#100blogipäeva 14/100 – tagasi jooksurajal

Nagu paljud minu blogilugejad juba teavad, olin ma maikuus päris tõsiselt vigastatud. Valu mu vasakus jalas algas aprilli lõpus ning viimase tõsise laksu sain ma kirja SEB Jooksumaratoni ühistreeningul Elvas. Jooksin seal maastikul 16 kilomeetrit, mis oli minu esimene pikem jooksuots, ning pärast seda oli mul isegi raske kõndida, kuna valu juba eelnevalt vigastatud kohas süvenes. 1. maist kuni 11. maini, mil toimus SEB Jooksumaratoni 10K jooks, ei teinud ma ühtki jooksusammu ja keskendusin rattasõidule, kuna see mulle valu ei teinud. Tegelikult oleks pidanud paus olema veelgi pikem.

01–06-2014-jooks//embedr.flickr.com/assets/client-code.js

Pärast SEB-d sain ma tasapisi rajale tagasi, kuid maikuus kogunes jooksukilomeetreid siiski vaid 72. Aprill oli olnud minu jooksurohkeim kuu, jooksin maist ligikaudu 2 korda rohkem (140 km). Märtsis jooksin 94 km. Tagantjärele vaadates võib-olla tõusis mu treeningmaht liiga kiiresti ning seetõttu avaldus ka vigastus. Tahtsin saada kõike, liiga palju ja liiga kiiresti.

Juunis jooksin peaaegu sama palju kui aprillis ehk veidi üle 132 km. Eks natuke kummitab mind kuskil peas teadmine, et äkki olen hakanud end jälle liiga palju pushima ja võib-olla on kilometraaž kasvanud liiga kiiresti. Samas on tunne päris hea ning samuti tegelen peaaegu et igapäevaselt lihashooldusega. Eks pean oma keha kuulama ja tegutsema sellest lähtuvalt.

Jooksmine on olnud esimese poolaasta enim praktiseeritud treening, üpris lähedal kannul on ka lihastreening (BodyPump + keharaskusega treeningud). Sellel aastal olen kuue kuuga jooksnud (ilma jooksuharjutusteta) 59 tundi ja 523 kilomeetrit (keskmine tempo: 6:47 min per km). Alates aasta algusega võrreldes olen saanud ka päris palju kiiremaks (jaanuar: 7:21 min per km, juuni: 6:34 min per km). Kui nii edasi läheb, siis kas saab sellel aastal tõesti täis 1000 km? See oleks küll väga äge, arvestades seda, et jookseb alles minu 2. jooksuhooaeg. 🙂

allikas
allikas

Lisaks sellele vaatasin paar päeva tagasi üle oma 2014. aasta eesmärgid. Omajagu asju on juba tehtud, mõned asjad on feilitud, osad eesmärgid on alles poole peal, osadega pole veel isegi alustanud: liblikujumine, vana ratta korrastamine, pea kõik kehakaaluga seotud eesmärgid (hmm…) ning doonoriks saamine. Eks näis, kuhu aasta lõpuks välja jõuan. Aega on veel tervelt 6 kuud.

Tegelikult võin enda üle senini päris uhke olla. 🙂 Olen suutnud rasketest aegadest kenasti üle saada. Siinkohal suured aitähid kõigile nõuandjatele ja abistajatele. Kallid blogilugejad, ka teie nõuanded ja kommentaarid on olnud suureks abiks, keep them coming. 😉


Mis trenni Sina aasta esimesel poolel enim tegid?

4 kommentaari “#100blogipäeva 14/100 – tagasi jooksurajal

 1. Järjekordne huvitav lugemine ja jooksukilomeetreid on päris kena arv! 😉

  Kui aasta esimesest poolest rääkida, siis jaanuaris ja veebruaris oli minu põhiliseks trenniks jõusaal. Jooksmisega olen kogu aeg sina peal olnud, kuid märtsis tabas mind eriline jooksupisik ja jõusaal jäi tagaplaanile. Nüüd viimased neli kuud olen regulaarselt jooksmas käinud. Maikuus avastasin enda jaoks ka rulluisutamise ning juunis olen ka ratast sõitnud, kuid jooksmist armastan ma siiski ülekõige!

  Meeldib

  1. Vaatan sinu blogist, et oled ikka täitsa tubli jooksja ja kiire ka. Hakkan jälgima su tegemisi. 🙂

   Meeldib

 2. Nagu mina oleks seda kirjutanud. Mind piinas eelmisel aastal ka vigastus ja tagantjärele põhjuseid otsides oli kohe näha, et tõstsin oma kilometraaži liiga kiiresti, lisaks veel vale jooksutehnika ja ülepingutus (jooksmine, pikad rattatreeningud, lihastrenn, ujumine). Selles osas annab ikka treeningpäeviku (mina kasutan endomondo mobiilirakendust) pidamine tohutult palju juurde, aitab hoida koormuse kontrolli all.

  Vastuseks Sinu küsimusele, siis mina olen ka aasta esimesel poolel enim jooksnud. 🙂

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.