Workout Week 25.09–1.10.2017

25.09–1.10.2017

Esmaspäev: Jooks Jõud Venitus. Seekord üldsegi mitte tavapärane esmaspäev: valmistusime hoogsalt, ent mõõdukalt Tartu Linnamaratoniks. Teadupärast ootab meid seal ees Lossi mägi, kust üles joosta (kõndida / roomata) tuleb. Alustasime seega soojendusega, kokku 15 minutit, minul natuke rohkem, sest jooksin lisaks kodust spordiklubisse (6:24 min/km, 145 bpm), siis tegime jooksuharjutusi ja treppidel hüppeid ühel ja kahel jalal, samuti trepijookse. Sealt suundusime staadionile ja õhtupimeduses jooksime staadionil 4 “ümbrikku”: diagonaalid murul jooksime kiirelt, otsasirged aeglaselt, vahele puhkasime. Isegi päris head jalad olid, kuigi enne sai need trepil puhta lödiks joostud. Lõpuks jooksin staadionilt koju.

Teisipäev: lihashooldus. Tavapäraselt valus. Tegime ka paarisharjutusi: üks masseeris tennisepalliga teise ülaselga ja õlavöödet. Kuna trennis oli 5 inimest, siis minu selga masseeris Marit (treener) ise. Kui füsioterapeut, kes pidevalt sportlasi masseerib, ütleb su selja kohta: “Oi-oi-oi-oi, mis meil siin on,” siis on asjad vist halvasti. 😀 Kõik krudises ja krigises. Sääred tegid trepitrennist põrguvalu.

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Mäkkejooksud. Andsin kiiresti tudengitele praktikumi lõpuni, spurtisin koju, jooksuriided selga, 2 banaani sisse ja jooksuga trenni. Jõudsin isegi õigeks ajaks. Suundusime Lossi mäele, et Linnamaratoni raskeimat kohta harjutada. Huh. Jooksuharjutused peale, tegime päkkadele seekord eriti palju sooja ning siis ootas mägi. Kuna mind ootas pühapäeval ees võistlus ja esmaspäevastest treppidest olid kõik lihased valusad (sh isegi kõht!), siis tegin 3 mäkkejooksu. Lossi tänava algusest kuni tõusu lõpuni välja. Osad tegid 4–5. Oi, raske oli. Aga trenni lõpus oli nii hea tunne. 🙂

Neljapäev: puhkus. Jalad olid makaronid ja tahtsid veel taastuda.

Reede: kerge jooks. Tegin sellised enam-vähem kerged 9 km. Plaanis oli ca tund aega jooksu ja selle plaani ka täitsin. Sisse põimisin näiteks Jakobi tõusu ja Sõpruse silla tõusu, mis võtsin kiirema sammu ja pulsiga. Üldiselt oli mõnus, kuigi algus oli raske. Lõpp läks normaalsemaks. 6:34 min/km, 152 bpm.

Laupäev: puhkus. Kuna teha ja toimetada oli nii palju, siis võistluseelsele soojendusele ei jõudnudki. Kell näitas reedese trenni järel 24 h taastumist, seega võib-olla hea oligi.

Pühapäev: Paide-Türi Rahvajooks. Sai natuke rohkem vajutatud, kui plaanis oli ja ennast võimeliseks pidasin. Järjekordne üllatav pauk sellest väsinud ja taastumisprotsessis luuavarrest. Hämmastan iseennastki…

img_3088

Kokkuvõttes:

25.09–1.10.17

Selline mitte-midagi-ütlev, pigem raske nädal oli. Kust kohast see Paide-Türi üllatus tuli – ei oska öelda. Üksinda joostes ilmselt poleks nii kiirelt viitsinud, hea tempogrupp vedas kohale.

Järgmisel nädalal ootab ees Tartu Linnamaratonil poolmaraton. Täna mõtlesin sellele, et kurja seal see maratonidistants olema peab: muidu saaksin Linnajooksude sarjas jälle Kuldraja kokku, aga kaht maratoni ühes aastas mina (veel) joosta ei taha. Kavatsen Tallinna suurepärase kogemuse jätta endale järgmise aasta motivatsiooniks, ei taha seda kuidagi enda jaoks ära rikkuda. 🙂

Ehk siis järgmise nädala plaan on teha üks taastav trenn, rullimine, kolmapäevane trenn (eks näis, mis treener välja mõtleb), reedel võistluseelne soojendus ja siis laupäeval rajal olla ja mitte väga surma saada. Eks näis!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.