Workout Week 10.–16.12.2018

Esmaspäev: Jooks Jõud Venitus. Kerelihaste päev. Jalad andsid joostes tunda, et eelmisel päeval oli saanud pikalt joosta ja kõndida ja jää peal koperdada. Selline tüüpiline väsimus oli jalgades sees. 7:06 min/km, 131 bpm. Õnneks jõuosa oli kerele mõeldud, seega said jalad rohkem puhata.

Teisipäev: BodyPump. Teist korda kava 108. Meeldis juba palju rohkem, isegi muusika on täitsa hea. Minu lemmikud olenemata kavast on ikka seljalugu ja õlalugu. Mida rohkem kätekõverdusi ja clean and presse, seda parem.

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Fartlek 😍 ja jalapäev. Ma sain lõpuks jälle kiiresti joosta! Nii hea tunne. 🙂 Noh, ega see kiire nüüd üleliia kiire just ei olnud, aga kui oled paar-kolm kuud ainult aeglaselt löntsinud, oli see fartlek lihtsalt imeline. Nagu lendamine. Tegime 4 blokki selliselt, et 7 minutit sörkisime ja 3 minutit lendlesime kiiremal sammul. No nii mõnus. Kiirete osade tempo oli 5:15–5:30 min/km kandis. Pulss 172 ringis, aga tuli väga ilusti 2 min sörgiga 145 peale tagasi. Kokku tuli 7 km, 6:39 min/km, 151 bpm. Tunni teine osa oli pühendatud jalgadele suunatud ÜKE-le.

Neljapäev: trennivaba.

Reede: BodyPump. Ma olin töönädala lõpus nii omadega läbi, et jooksma enne Pumpi ma lihtsalt ei jõudnud. Täiesti müstiline, kui väsinud ma olin. Pump muidugi tõi natuke elu tagasi sisse, kuigi tavapärase power’iga ma seal lammutada ei jõudnud. Aga tore trenn oli. 🙂

Laupäev: trennivaba.

Pühapäev: pikk jooksumatk. Kavas oli 3 tundi 5+5 minuti süsteemis liikumist ja see plaan sai ka täidetud. Kraadiklaas näitas -6, aga tuntav temperatuur oli koguni -11. Panin end üldiselt väga normaalselt riidesse, aga müts oleks pidanud natuke paksem olema, sest kui pea on jahedas, on kogu kehal külm. 3 tundi on ikka päris pikk aeg, aga koos tiimiga läks see üpriski ruttu. Otseselt raskeks ei läinud, lõpus olid lihtsalt lihaste kinnituskohad kangevõitu, aga kuum dušš pani keha jälle ilusti liikuma. 22,5 km, 8:00 min/km, 137 bpm. Nüüd oleme küll 26. detsembri 4+ matkatunniks valmis.

Kokkuvõttes:

Järgmisel nädalal kavatsen võtta trenni osas palju vabamalt ja teha koguni 4 puhkepäeva. Kaks JJV-d ja üks reedene Pump ning täiesti trennivaba nädalavahetus, kuna viimased nädalad on koormus pigem tõusnud. Vahepeal tuleb ka kergem nädal teha, sest aasta lõpp oma pika jooksumatka, 3-tunnise BodyPumpi ja remonditundidega tuleb nagunii väga intensiivne. Selle aasta viimased 5 tööpäeva põhitöökohal. Tuleb vastu pidada.

4 kommentaari “Workout Week 10.–16.12.2018

 1. Hei!
  Viitsid äkki täpsemalt kirjutada, kuidas sa ennast tänase ilmaga jooksumatkaks riietasid? Mitu kihti ja kui paksud riided? Endal on ka plaan 26ndal Pekist Priile minna ja pole päris kindel, mida ja kui palju selga panna.

  Meeldib

  1. Minul oli täna seljas:
   1) müts (oleks pidanud olema natuke soojem, kerge villasisaldusega nt);
   2) spordirinnahoidja, sooja pesu pluus pikkade varrukatega, pikkade varrukatega fliis, kerge vatiiniga vest, buff kaelas ja kindad käes;
   3) sooja pesu alumine osa, kilest “suusa”püksid (ilma vatiinita), pahkluid katvad sokid ja tavalised jooksutossud.
   Kui on tuulisem ilm, oleks pannud vest asemel tuultpidava kileka ja kõige alla ühe maika veel. Pekist Priile kindlasti vahepeal vahetamiseks kaasa ülesae kuivad riided ja soojemad müts-sall-kindad distantsi teiseks pooleks.

   Meeldib

   1. Mina kannan pea terve talve tavalise spordimütsi all õhukest (spordi)peapaela. Muidu koguaeg tunne, et kõrvad külmetavad. Teine võimalus on kaelas olev buff kuklalt üle mütsi tõmmata (mõni kannab ka mütsi all). Väga külmaga on fliisist buff selleks hea. Ei lase külma tuult ei kaela ega kõrvade ligi, samas on palavuse korral võimalus see alla tagasi tõmmata.

    Kas pikkade varrukatega fliis higistama ei aja? Või on mingi spets materjal?

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.