Treeningpäevik 27.05–2.06.2019

Päeval tee tööd, pärast tööd tee trenni, pärast trenni tee remonti ja lisaks kogu nädalavahetus otsa. See oli selle nädala lühikokkuvõte.

Esmaspäev: Jooks Jõud Venitus. Kuna eelmise päeva 50 minutit punases oli veel liiga hästi kehal meeles, siis tegime rahuliku taastava 30 min jooksu (6:46 min/km, 138 bpm) ja peale korralik rullimine ja venitus. Tundus, et see rahulik jooks mõjus jalgadele ja üldisele olemisele hästi.

Teisipäev: trennivaba.

Minu 7. ja 8. paar Saucony tosse. Kinvara 8 ja Zealot ISO2. Leiab Jooksueksperdist.

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Mingeid lõike veel teha ei lubatud. Kerge jooks (6:47 min/km, 143 bpm), rullimine, kerge sörk koju.

Neljapäev: trennivaba.

Reede: pikk jooks. Oleks võinud olla pikem fartleki moodi trenn, aga kuna ma olen remondist pidevalt väss, siis tegin lihtsalt pika madala pulsiga jooksu. Rajale sain pärast õhtust lihvimist ja värvimist ja nädalavahetuseks kokkamist alles kell 21.30. Motivatsiooni eriti ei olnud ja et natukenegi huvitav oleks, siis mõtlesin täiesti uue 15 km ringi endale välja: kesklinn–Ülikooli tn–Jakobi tn–Tähtvere tn–spordipark–mööda jõe serva Kroonuaia sillani–teisel kaldal kuni Salvestini–Puiestee tn–Narva mnt kuni ERMini–Roosi tn–Pikk tn kuni kanali lõpuni–kanali äärest Turu sillale ja koju.

Väga lahe ring oli – vaheldusrikas ja põnev – ja esimese paari km järel tuli eluvaim sisse ja tempo-pulsi suhe oli isegi enam-vähem selle väsimuse kohta. 🙂 Päeval puhunud jõhker tuul oli hilisõhtuks täiesti vaibunud, temperatuur oli mõnusalt jahe ja rahvast praktiliselt ei liikunud. Aeg läks kiirelt ja kilomeetrid ei veninud. Kell 22.45, kui olin juba kanali äärest koduteel, veel tänavavalgustus ei põlenud, oli veel piisavalt valge õues. Võib isegi öelda, et mõnus jooks. 6:10 min/km, 152 bpm

Nädalavahetusel mina trenni ei jõudnud, sest reede öösel saabus härra Jooksja ja terve nädalavahetus tegime ainult remonti. Härra Jooksja isegi sai oma 2 nädalavahetuse trenni tehtud – jooksis siin eile 3 km lõike ja täna lasi 15 km 4:39 min/km tempo ja 145 pulsiga, tundub, et remont mõjub hästi 😅 –, aga mina võtsin veel õhtuse koristamise enda peale ja pärast selliseid 11–12 h remondipäevi mingit isu joosta enam ei ole. Õnneks oli ka Treener sellega arvestanud, sellepärast reedel jooksu ära tegingi.

Jändasime kaks päeva elektrikaablitega ja mina sain trepikoja laudist lammutades nii korraliku obaduse vastu küünarliigest, et siiani vasaku käega midagi valuvabalt tõsta ei saa. Aga noh, vähemalt ei olnud jalg. 🙄

Kokkuvõttes:

Hädised 3 tundi trenni.

Maikuu saagiks jäi 172 jooksukilomeetrit. Märts ja aprill oli 220 km kuud, aga kahe võistluse kuu kohta on 170 isegi hästi saadud.

Iga päevaga läheb ilmateade hullemaks. See kõlab juba peaaegu nagu minu elu. 😅

Järgmise nädalaga lõpeb minu kevadhooaeg. Narva Energiajooksul saame viimase info kohaselt 29 kraadi sooja ja lauspäikese otse lagipähe, seega see võistlus on nagunii eos maha kantud. Selleks pole erilist mõtet end hoida, sest mingit aega seal nende tingimustega nagunii ei jookse, pigem on tegu tõelise ellujäämisvõistlusega, eriti arvestades joogipunktide “tihedust” (kui nad just punkte juurde ei lisa kuumuse tõttu, mis oleks mõistlik tegu). Olen ka sellele mõelnud, et äkki ei lähekski Narva ja teeks hoopis remonti sellel päeval. Aga ilmselt tuleb ikka minna, kui juba makstud on. 😂

Pärast Narva Energiajooksu teen jooksmisest nädal või paar pausi, käin Pumpis, lammutan kodus remonti teha, äkki isegi jõuan natuke puhata, kuigi ma väga sellele ei panustaks. Pärast jaanipäeva tuleb juba maratonitrenn tõsiselt käsile võtta.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.