei tea. Ilmselt oli see tingitud nii õhemast nahast kui ka sellest, et see koht oli päriselt haige.

Eelmisel pühapäeval, kui käisin trenninaistega Pühajärvel viimast pikka maratonitrenni tegemas, võtsin samuti külmendava sprei ja geeli kaasa. Pärast järves jahutamist määrisin sääred ja reied spreiga kokku. Maris proovis geeli ning tõdes, et jahutab küll, efekt kestis umbkaudu paar tundi. Sellel nädal olen külmatooteid kasutanud ka pärast trenni oma jalgadel (eelkõige säärtel) ning kavatsen sedamoodi jätkata kuni maratonini välja. Need, kes mu blogi pikalt jälginud on, ilmselt teavad, et olen tihti kimpus luuümbrisepõletikuga. Õnneks nüüd tunnen oma keha juba paremini ning asjal hulluks minna ei lase, aga väga intensiivsete jooksunädalate järel olen tavaliselt omad vitsad alati saanud. Kuna tegu on luuümbrisePÕLETIKUGA, siis teoreetiliselt peaks jahutamine sellele mõjuma leevendavalt.

Loodame, et Biofreeze aitab mu jalgu maratonini rahuldavalt heas seisus hoida, sest nagu mäletame eelmisest aastast, olin ma nädal enne maratoni kimpus säärevaludega ja vana ‘hea’ luuümbrisega. Eks ükski ravim päriselt luuümbrisepõletikku ära ei hoia, kui ise rumalusi teha, sellest saab vast iga mõistusega inimene aru, aga mõistuse järgi treenides, lihaseid rulliga hooldades ja igapäevaselt külmaravi kasutades on lootus päris hea kompott kokku keeta. 🙂 Igal juhul edaspidi võtan kindlasti mõne Biofreeze’i toote ka võistlusele kaasa, sest kunagi ei või teada, millal vigastus või valu ründab.

Ja muideks, tulge homme uuesti blogisse piiluma, sest kirjutan oma maratonistrateegiast, tempoplaanidest ja kõigest muust maratoniga seonduvast ning panen lugejatele taaskord ühe väikse auhinnaloosi käima. 😉

Biofreeze tooted on saadaval Medironi veebipoes ning Apotheka ja Südameapteegi ketis.


* Postitus on sponsoreeritud.

Üks kommentaar “ARVUSTUS: Biofreeze külmateraapia tooted*

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.