Workout Week 23.02–1.03.2015

Workout Week on igal pühapäeval ilmuv postitus, mis võtab kokku minu nädala trennid.

23.02-1.03.2015

Plirts-plärts, käes on märts. Kevad tuleb? 🙂

Esmaspäev: Jooks Jõud Venitus. Sai joosta, sai kerelihastesse jõudu, sai venitada – just täpselt nagu igal esmaspäeval. Nagu alati pärast pikka jooksu olid pulsid ka väga head. Ei saa üldse nuriseda.

Teisipäev: esimene selle nädala nael. 🙂 Kuna oli Vabariigi aastapäev, siis selle puhul toimus TYSKis BodyPump Challenge. Esialgu 120 minutit kestma pidanud tund venis lausa 135 minuti pikkuseks, sest see õhkkond ja need inimesed, kes sellel päeval saalis kohal olid… See oligi see fitness magic, millest vahel räägitakse. Maris ja Florian kütsid täiega, igas loos andsime oma maksimumi ning nii suurt aplausi tunni lõpus pole mina veel varem kuulnud. Kokku tegime ühe soojenduse, 2 lugu kükke, 3 rinda, 2 selga, 3 triitsepsit, 2 biitsepsit, 2 väljaasteid, 2 õlga, 3 kõhulugu ja venitus. Kokku 21 lugu. Take that! 🙂

Kolmapäeval tegime üle pika aja JJV-s jooksuosa õues, sest sisehall oli hõivatud võistlustega. Oeh, ikka väga mõnus on väljas värskes õhus joosta, mis sest, et pime on. Sisehallis tegime pärast mõned jooksuharjutused ja siis pandi kõik eelmise päeva bodypumpijad ennast korralikult venitama, sest ausalt öeldes oli kogu keha hell ning polnud mõtet seda lõhkuma hakata. Minu kavaga sobis see hästi, sest järgmisel päeval ootas mind Pikamaajooksu praktikum, kus oli juba ette teada, et tuleb tõsisem treening.

Nädal Instagramis.

Neljapäeval oli kavas Pikamaajooksu kursus ning intervalltrenn. Kergele soojendusele ja jooksuharjutustele järgnes 10×100 meetrit, vahepeale 100 m kõndi-sörki. Iseenesest ei midagi rasket, aga kuna mu sääred pole mitu nädalat korras olnud, siis tegin seda, mida tegelikult üldse teha ei tohi ehk jooksin läbi valu. Pärast läksin treeneri soovitusel üldse jalgratast väntama, sest vaikselt tahab minu sääreluude ümber end jälle paika seada luuümbrise põletik. Loodetavasti saan selle jama korda, kui jooksukoormust järgmisel nädalal natuke alla tuua.

Reedel oli minu 23. sünnipäev ning selle tähistamiseks jooksin 23 km. Pikemalt kirjutasin juba vastavas postituses. Tore oli! 🙂

Laupäeval puhkasin pikast jooksust.

Pühapäeval tegin ühe kerge taastava ujumise. Bassein oli rahvast täis ning üks imelik vanapapi otsustas, et tema ei hakka ringselt ujuma. Ütles mu emale, et ujugu me kuidas tahame, tema ujub oma raja poole peal. Aga kui rajal on 3 või rohkem inimest, siis nii ei saa ju?! :/ Õnneks treener-korrapidaja tegi meile siis ühe raja vabaks peagi lõppeva laste trenni arvelt ning siis sain lõpuks normaalselt ka ujuda. Oleks mul olnud plaan mingit aega ujuda, siis oleks selline kiuslik vanamees mind ikka korralikult välja vihastanud. XD Nädal lõppes korraliku saunaskäiguga ning nüüd on täielik mõnus väsimus peal.


Kokku: 11 h 10 min (neto: 9 h 20 min)

23.02-1.03.15

Järgmisel nädalal peaksin vist jooksukoormuse allapoole tooma ning lõpuks need sääred kuidagi jälle värskeks, kiireks ja valuvabaks saama. Kaua võib joostes ainult sääri “kuulata”? Mõtlesin teha nii, et jooksmas käin ainult teisipäevases ja neljapäevases pikamaajooksu praktikumis (ning seal distantsi ju eriti ei kogune, seega koormust jalgadele vähem), JJV-sse ei lähe 😦 ning väntan hoopis ratast ja teen BodyPumpi. Laupäeval on plaanis minna Nike Training Day’le ning seega enne ja seda lubada kehale päev puhkust. Eks siis vaatab, mis saab.

Kes veel Nike Training Day‘le tuleb? 🙂

10 kommentaari “Workout Week 23.02–1.03.2015

 1. Wow, jälle üks korralik trenninädal, mina küll nii tubli ei ole. 😀 Mul mingi mega väsimus peal, no kohe kuidagi ei jaksa trenni teha.

  Sellest hoolimata, Margit, miks sa käid haigete jallgadega jooksmas? See ei saa ju mitte kuidagi kasulik olla, teed pigem olukorra hullemaks. Järgmisel nädalal tõmba ikka jooksukilomeetreid vähemaks ja saa korralikult terveks 🙂 Tahan sind ikka maratoni stardis näha 🙂 😉

  Meeldib

  1. Eks ma sain ise ka aru, et asi pole enam õige, aga ei tahtnud ikkagi asju ära jätta – see on see kangekaelsus… Enne terveks, siis treenima. Kohustuslikud jooksupraktikumid teen uuel nädalal ära, aga hoian end muidu tagasi. Küllap saab siis ka terveks. 🙂

   Meeldib

 2. Sattusin ka täna esimest korda Sinu blogile. Oled väga tubli!
  Mul tekkis hoopis küsimus, millega Sa oma trennid nii hästi ära oled lahterdanud? Noh, näiteks see esimene pilt, kus kastikestega värviliselt kirjas, mida ja kui palju teinud ning viimane pilt statistikast, mitu trenni kokku ja kui palju midagi kulunud?

  Meeldib

  1. Esimene pilt on Garmin Connecti (kasutan Garmini pulsikella) vahendusel ja teine sportlyzer.com vahendusel. Sportlyzerit soovitan kindlasti kasutada, mugav ja kasulik treeningpäevik. 🙂

   Meeldib

 3. Jooksupraktikume ei tasu tegelikult kilometraaži suhtes alahinnata, kuna kõik on nii vahelduv, tundub küll, et ei saanud palju joostud, aga eelmisel aastal arvutasin alati kokku kui palju praksis ja mõnel intervallide päeval võis koos soojenduse-lõdvestusega mahajoostud maa isegi 13-14 km tulla, samas ringtreeningute korral tõesti üle 3-4 km väga trenni kohta jooksu ei ole.

  Meeldib

  1. Praegu on veel intervalltrennid üpris lühikesed ning ringtrennis palju ka joosta ei jõua. Aga kevadel kujutan ette, et ei tohi neid enam üldse alahinnata, kui intervallid pikamaks ja sisukamaks muutuvad.

   Meeldib

 4. Just vaatasin Su kogutu se, mis trennile kuluvad ja proovisin enda omaga võrrelda (tüüpiline eestlane, peab ikka alati võrdlema :D). Tegelikult tahtsin lihtsalt öelda, et väga tubli oled! Jõudu ettevõtmistes!

  Ja Nike Training Day’L osalen ka. 🙂

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.