Treeningpäevik 7.–13.10.2019

2 nädalat on nüüdseks maratonist möödas. Maratonijärgsel nädalal ei teinud ma mingit trenni. Ma ei mäletagi, et mul kunagi oleks pärast maratoni nii hull lihasvalu olnud. 🙄Esmaspäeval olin ma täielik sant. Kõik kohad olid nii valusad, et elu oli päris piin. Veel kolmapäeval käis mul vahepeal jalgadest selline imelik tunne / närvivalu läbi, mis nagu jala alt ära võttis. Hästi imelik. Liikusime terve nädala palju ringi, reisisime Berliinis, Dresdenis, Saksimaa looduses ja Prahas. Nädala lõpus käisin Tartu Linnamaratonile kaasa elamas. Selline aktiivne nädal.

Sellel nädalal hakkasin vaikselt trennidega pihta, aga tõepoolest: rahulikult ja vaikselt. Plaanisin teha maksimaalselt 3 trenni ja täpselt nii ka läks. Järgmisel nädalal tahaks juba mingisse talvisesse treeningrutiini paika panna. Ilmselt hakkan nädalas 3, maksimaalselt 4 korda lühemalt jooksma, lisaks teen ÜKEt ja BodyPumpi, mõlemat 1–2 korda nädalas. Olenevalt nädalast, kuidas jõuan ja tunne on. Ehk siis 2–3 puhkepäeva ja 4–5 trennipäeva. Tavaline talvine elu. Igatsen mingit normaalselt trennirutiini.

Nüüd aga natuke sellest nädalast detailsemalt.

Esmaspäev: Jooks Jõud Venitus. Trennirajale tagasitulekuks sobis 30 minutit sörki ning kerge rullimine ja venitamine väga hästi. Ega pikemalt joosta polekski tahtnud, puusad ja põlved olid sellised imelikud ja väsinud. Aga joosta oli ikkagi nii tore. 🙂 7:02 min/km, 151 bpm.

Teisipäev: trennivaba.

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Alustuseks jälle 30 minutit sörkimist alla (7:14 min/km, 144 bpm) ja siis tegime juba ÜKEga algust. Ma sõna otseses mõttes ei mäleta, millal ma mingit eesmärgistatud lihastrenni viimati tegin. Ammu. Väga ammu. Juuli lõpus. Isegi ülakehatõsted olid rasked. Tegime harjutusi kõhule ja seljale ning peale veel väljaasteid, kummilintidega astumisi ja kätekõverdusi. Kõik kehaosad said oma osa.

Neljapäev: trennivaba.

Reede: BodyPump. Mu reied ja rinnalihas olid ÜKEst korralikult kolmapäevast valusad. 11-nädalane Pumpi-paus muidugi ei aidanud ka asjale kaasa. 😅 Olin BPs täitsa nagu algaja. Tegin kõik lood enam-vähem soojendusraskusega ning päris raske oli. Kavast veel eriti midagi aru ei saanud, eks järgmine kord annab arutust.

Nädalavahetus: trennivaba. Eile käis mul perekond abis remonti tegemas, põhiline eesmärk oli kõik seinad värvitud saada. Saime ikka päris palju neljakesi tehtud. Õhtuks hakkas mul reedene Pumpi lihasvalu kohale jõudma ja täna olen täitsa korralikult sant, eriti jalad ja triitseps. Homseks loodetavasti tõmbab ikka tagasi.

Kokkuvõttes:

Järgmise nädala plaanidest juba rääkisin. Nädalavahetusel tuleb lisaks veel remonti teha, sest jõulud lähenevad uskumatu kiirusega. 10 nädalat kõigest jäänud.

2 kommentaari “Treeningpäevik 7.–13.10.2019

 1. “Igatsen mingit normaalselt trennirutiini.”

  Keegi on kirjeldanud hooaegade vahele jätta tuleva puhkeperioodi õige pikkuse leidmist umbes nii:

  -esimene periood-vastupandamatu tahe senise rutiiniga jätkata (kestus 1-2 nädalat).Tuleb hambad risti vastu pidada.
  -teine periood- tahe trenni minna kaob-leiad et saab väga hästi elada ka ilma trenni tegemata (1-3 nädalat).
  Natuke ohtlik aeg sest ei pruugigi lõppeda 🙂
  – kui teise perioodi järel tekib uuesti tahe end liigutada siis ongi õige aeg uue hooajaga alustada.

  https://www.sweatelite.co/the-end-of-season-rest-periods-of-the-worlds-best-athletes/

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.