#100blogipäeva 23/100 – triatloni checklist

On aeg vaikselt hakata mõtlema triatloniks vajalike asjade kokkupaneku peale. Oh jeerum, küll neid asju on palju. 😀

Hommikul selga:

 • spordipesu (ujumisbikiinide bokserlõikega alumine osa ja üles spordirinnahoidja)
 • trikoo nende peale
 • plätud
 • T-särk
 • lühikesed püksid
 • veekindel kell

Ujumine:

 • müts
 • prillid

Esimene vahetusala:

 • rätik jalgade alla
 • keharätik
 • lühikesed püksid nr 2 
 • rattasärk
 • rattakindad
 • sokid
 • tossud
 • numbrivöö koos numbriga
 • kiiver
 • ratas
 • veepudel

Teine vahetusala:

 • nokats

Pärast finišit:

 • pesu ja vahetusriided
 • fotokaamera
 • telefon
 • raha
 • veepudel
 • banaan

Juba homme lähen stardimaterjale tooma ning expot vaatama. Õnneks pole nendega siis võistluspäeva hommikul enam jamada vaja. Veidi olen mures veel oma ratta pärast, kuna üleeile vahetasin sellel tagumist kummi ja pole 100% kindel, et kõik sellega ikka korras on, täna saab järele proovitud. Unes juba nägin, et mu ratas oli katki. 😀 😦

NB! Kui ma midagi oma listist unustanud olen, siis palun palun palun kirjuta see kommentaaridesse. Või kui sul on lihtsalt mõni hea idee, nipp või nõuanne – kõikvõimalik abi on oodatud. 🙂

Tegelikult peaks ma vahetusalad kodus läbi proovima harjutada, aga kui nüüd päris aus olla, siis ma lihtsalt… ei viitsi. 😀 Kes teab, võib-olla homme õhtul närveldades proovin need isegi läbi teha, kas või nii igaks juhuks. Üldine järjekord, kuidas asju selga panna jms, on mul ilusti peas välja mõeldud. Iseasi, kas sellest ka triatlonil midagi välja tuleb, kui väga aktsioonis olen.

Tulge siis kõik laupäeval, 12. juulil kell 10 kaasa elama! Start on kell 10 Kalevipoja kuju juurest, ujumine lõppeb Turuhoone juures, sealt edasi suundume ratastega mööda Narva maanteed Aovere risti, ronime Jakobi tänaval Toomemäkke ning jooks toimub Anne kanali ääres, Ülejõe pargis ning ka teisel Emajõe kaldal. Kõiki kaarte ja infot saab siit.

Konkreetsed ajalised eesmärgid mul esimeseks triatloniks puuduvad. Tahan läbida raja naeratus näol ja mitte jääda viimaseks. See on kõik. 😀

Edu osalejatele. 🙂

8 kommentaari “#100blogipäeva 23/100 – triatloni checklist

 1. Pulsivööd ei pane rattasõiduks ja jooksuks peale? 🙂

  Ahjaa, ei tea kuidas sul on, aga mul pärast ujumist on küll vajadus nuusata, vb siis panna vahetusalasse paar salfakat ka valmis 😀

  Meeldib

 2. Mul on ka mõned soovitused, võib-olla kuluvad ära.
  Kui viid ratta vahetusalasse, siis pane kergem käik, kas või eest väikesele hammasrattale, siis on pärast ujumist rattasõitu lihtsam alustada. Samuti kui rattasõidu lõpus, veidi enne vahetusala (umbes 1 km) võiks jälle panna kergema käigu ja vändata tihedamalt, et jalgu veidi lõdvestada ja jooksmiseks ette valmistada.
  Üldiselt on pöördepunktid maanteedel niimoodi, et tee telgjoonel on torbik ja ümber selle tuleb sõita. Seega üsna järsk pööre. Enne seda võiksid taas käigu kergemaks vahetada, et oleks pärast pööret lihtsam kiirendada, sest pööret tuleks esimesel korral võtta kindlasti rahulikult ja väikese hooga, palju ruumi seal tavaliselt just ei ole.
  Kui sa oled harjunud tossupaelu jalgapanekul siduma, siis tee paelad enne võistlust lahti, säästad aega. Kui tahad veel aega säästa, siis võid proovida panna tosse jalga nii, et paelu ei seogi. Kui sul on sellised spordisokid, millel on märgitud vasak ja parem jalg, siis keera need kindlasti õiget pidi ja pane parema jala sokk parema tossu sisse ja vasaku jala sokk vasaku tossu sisse. Säästab aega ja ei pea hakkama sokki uuesti jalast ära võtma, kui valesti läks ja eriti mõelda ei suuda.
  Ujumisel püüa mitte kohe rahmeldama hakata, hoia end ka järgmisteks aladeks. Ujumisega triatlonit ei võideta, küll aga võib kaotada. Rahulikult, omas tempos.
  Vähemalt eelmisel aastal oli start veest, ei tea, kuidas sel aastal on. Kuna Emajõgi on ikkagi jõgi ja voolab, siis see tähendab, et stardijoone taga püsimiseks tuleb kulutada energiat. Kui võimalik, mine vette kas kõige esimeste seas, kui on veel mõni paat või poi, kust enne starti kinni hoida. Või siis vastupidi kõige viimaste seas, et võimalikult vähe vees enne starti olla.
  Selliseid asju vast tead, et vahetusalas rattaga ei sõideta, vahetusala ees on joon, peale mida võib ratta peale minna ja kui tuled, siis ka pead enne joont maha tulema. Samuti on tuulessõit keelatud – pead hoidma teiste ratturitega vahet 12 m.
  Kuna ujud trikooga, siis võid ka sõita niimoodi, et särki ei panegi. Külm kindlasti ei hakka. Homme tuleb ju väga palav ilma ka. Lisaks olen ise näinud, kuidas ühel võistlusel ühel naisel ei läinud rattasärk pärast ujumist selga. Rattasärgid on ju tavaliselt üsna kitsad ja ise oled märg ja seda ei ole mugav selga ajada. Ise kasutasin seda trikoo ja pükste varianti enne kui mul veel triatlonikombet polnud. Trikoo alla võid panna siis ainult spordirinnahoidja. Paljudel triatlonitel ei olegi sellist telki või kohta, kus riideid vahetada, nii et mida vähem vahetamist, seda parem.
  Seda suurt keharätikut pole eriti kellelgi vahetusalas näinud. Üldiselt inimesed ennast ei kuivata, vaid panevadki hästi kiiresti püksid (ja särgi) selga ja jalanõud jalga. Paljud ei kasuta isegi sokke, aga seda peaks enne proovima, kuidas end ilma sokkideta tunned.
  Soovitaksin proovida hakkama saada ka ilma rattakinnasteta, sest käed on märjad ja ei ole mugav neid kätte panna. 20 km ei ole nii pikk maa, et käed veel tohutult ära väsiksid.
  Kui sul on spetsiaalsed rattapüksid (need lühikesed püksid nr 2), siis arvesta, et nendega võib veidi ebamugav joosta olla. See pehmendus võib veidi hõõruda. Samas kui on tavalised lühikesed püksid, siis pikema maa puhul hakkab tagumik ratta peal valutama. Seda tuleb proovida ja vaadata, et kumb variant on mugavam.
  Su nädala kokkuvõtetest ei ole märganud, et oleksid proovinud pärast rattasõitu joosta. Ole siis valmis selleks, et see võib olla väga vaevaline. Jalad on tõesti nagu pakud ja kiirust üldse ei taju. Aga see tunne läheb õnneks varsti üle.

  Loe täna õhtul kindlasti veel korra juhend läbi ja vaata kaardid üle.
  Edu triatlonil!

  Meeldib

 3. Minu soovitus on pigem see, et ära sokkidega vaeva nägema hakka. Minule soovitas seda Ain-Alar Juhanson. Pole mõtet nii lühikesel distantsil sokke jalga ajada, mõttetu ajakulu ja märjaks saavad jalanõud/sokid niikuinii 🙂

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.