Workout Week 24.–30.04.2017

24.–30.04.2017

Esmaspäev: Tartu Jooksumaratoni Ühistreening. Käisime JJV pundiga taaskord Elvas TJM ühistreeningul. Maastik tundus Vooremäega võrreldes lapsemäng ja üldse oli jooks hästi mõnus. Pulss loomulikult oli 5–10 löögikest kõrgem kui siledal asfaldil, aga enesetunne oli siiski hea. Jalalihased olid kanged, aga lõpuks hakkas seegi järele andma. Ilm pidas vastu, joogipunktis olid toredad inimesed ja meil juttu jagus. Väga kiired 2 tundi. 🙂 Kui eelmistel aastatel olen jooksnud sarnase tempoga (6:53 min/km, 7:01 min/km), aga pulss on olnud 163–164 bpm, siis seekord oli 7:01 tempos joostes keskmine pulss 151 bpm. Areng.

Teisipäev: lihashooldus.

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Lõigutrenni päev. Ega korralikke kiireid lõike staadionil polegi saanud kaua-kaua teha… Viimati 29. märtsil. O_o Vahepeal jooksime mäkkejookse. Igal juhul kolmapäeval sai suhteliselt hea enesetundega joostud selline püramiid:

 • 800 m: 4:48 min/km
 • 600 m: 4:46 min/km
 • 400 m: 4:48 min/km
 • 200 m: 4:33 min/km
 • vahele taastumiseks 3 x 230 m kerget sörki;
 • 200 m: 4:25 min/km
 • 400 m: 4:46 min/km
 • 600 m: 4:46 min/km
 • 800 m: 4:59 min/km

Iga lõigu vahel oli 1,5 x 230 m sörki/kõndi. Kuna viimasel lõigul kippus sama enesetunde ja pulsi (u 175 bpm) juures tempo juba aeglasemaks jääma, siis sai trenn täitsa õigel ajal otsa ja oli täpselt paraja pikkusega. Kellele treener soovitas, tegid sama püramiidi, mis algas ja lõppes lisaks ühe 1000 m lõiguga. Mida tähele panin (nagu igal aastal): pärast esimesi “oksemaitse suus” võistlusi on lõike alati palju kergem joosta. Oskab juba kannatada ja lõigud tunduvad lühemad, kui oled pidanud enne 7 km sama tempoga jooksma.

Neljapäev: pikk jooks. 1,5 tundi vist ikka kvalifitseerub pikana, kui poolmaratoniks trenni teha. Tunne oli kerge, jalad olid päris head, ilm oli mõnus ja isegi kohati tugev tuul ei kippunud segama. Häid jookse on hea joosta. 🙂 6:49 min/km ja 149 bpm.

img_1021

Reede: BodyPump. Enne jooksin pool tunnikest alla, et vähegi võimalust oleks selles kuus üks maagiline täiesti enneolematu number täis saada. BodyPump oli lihtsalt super! 🙂 Kuidagi eriti hea tunne oli tol reedel sees. Nüüd tuleb võistlustega jälle pumpimisse paus sisse. :/

img_1030

Laupäev: puhkus.

Pühapäev: pikk jooks. Mariselt sain reedel loa pühapäeval üks kerge 20 km joosta. Viimane ettevalmistus Tartu Jooksumaratoniks, mis ootab ees juba järgmisel pühapäeval. Jagasin jooksu kaheks, sest otsustasin ühendada meeldiva kasulikuga ja lõpuks Henryle väikse fotokoolituse ära teha. Ehk siis suuuuure ringiga jooksin tema juurde, tegin koolituse ära, jooksin koju tagasi. 😀 Kokku 21,3 km. Üle poolmaratoni. o_O

img_1095Kokkuvõttes:

24.–30.04.17

Selle nädalaga täitus miski, mida ma veel 2 kuud tagasi võimalikuks ei pidanud. Ei, mitte peaaegu 65 km nädalas, kuigi see on ka päris ulme minu jaoks. Ma jooksin ühes kuus 202 km! o_O Ja nautisin sellest iga kilomeetrit. Isegi eelmisel kuul, kui ma Portugalis laagris käisin, mul see ei õnnestunud. Kuhu see tee mind küll niimoodi välja viib? 🙂


Tahaksin veidi rääkida ajakirja Jooksja konkursist “Mina, Jooksja!”, kuhu teid neljapäevases postituses hääletama kutsusin. See konkurss lõpeb täna öösel kell 23:59:59, aega on ainult 6 tundi! Kuigi vahepeal tekkis juba lootusetuse tunne, kui konkurent oma kavalate sammudega kiirelt ja lihtsa vaevaga üle 250 hääle kogus (ja kogub veel edasi nende võtetega…), aga veel on lootust. Peab vastu pidama, praegu on ainult 23 häält vahet! See on olnud tõsine ultramaraton, kus finiš hakkab kiirelt ligi jõudma ja konkurents on nii tihe. Midagi pole veel otsustatud. Lugesin veelkord oma mõlema maratoni postitusi (2015, 2016) ja otsustasin, et kurat võtaks, ma olen seda võitu väärt!

Seega palun: kui Sina arvad, et ebasportlikud võtted (konkursil häälte kogumiseks oma blogi sponsorettevõtete kanalites kahe auhinnaloosi korraldamine) ei käi spordiga kuidagi kokku, siis me saame veel viimased tunnid seda olukorda muuta. Selleks mine ja:

 1. vajuta püstine pöial (LIKE) alloleval fotol (foto avaneb, kui sellele klikkida)
 2. ja LIKE ajakirja Jooksja FB lehel.

Ja isegi kui me täna õhtul ei võida: aitäh kõigile, kes minu poolt hääle andsid! Teid on palju, te olete toredad ja mul on teie kõigiga nii meeletult vedanud! 🙂 Lets do this!

5 kommentaari “Workout Week 24.–30.04.2017

  1. Proovi näiteks lõunaka juurest Elva poole joosta, seal päris pikalt kergliikusrada. Mööda emajõe kallast annelinnast kuni pmst Lähteni välja on ka hea kergliiklustee. Aga kui Margitil mõni hea rada veel, siis ma olen üks suur kõrv 😀

   Meeldib

  2. Mina kasutan pika jooksu jaoks väga tihti Ihaste silda. Näiteks kesklinnast suundun Kesk tänavale, sealt Võru tn, Ringtee tn, Ihaste sild ja siis Ihaste teed või Kalda teed mööda kesklinna tagasi.
   Saab minna ka pikalt otse Jõgeva maanteed mööda, seal sai omajagu rattatrenne tehtud. Peaks isegi edasi-tagasi 30 km välja andma.
   Olen jooksnud ka Kõrveküla poole ja sealt edasi. Samuti saab Annelinna poolt liikuda Luunja poole päris pikalt ja nt Kabina kaudu tagasi tulla, see tuleb juba üle 20 km ring.
   Viimati läksin kesklinnast üle Sõpruse silla Annelinna, Kalda tee, Ihaste sild, Ringtee tn, Võru tn, Heki tn, veel mingid väiksed tänavad ja Aardla tn, Lõunaka tagant pikalt välja Viljandi maanteele ja sealt tagasi kesklinna.
   Variante on. 🙂 Mina joonistan neid endale Garmin Connectis.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.