#100blogipäeva 81/100 – halb blogija

Täna olen ma väga halb blogija. Terve päeva jooksul olin ma kodus umbes tund aega ning sinna aja sisse blogimine kindlasti kahjuks ei mahtunud. Nimelt tähistas AEGEE-Tartu oma 20. sünnipäeva ja seoses sellega olin terve päev aktiivne ja jalul. Jalad on paistes, söödud on igasugust toitu ja ma olen rampväsinud. Alkoholi ma ei tarbinud, kuna viimasel ajal tundub see mulle üha vähem vajalik. Nüüd jõudsin alles kell 1 öösel koju ja hakkasin asju pakkima.

Miks pakkima? Kuhu ma lähen?

allikas

Homme osalen (treening)võistlusel Pühajärvel. Joosta saab 10,7 km üpris tehniliselt keerukat rada. Viimane raskem ja kiirem trenn enne SEB Tallinna poolmaratoni juba kõigest nädala pärast. Nagu treener soovitab, nii mina teen. Eks homme-ülehomme kirjutan juba pikemalt, kuidas oli ja mis tegime. 🙂

Magada on jäänud kõigest natuke üle 6 tunni. Olen sellel võistluseelsel päeval absoluutselt KÕIK jooksmiseks valesti teinud, aga mis ikka: elu tahab ju ka elamist. Alati ei saa kõike trenni järgi planeerida.

Head ööd!

#100blogipäeva 79/100 – jooksja vead

Eksimine pidavat inimlik olema. Täna laon ritta (algaja) jooksja vead. Osad sellised, mida olen ise teinud, osad teiste kogemustest. Teades minu oskust astuda ühele rehale, kuni rehavars katki läheb, siis teen ma vähemalt osasid neist veel tulevikus ka.

  • “Ma olen nii algaja, et mul pole korralikke jooksutosse vaja.”
  • “Mis puhkepäev? Mul pole mingit puhkepäeva vaja. Trenn, intensiivne, all day every day!”
  • “Igas trennis pean olema eelmisest kiirem ja parem.”
  • “Aga see pole ju nii oluline, kui ma stardis kiiresti alustan ja hiljem tempot maha võtan.”
  • (Õues on lõõskav päike.) “Mul pole vaja mütsi/vett/päiksekreemi.”
  • “Mis 10% mahu kasv nädalas? Minuga ei juhtu küll midagi.”
  • “Jooksutehnika pole oluline, põhiline, et ma ennast liigutan.”
  • “Mul pole vaja selles joogipunktis peatuda, kaotan ainult aega ja ma isegi ju ei taha veel juua.”
    allikas
    allikas
  • “Oluline on kilometraaž. Kellele seda lihastrenni vaja on?”
  • “Mul on paha olla/olen haige/magamata, aga trenni on vaja teha. Do or die.
  • (Pooleldi vigastatud ja valudes.) “Treeningplaanist peab kinni pidama!”
  • (Pärast hilisõhtust intensiivset trenni.) “Öö on käes ja mina enne magama minekut küll sööma ei hakka.”
  • “Appi, mida persoon X/Y/Z minu Sportfoto piltidest mõtleb?”
    allikas
    allikas
  • “Appi, mida persoon X/Y/Z minu tulemustest mõtleb?”
  • “Mul ei ole enne võistlust aega uurida kodulehte/rada/reegleid.”
  • “Tahan võistlusel hea välja näha, ostan selle jaoks uued tossud/püksid/särgi/sokid.”
  • “Mul ei ole vaja enne võistlust soojendada.”
  • “Mul pole vaja teha jooksuharjutusi.”

Kui suudad samastuda või midagi juurde lisada, anna teada kommentaarides. 🙂