Workout Week 15.–21.01.2018

15.–21.01.2018Esmaspäev: Jooks Jõud Venitus. Tundi alustasime 40-minutilise fartlekiga. 4 blokki, blokis 7 minutit rahulikku jooksu ja 3 minutit kiiremal sammul. Täitsa mõnus ja lennukas tunne oli (6:14 min/km, 154 bpm). Kerge tunne sai otsa jõutrenni osas, sest kerelihastele suunatud ÜKE tundus ikka väga raske. Mul oli korralikult toss väljas. Otsustasin kindlasti järgmisel päeval puhkepäeva teha, eriti ülejäänud nädalale ette mõeldes tuli teisipäevasest BodyPumpist loobuda.

Teisipäev: trennivaba. Käisin tublisti lihashoolduses rullimas. Aiaiaiai.

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Lõigutrenni päev. Jõudsin veidi varem TYSKi, seega sain rahulikult ja korralikult enne soojaks joosta. Lõiguosas kordasime täpselt seda, mida eelmisel nädala tegime, lisaks oli lõpus juures üks 400 m lõik. Samuti olid kolmesed meeskonnad natuke ringi tehtud, st iga punt sai ühe kiirema liikme juurde, et aeglase jooksu aega natuke vähendada. Huh, korralik oli:

 • 1 x 600 m: 4:24 min/km;
 • 2 x 400 m: 4:39, 4:40 min/km;
 • 3 x 200 m: 4:29, 4:38, 4:10 min/km;
 • 1 x 400 m: 4:28 min/km.

Esialgu arvasin, et Garmin on lõigud pikemaks lugenud, sest pole ju võimalik, et ma jaanuaris selliste tempodega jooksen. Tuli välja, et kõik lõigupikkused on meetri pealt õiged või 10 m ehk maksimaalselt mööda (tingitud ilmselt sellest, millal tuli meelde nuppu vajutada). Hämmastav. Tunne kusjuures ei olnud enam nii jube nagu eelmisel nädalal. Trenni lõpuks tegime veel lühikese lihastrenni bloki jalgadele.

Neljapäev: lühike jooks. Mõtlesin, et olen tubli ja mahutan nädalasse neljanda jooksu ka ära. Lumesadu ja paksult soola ja lume seguga kaetud tänavad just väga ei kutsunud, aga läksin ikka. Kahetsesin. Korduvalt. 😀 Libeduses ja lumes oli pöiatõuge olematu, järelikult läks pulss ka kohe kõrgemaks ja tempo suri vaikselt omaette. Tehtud, aga väga ei nautinud küll.

Reede: BodyPump. Alla tegin kerge soojendusjooksu, sest see teeb jalad ilusti soojaks. Pump ise oli üks raskemaid, sest Treeneril oli jälle üht-teist põnevat meie jaoks välja mõeldud. Näiteks tegime kükid-rinnaloo-seljaloo-triitsepi järjest ilma pausideta ja sama raskusega. Oijah. 😀 Raske oli. Samuti elimineerisime pausid järgmiste lugude vahel (õlad, väljaasted, biitseps, õlad+väljaasted lisalugu). Kaks kõhulugu muidugi ka. Pean üldse välja kirjutama, et jube hea trenn oli? 🙂

Laupäev: pikk jooks. Käisime neljase pundiga üht pikemat jooksu tegemas. Tunne oli kõike muud kui värske: neljas trennipäev järjest, jalad eelmise päeva lihastrennist täitsa makaronid all ja lisaks kõigele teed kaetud soola ja lume seguga. Ilm oli mõnus ja seltskond oli mõnus, aga pulsi ja tempo suhe see-eest kohutav. 😀 Kevad, tule juba!

Pühapäev: trennivaba.

Kokkuvõttes:

15.–21.01.18

Mul oli tööalaselt igati tihe nädal, aga suutsin praktiliselt kõik trennid oma nädalasse ära mahutada. Juhhuu! Kahjuks tähendas see esmaspäevast reedeni üpris nappe undetunde (6 tundi või vähem) ja eriti raskeid hommikusi ärkamisi, aga proovisin nädalavahetusel jälle rohkem magada. Eks näis, mis järgmisel nädalal saab, sest teha ja käia on nii palju, et paha hakkab. 😀

4 kommentaari “Workout Week 15.–21.01.2018

  1. Kristel tuleb tagasi, juhhuu! 🙂 Eks kiiruseid peab vaatama, gruppe leidub kõigile. NB! Kui nädalasse ühte rahulikku jooksu (min tund aega) ei mahu, siis Treener väga lõike joosta ei luba.

   Meeldib

 1. Hei, kas sul on talviseks jooksmiseks spetsiaalsed jalanõud/riided/varustus? Olen endas viimastel aegadel jooksupisiku avastanud, kuid talvised temperatuurid ja teeolud on teinekord üpris väljakutsuvad, millega kaasneb pidev peavalu, mida selga/jalga panna.

  Meeldib

  1. Hei! Jooksen tavaliste jooksutossudega. Mul on neid kaks paari, kuna sisehalli välisjalanõudega iseenesest mõista minna ei tohi. Aga muidu on tavaliselt tossud, ei naelu ega nagasid. 🙂 Riietus on ka sama, mis muul ajal (nt sügisel, pikad retuusid ja õhem/paksem fliissärk), lihtsalt alla läheb üks kiht pikka sooja spordipesu, lisandub müts-kindad-buff kaela, helkur ja külmema ilmaga paksem vest. Siiani olen niimoodi hakkama saanud, kuigi väga hullu tuulega tunnen puudust tuult pidavast jooksujakist, mida hinna tõttu pole endale viie aasta jooksul ostnud.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.