Treeningpäevik 14.–20.10.2019

Kätte on jõudnud järgmise nädala teisipäeva õhtu ja alles nüüd jõuan ma nädala kokkuvõtet kirjutama… Oijah. Kiire aeg on olnud. Võtame eelmise nädala trennid kokku.

Esmaspäev: Jooks Jõud Venitus. Kerelihaste päev. Alustuseks kerge pool tunnike jooksu alla nagu ikka (7:21 min/km, 142 bpm). Pulss hakkab kenasti kuskile normaliseeruma, aga tunne joostes on ikka selline… jõuetu. 🙂 Tavaline aasta lõpu seis pärast maratoni uuesti rajale naasmist, seega ma väga ei muretse. Joosta on ikka tore. Pärast tegime kenasti kerelihastele suunatud ÜKEt, sisehallis loomulikult. ÜKE on tüütu, aga õnneks on mul punt ja Treener. Üksi ei viitsiks seda ikka üldse teha, kuigi ilma sügis-talvise lihastreeninguta just võistlushooajal kaua ei kesta.

Teisipäev: BodyPump. Lõpuks hakkasin uuest kavast natuke sotti saama, mulle täitsa meeldib see kava. Vähemalt see variant, mida Maris meile teeb. Raskustega olen ikka veel tagasihoidlik, kuna ei tunne ei keha ega vaimuga, et tahaks väga hullu panna. Praegu pole see aeg. Mõõdukas pingutus on igati okei.

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Alakeha päev. Kerge jooks õues möödus juba täiesti õhtupimeduses, samas sisehallis jooksmist püüaks nii kaugele edasi lükata: tuleb seal ju teha suur osa oma jooksutrennidest novembrist kuni aprilli keskpaigani. (7:02 min/km, 145 bpm) ÜKE osas keskendusime alakehale ehk jalgadele ja tuharale: väljaasted, kummilindiga “astumised”, puusatõsted, jalatõsted. Ega see kolmas päev järjest (lihas)trenni kunagi kerge pole, aga üllatuslikult midagi hullu ka mitte. 🙂

Neljapäev: trennivaba. Käisin hoopis sõbrannaga väljas söömas. Väga mõnus on vahepeal toredalt ka aega veeta. Eriti kui on nii tore vestluskaaslane.

Reede: BodyPump. Algas Saaremaa 3 päeva jooks, aga juba kolmandat aastat jäi minul see vahele. Järgmine aasta on plaanis see siiski ette võtta. Õhtul käisin hoopis Pumpis, mida andis asendustreener. Saime kava teha natuke teistmoodi ja mul oli kohati juhe ikka üpris koos, seega vahepeal ikka puterdasin seal korralikult. Kui oled juba natuke harjunud ühtmoodi kavaga, siis teistmoodi ajab asjad päris sassi. Aga pole hullu, trenn sai tehtud.

Nädalavahetusel plaanisin korra jooksmas käia, aga kuna meil oli äärmiselt intensiivne remondinädalavahetus ja mõlemal päeval saime alles 22–23 vahel magama, siis polnud üleliigset energiat, mida jooksurajale viia. Vähemalt sai päris palju remonti jälle tehtud. Lõpp paistab. Vist.

Kokkuvõttes:

Off-seasoni kohta täiesti okei nädal. Ma üldse ei põe, et soovitud 5 trennipäeva asemel tuli 4. Kui mitte praegu viilida, siis millal veel? 😅

2 kommentaari “Treeningpäevik 14.–20.10.2019

  1. Päris palju ÜKE-t, kui BP-d juurde liita, aga isegi ilma BP-ta. Ma teen vist suvel 30 min. nädalas ja talvel ~60 min. Jooksuharjutused jm. erialased sinna peale. Kui intensiivne see esmaspäevane ja kolmapäevane 45 min teil on?

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.