#100blogipäeva 61/100 – Workout Week 11.–17.08.2014

Workout Week on igal pühapäeval ilmuv postitus, mis võtab kokku minu nädala treeningud.

11.–17.08.2014

Esmaspäev möödus Saksamaalt koju reisides ning õhtul jõudsin nii hilja koju, et enam treenima ei hakanud.

Teisipäeval tegin 2 väga kerget “trenni”. Lõuna ajal käisin koeraga ülikerget intervalltrenni tegemas. Väikse lõigu kõndisime, pisike jooksime ja nii kokku tund aega. Läbisime 6 km. Pulss oli ka madal: 128 bpm, tipphetkel tuli aga korraks 170 bpm ära, kui trepist üles jooksime. Õhtul veensin isa endaga ühele aeglasele rattaotsale kaasa tulema. Tema sõitis vana rattaga, ei viitsinud isegi kumme pumbata ja pingutas palju enam kui mina. Ratastel olime veidi alla tunni ja läbisime umbes 16 km. Pulss oli vaid 112 bpm.

Kolmapäeval tegin lühikese jooksu (7 km) normaalses tempos u 6:35 min per km. Pulss oli enam-vähem selle tempo kohta: 155 bpm. Lõpetasin trenni väikse jooksuharjutuste seeriaga. Sain laupäevaks natuke julgust juurde.

Neljapäeval tegin jällegi “intervalltreeningu” koeraga: 250 m kõndisime, 250 m jooksime keskmises-aeglases tempos. Kokku liikusime tund aega ja läbisime 6,5 km. Keskmine pulss: 125 bpm, mis on täiesti OK viimaseks trenniks enne poolmaratoni.

Reede oli puhkepäev, sõin süsivesikuid, jõin peedimahla (väkk!) ja spordijooki (njomm!). 

Laupäeval käisin päeval kõndimas ja õhtul jooksin Ööjooksul poolmaratoni. Emotsioonid on siiamaani laes, ei saa midagi halba öelda. Olen endaga ja võistlusega väga rahul. 🙂 Postitus tulekul homme või ülehomme, oleneb, millal pilte saab.

Pühapäeval oli võistlusjärgne puhkepäev, jalutasin koera ja rullisin oma kangeid lihaseid.


Kokkuvõttes: 9,5 tundi (neto: 5 tundi 15 minutit)

11.–17.08.14

  • 3 tundi 25 minutit jooksu (u 31 km, tegelikult saab siia liita veel 5,5 km jooksu koeraga, mis on kõndimise all kirjas)
  • 3 tundi 50 minutit kõndi (tegelikult sellest osa on jooks koeraga)
  • 1 tund 15 minutit rullimist
  • 55 minutit aeglast rattasõitu

Kokkuvõttes tuleb nädalaga rahul olla, kuna Ööjooksu poolmaratoni emotsioonid on veel pikaks ajaks minuga. Eks mulle see üdini puhkust täis nädal tegelikult ei meeldi, ma hea meelega teeks ikka 9 tundi korralikku ja tugevat trenni, aga vahel on neid madala intensiivsusega rullimise-kõndimise-sörkimise nädalaid vaja. Pean asju võtma peaga ja endale selgeks tegema, et kui on vaja ületreenitusest ja võistlustest taastuda, siis PEABKI seda tegema ja mitte mõtlema selle peale, et tavaliselt teen ma kordades enam trenni. Kogu aeg ei saa sajaga panna. (Väike lõik endale meeldetuletuseks…)

Ei saa korralikku nädalat ka järgmisel nädalal, sest pean võimalikult palju taastuma kolmapäeval toimuvaks 10 km võistluseks ja ilmselt pärast seda võistlust jälle taastuma, et järgmisel esmaspäeval koormustestile jooksma minna. 😀 Muudkui puhkan ja taastun, no kaua võib?!

Jään Suvejooksu põnevusega ootama. Edasise võistlusplaani suhtes mingit kindlust pole, registreeritud on vaid Tartu Linnamaratoni poolmaraton oktoobri alguses ja Novembrijooks sügise lõpus. Kahe Silla jooksule minek pole kindel, SEB Tallinnal pole kindel, kas jooksen 10 või 21 km, Viljandi Linnamaraton on ka veel vaja otsustada… Eks näis, mis saab. Kõik oleneb enesetundest.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.