#100blogipäeva 5/100 – Workout Week 16.–22.06.2014

Workout Week on igal pühapäeval ilmuv postitus, mis võtab kokku minu nädala treeningud.

16.–22.06.2014

Esmaspäev oli puhkepäev, kuna jalad olid pärast poolmaratoni siiski veidi kanged ja väsinud.

Teisipäeval tundsin meeletut vajadust trenni teha, kuna tuju polnud eriti hea ning olin terve öö näinud (õudus)unenägusid teemal bakalaureusetöö. Kangus jalgadest polnud sugugi kadunud, aga ma vajasin teraapiat, seega suundusin hea meelega õue jooksma. Tuul oli TUGEV ning ma liikusin edasi nagu tigu. Distants: 6,4K, tempo: 7:04 min per km (aeglaaaane!). Pärast tegin veel veidi jooksuharjutusi ning sain jalad isegi lõpuks liikuma.

Kolmapäev oli üks aktiivne päev: tegin tunnikese BodyPumpi, siis rullisin ja käisin koeraga jalutamas ja õhtul kasutasin ära tunnikese päikesepaistet ja ilusat ilma (pärast mitut vihmast päeva) ning käisin veel rattaga ka sõitmas (17 km). Igati kordaläinud päev. 🙂

Neljapäeval olid jalad eelmise päeva pumpimisest (ja ikka veel ka poolmaratonist?) korralikult kanged ja valusad. Läksin kerget 45-minutilist jooksu tegema. Oi, kui raske oli. Mõtlesin ikka mitu korda, et kuidas ma küll selle poolmaratoni ära suutsin joosta, kui nüüd olen aeglane nagu tigu ning väsinud peale mõnda kilomeetrit. 😀 Jooksuharjutuste osa jätsin ära. Mida ma neid jalgu ikka piinan, kui nad mulle selgelt märku annavad, et hoopis puhkust on neil vaja. Distants: 7K, tempo: 6:26 min per km. Õhtul rullides leidsin veel parema sääreluu peal ühe eriliselt valusa koha, mis oli ka paistes. Ei olnud minu päev. 😦

Reedel puhkasin ja tahtsin minna veredoonoriks, aga kohale jõudes tuli välja, et just sellel reedel doonoreid vastu ei võetud. Mis siis ikka. Tahtsin head, tuli välja nagu alati. Tegime hoopis vennaga matka Kukruse mäe otsa, osa treppidest mäe otsa tegin jooksuga, seega sain ka pulsi korraks üles. Kokku tuli lühem 1 tunni ja 15 minuti pikkune retk. 

Laupäeval otsustasin pika jooksu kasuks. Polnud vist kõige targem otsus. Jalad olid algusest peale kinni mis kinni. Liikusin aeglaselt, umbes 7 minutit km kohta. Lootsin, et mingil hetkel lähevad jalad lahti ja samm muutub kergemaks, aga seda tunnet jäingi ootama. Sõna otseses mõttes lihtsalt kannatasin kõik 15 kilomeetrit järjest, sain veel külma tuult, palavust, vihma, päikest ja rahet. Pärast tundi ja 15 minutit jõudsin lõpuks koju, viimased kilomeetrid liikusin edasi mõttejõul ning lõpukilomeetri tempo oli (loe nüüd hoolega!) 8:15. JUBE! Ei nautinud seda jooksu ikka üldse. Kui ma enam jooksu ei naudi, on midagi valesti. Mida mu keha mulle öelda tahab? Jookse vähem, puhka rohkem.

Pühapäev oli üks mõnus kodune päev. Tegin kiire pooletunnise rattasõidu soojenduseks (õues ei sadanudki vihma!), siis otsa tunnikese Pumpi. Kükid tegin soojendusraskusega ja väljaasted ilma lisaraskuseta, hoidsin jalgu ja keskendusin tehnikale. Ülakehale kütsin aga täisraskustega ning kokkuvõttes oli mõnus trenn. 


Kokku: peaaegu 15 tundi

16.–22.06.14

  • 4 tundi kõndimist
  • 3,5 tundi rullimist
  • 3 tundi 50 minutit jooksu
  • 1 tund 15 minutit rattasõitu
  • 2 tundi BodyPumpi

15 tundi kõlab küll jube suure numbrina, aga “nipp” seisneb selles, et veidi üle poole sellest ajast oli kõndimine või rullimine. Kokku tuli 2 puhkepäeva, aga tegelikult oleks pidanud tegema neid isegi 3 või rohkem. Igapäevaelus ei tunne, et keha oleks poolmaratonist väsinud, kuid trenni tehes annab see selgelt tunda. Sellel nädalal sai ikka korralikult valesid otsuseid tehtud: teisipäeval ei oleks tohtinud veel trenni teha, kolmapäeval veel raske Pump otsa (mõistus, uuuu, kus sa oled?) ning ka eilne pikk jooks oleks vist pidanud olemata olema. Pean asju rahulikult võtma ja mitte põdema. Korralikult taastumata trennis uuesti “lammutama” hakates ei tee ma lihastele mitte kasu, vaid hoopis kahju. Tuleb asju rahulikult tunde järgi võtta.

Triatlon: vähem kui 3 nädala pärast. Jääb ainult loota, et ilm pole siis nii külm ja jube kui praegu. Peaks varsti ujumise meelde tuletama! 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.