Hiljuti lugesin läbi 2 raamatut: “Algaja jooksja käsiraamat” ja “Jooksu anatoomia”.
“Algaja jooksja käsiraamat” polnud ausalt öeldes minu jaoks eriti põnev, sest ilmselgelt pole ma selle raamatu sihtgrupp. 🙂 Olen jooksnud nüüdseks üle aasta ja mulle ei paku pinget lugeda 13-nädalast kõnni- ja jooksukava. Kuid siiski sain sellest raamatust üht-teist huvitavat lugeda ja meelde tuletada jooksutehnikast, -psühholoogiast ja toitumisest. Olen kindel, et inimesele, kes pole üldse jooksuga tegelenud, aga sooviks alustada, on see ideaalne teejuht rajale saamiseks. Raamat võtab lihtsalt olulised punktid kokku ja 13-nädalane kava tundub algajale ülimalt mõistlik, kuna pole liialt koormav ja aitab samm-sammult ja vigastusevabalt jooksmisega alustada.
Teiseks lugesin raamatut “Jooksu anatoomia”. Raamat räägib veidi jooksmise ajaloost, südame-vereringkonnast, vigastustest ja muust, kuid enim keskendub jooksja jõutreeningule. Raamatust leiab lehekülgede kaupa häid jõuharjutusi, mis sobivad jooksjatele, kuid miks mitte ka kõigile teistele, kes oma lihaseid tugevamaks vormida soovivad. Harjutusi saab vajaliku varustuse olemasolul teha kodus, kuid ka ideaalselt jõusaalis. Harjutusi on kõigile lihasgruppidele õlgadest kuni kõhu ja säärteni välja, seega miks mitte võtta raamat kasutusele lihtsalt enne jõusaalikaardi ostmist. Lisaks suurepärased illustratsioonid, mis näitavad täpselt ära, mis harjutus mis lihasele mõjub. Super!
Milliseid häid jooksualaseid raamatuid oled Sina lugenud? Milliseid soovitaksid ka mulle? 🙂
Tartus on kolmapäeviti jooksutehnika trenn Laululaval ja olen seal käinud ning rahule jäänud.Soovitan! http://www.jooksupartner.ee/index.php?id=jooksukalender&event_id=105&date=1406062800
MeeldibMeeldib
Jooksu anatoomia raamatut alles sirvisin mõned nädalad tagasi raamatupoes ja tükk aega kaalusin kas osta või mitte. Seekord jäi ostmata veel, aga tegelikult peaks selle endale ikka ära ostma.
MeeldibMeeldib
Kui plaanid selle järgi jõutrenni teha, siis võiks osta, muidu piisab ka laenutamisest. 🙂
MeeldibMeeldib
What I Talk When I Talk About Running – Hariku Murakami.
Sellel raamatul pole küll midagi erilisti pistmist jooksutreeningu metoodikaga, kuid selle eest publitseb see jooksufilosoofiast ja motivatsioonist 🙂
MeeldibMeeldib
Tänan soovituse eest. 🙂
MeeldibMeeldib
“Jooksjana sündinud” Christpher McDougall
“Blaming the running injury epidemic on big, bad Nike seems too easy – but that’s okay, because it’s largely their fault.”
Seda lihtsalt peab lugema. Ausalt.
MeeldibMeeldib
Selle raamatu peaks tõesti saama, KÕIK soovitavad. 🙂
MeeldibMeeldib