#100blogipäeva 36/100 – hakka jooksma!

Hiljuti lugesin läbi 2 raamatut: “Algaja jooksja käsiraamat” ja “Jooksu anatoomia”. 

“Algaja jooksja käsiraamat” polnud ausalt öeldes minu jaoks eriti põnev, sest ilmselgelt pole ma selle raamatu sihtgrupp. 🙂 Olen jooksnud nüüdseks üle aasta ja mulle ei paku pinget lugeda 13-nädalast kõnni- ja jooksukava. Kuid siiski sain sellest raamatust üht-teist huvitavat lugeda ja meelde tuletada jooksutehnikast, -psühholoogiast ja toitumisest. Olen kindel, et inimesele, kes pole üldse jooksuga tegelenud, aga sooviks alustada, on see ideaalne teejuht rajale saamiseks. Raamat võtab lihtsalt olulised punktid kokku ja 13-nädalane kava tundub algajale ülimalt mõistlik, kuna pole liialt koormav ja aitab samm-sammult ja vigastusevabalt jooksmisega alustada. 

Teiseks lugesin raamatut “Jooksu anatoomia”. Raamat räägib veidi jooksmise ajaloost, südame-vereringkonnast, vigastustest ja muust, kuid enim keskendub jooksja jõutreeningule. Raamatust leiab lehekülgede kaupa häid jõuharjutusi, mis sobivad jooksjatele, kuid miks mitte ka kõigile teistele, kes oma lihaseid tugevamaks vormida soovivad. Harjutusi saab vajaliku varustuse olemasolul teha kodus, kuid ka ideaalselt jõusaalis. Harjutusi on kõigile lihasgruppidele õlgadest kuni kõhu ja säärteni välja, seega miks mitte võtta raamat kasutusele lihtsalt enne jõusaalikaardi ostmist. Lisaks suurepärased illustratsioonid, mis näitavad täpselt ära, mis harjutus mis lihasele mõjub. Super!

Milliseid häid jooksualaseid raamatuid oled Sina lugenud? Milliseid soovitaksid ka mulle? 🙂

7 kommentaari “#100blogipäeva 36/100 – hakka jooksma!

 1. Jooksu anatoomia raamatut alles sirvisin mõned nädalad tagasi raamatupoes ja tükk aega kaalusin kas osta või mitte. Seekord jäi ostmata veel, aga tegelikult peaks selle endale ikka ära ostma.

  Meeldib

 2. What I Talk When I Talk About Running – Hariku Murakami.

  Sellel raamatul pole küll midagi erilisti pistmist jooksutreeningu metoodikaga, kuid selle eest publitseb see jooksufilosoofiast ja motivatsioonist 🙂

  Meeldib

 3. “Jooksjana sündinud” Christpher McDougall

  “Blaming the running injury epidemic on big, bad Nike seems too easy – but that’s okay, because it’s largely their fault.”

  Seda lihtsalt peab lugema. Ausalt.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.