Workout Week 15.–21.12.2014

Workout Week on igal pühapäeval ilmuv postitus, mis võtab kokku minu nädala treeningud. 

15.–21.12.2014

Esmaspäev = JJV + BodyPump. Jooks Jõud Venituses tegime vaheldumisi 3 jooksublokki ja 2 kerelihaste blokki. Kuidagi palav oli jälle, aga vähemalt mitte nii tappev nagu eelmisel nädalal. Pärast jooksutrenni läksin BodyPumpi, kus taaskord lisasin raskuseid ja nautisin 92. kava täiel rinnal. Sain biitsepsi raskuse eest kiita ka. 🙂

Teisipäeval käisin jälle lihashoolduses – aasta viimases! Lõpuks ilmus sinna ka jõulumuusika. 🙂 Viimasel ajal oleme tunni lõppu teinud paarisharjutusi: sina masseerid 5 minutit kaaslast ja tema sind. Seekord võtsime ette tuhara ja päris põnev on seal üksteise tagumikku masseerida, eriti kui sulle satub veel mõni noormees paariliseks. 😀 Aga üldiselt nemad julgevad kõvemini vajutada ka ning kokkuvõttes tuleb unustada igasugune valehäbi ja asja võtta naljaga. 😉

Kolmapäeval tegin tavapärase JJV, aga seekord ilma Pumpita, sest see oleks paljuks läinud. Kuna oli jalapäev, siis saime jälle sajaga vatti. Jooksuosad on siis selline pigem rahulik aeg ja jalalihaste blokkides saab pulssi ikka väga kõrgele ajada. Päris palju olin lihasblokkides üle aeroobse läve. Harjutused, mis pulsi üles ajavad, on pea kõik: kangiga kükid (u 15–20 tk) ja väljaasted (u 2×15 tk), väljaasted üles pingile (15+15 tk – pidevalt pulss 175+), veel kükke (15+15 tk), trepijooksud (5 tk), hüppenöör (100 hüpet); neile lisaks rahulikumad puusatõsted matil (15+15 tk) ja tagareie harjutus paarilisega (15+15+15 tk). Ausalt öeldes pole jalapäeval ükski harjutus kerge, valida on raske ja väga raske vahel. Aga vähemalt see kõik mõjub ka. Tunni lõpetasime veel kolme 2-minutilise seina ääres istumisega.  

Neljapäeval käisin joogas ja enne eksamit rahustas see väga hästi mu maha. Meid oli ainult tunnis ainult neli, aga tore oli ikkagi. 🙂

Reedel midagi minus ei klappinud ja trenn oli nii ja naa… Ilmselt olin lihtsalt väsinud, sest olin vaid mõned tunnid maganud, sest tegin varahommikuni koolitööd, ja lisaks sellele koristasin 3 tundi ühikat. Arvestades tilkunud higi kogust, oli seegi treeningu eest. BodyPumpis oli mul aga kogu aeg tunne, et keegi lihtsalt imeb minust energiat ära. Tuju langes ja ma isegi mõtlesin trenni pooleli jätmisele, mida ma BP-s mitte kunagi ei mõtle. :/ Selline imelik halb tunne, mida mul seal saalis veel kunagi ette tulnud pole. Kükid tegin 10+10 kg, aga tänu kahele seljaloole biitsepsit lõpuni 5+5 kg ei jaksanud, sest ülakeha oli väga väsinud. Mis seal ikka. Olin juba leppinud, et see raske õlalugu tuleb üks suur feil, aga siis lõin teises kätekate setis ka jalad sirgeks päkkadele ja tegin kõik ära. Vot see tunne tunni lõpus, et ma sain nendega kätekõverdustega jälle hakkama vaatamata kõigele, korvas kõik halva. 

Laupäeval tegin viimase natuke pikema jooksuotsa enne järgmise reede 45 km. Jooksu alguses oli ilm päikseline ning see mõjus meie pimedas talves tõelise valgusteraapiana. Vaatamata jõulukaunistustele ja piparkoogilõhnale oleks olnud justkui kevad. Jooksu lõpus hakkas aga sadama külma ja vastikut vihma, mille eest ma ruttu koju põgenesin. Kokkuvõttes oli ikkagi mõnus poolteist tundi läbi 6 Tartu linnaosa.

Pühapäeval tegin ainult ühe väga kerge taastavas tsoonis rattasõidu ja vaatasin samal ajal üht seriaali. Mõnus!


Kokkuvõttes: 11 tundi (neto: 9 tundi)

15.–21.12.14

Uskumatult palju trennitunde sai sellel nädalal kokku täiesti märkamatult. Järgmisel nädalal on aga nii palju põnevat tulemas: viimane eksam, JJV-s “katsed” – maksimumajale plank ja muud põnevat, BodyPumpis jõulueri, JÕULUD!!! ning viimaks reedel Pekist Priiks. 🙂 On, mida oodata.

7 kommentaari “Workout Week 15.–21.12.2014

 1. Wow, ei väsi ikka imestamast, kui tubli sa oled. Tõeline eeskuju 🙂 Kohe hea lugeda sinu nädala kokkuvõtteid, mõnus aktivist oled 😀 😛 Jätka samas vaimus!

  Meeldib

 2. Ma olen kohe pagana kade 😀 tead, mis ma sel nädal tegin? 1,5 koormusega tööd ehk viis päeva 13h vahetusi. Kahtlen, kas oma kahest trennist üldse nädala kokkuvõtet hakkan tegema.

  Meeldib

 3. Järgmisel nädalal on aga nii palju põnevat tulemas

  Ma soovitaks need põnevad asjad kuradile saata ja võtta veel järele jäänud päevi kui oluliseks maratoniks valmistumist-ohtralt puhkust ning mõõdutundetult kõige “ebatervisliku ja paksukstegeva” õgimine.
  Parajate külmakraadidega 6-7 tundi kiirmarssi ei ole nalja-asi.

  Meeldib

  1. Ei olegi naljaasi. Täna teen veel kaks jõulutrenni ja siis kuni “maratonini” puhkus, vb 30 min sörki teen jõululaupäeval koeraga. Vanematekodus söödetakse süsivesikuid täis ka ilmselt. 😀

   Meeldib

 4. Kõige parem ettevalmistuskava sellele 45km kiirmatkale on mitte sellele mõelda. Tee omad kõik põnevad jõuluerid rahulikult läbi, ning puhka aktiivselt.

  See ei pruugi olla absoluutne tõde, sest räägin vaid enda kogemustest.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.