Workout Week 29.09–5.10.2014

Workout Week on igal pühapäeval ilmuv postitus, mis võtab kokku minu nädala treeningud.

29.09–5.10.2014

Esmaspäeval sain lõpuks ometi jälle joosta pärast 14-päevast vigastusest taastumist ja jooksupausi. Jooksuots oli aeglane (7:30 min/km) ja lühike (5,4 km), aga hea oli, väga väga hea oli. 🙂 Jalg valu ei teinud. Sellisest minu jaoks olulisest päevast kirjutasin eraldi postituse.

Teisipäeval oli plaanis käia tunniajases lihashoolduses. Olin sinna peaaegu hiljaks jäämas, kui TYSKi juures kohtasin Anetti, kes ütles, et lihashooldus jääb ära, sest treener olevat haigeks jäänud. 😦 Tahtsin igaks juhuks oma silmaga ka üle kaeda, aga siis tuli veel Kertu vastu, kes samuti rullida ei saanud. Olime koos pettunud. Imelik, et sellest ette ei teatatud, eriti arvestades seda, et samal päeval oli veel üks sama treeneri tund, mis ära jäi. Kodus ei viitsinud pikalt rulliga jamada ja tegelesin hoopis kooliasjadega, mida jagub mul igaks päevaks ja terveks nädalavahetuseks kuhjaga.

Kolmapäeval oli Jooks Jõud Venituses täpselt 3 inimest, sest võistlejatel soovitati omal käel omale sobival ajal teha väike pooletunnine sörk ja selleks pole vaja TYSKi tulema hakata. Kuna TYSK on minu kodu lähedal, läksin ikka ja sain teistega koos sörkida ja siis korralikult rullida ja Marisega veel teiperist, maratonist ja jooksmisest rääkida. Jooks ise oli mõnus, kuskilt valus ei olnud ja pulss oli ka madal, lisaks veel absoluutselt taevalik päikeseloojang. Mõnus aeg oli ja rahustas maha enne poolmaratoni. 🙂

Neljapäeval puhkasin (loe: tegin asjatoimetusi, nühkisin koolipinki, õppisin kodus ja vajusin rampväsinuna voodisse).

Reedel ka puhkasin, aga tegin ühe korraliku lihashoolduse ka endale.

Laupäeval oli Tartu Linnamaraton, kus jooksin poolmaratoni. Kui eile olin veel päris pettunud, siis täna suudan asjale juba antuke selgema pilguga otsa vaadata ja ei näe kõike enam nii väga mustades toonides. Läbi jooksin ja vigastatud koht valu tegema ei hakanud. Peab rahule jääma? Kui pilte saan, tuleb pikem postitus ka, ilmselt järgmisel nädalal.

Pühapäeval ehk täna 100% puhkan ja taastun, sest mu jalad on jooksust ja Tartu Nelikürituse lõpetamise peost absoluutselt läbi. Vot nüüd ma tean, mida tähendab väljend “päkad löövad tuld”. 😀


Kokkuvõttes: 6 tundi 45 minutit (neto: 4,5 tundi)

29.09–5.10.14

 • 3,5 tundi jooksmist (32 km)
 • 45 minutit jõutrenni
 • 2 tundi 20 minutit lihashooldust

Järgmisel nädalal plaanin natuke joosta-sörkida, natuke jõutrenni, kindlasti tahan ka ujuma ja rattaga sõitma minna, lisaks paar puhkepäeva ja võib-olla lähen joogasse ka. Eks vaatab, kuidas enesetunne on, aga kindlasti pean andma kehale aega sellest raskest poolmaratonist taastumiseks ning tegema pigem kergemaid treeninguid.

Mis ma ikka sellest nädalast siin pikalt heietan, pean olema rõõmus, sest et (vabadust väljenduse pärast): kurat võtaks, ma ju saan jälle joosta! 🙂

5 kommentaari “Workout Week 29.09–5.10.2014

 1. Järgmisel nädalal plaanin natuke joosta-sörkida…

  Millal tuleb hooaja lõpp ja recovery weeks ? imho just praegu on paras hetk sussid nurka visata ja nädal-paargi spordist täielikult puhata- 7 nädala pärast on juba järgmise spordiaasta avavõistlus Kvissentalis.

  Meeldib

  1. Minu jaoks on Novembrijooks hooaja lõpp. Recovery week – just olin 2 nädalat jooksust eemal. Või mida sa täpsemalt silmas pead?

   Meeldib

   1. Jooksust küll aga trenni tegid ikkagi… ürita mingil perioodil aastast sõltuvusest TÄIELIKULT lahti saada, seda on kehale ja vaimule vaja.
    Ehk võta paus ise ja siis kui sobib sulle, mitte ära lase kehal seda omale dikteerida-muidu võib see sattuda ajale mis sinu plaanidega sugugi ei sobi.
    “Piibli” järgi võiks see olla isegi 3-4 nädalat, ma ise pole kunagi suutnud rohkem kui nädala vastu pidada, teisel hakkan uuesti tossude poole vaatama.

    Kui sul talvekuudes mingeid sportlikke plaane pole siis peale novembrijooksu on igati ok- keskmise eesti rahvasportlase jaoks, kel veebruari keskel ehk üldse aasta kõige tähtsaim võistlus, käib sel ajal tõsine ettevalmistustöö.

    Meeldib

 2. Kui mingeid terviseprobleeme pole, siis peale hooaega umbes kuu aega kergelt spordi mõttes võtta on igati vajalik. Ise teen siis nii 3-4 korda nädalas trenni, et toonust hoida. Liiga lõdvaks laskmine on kehv variant sellepoolest, et siis langeb nivoo, kust alustad uueks hooajaks ettevalmistust liiga madalale. Samas ma tihti puhkan just jooksmisest ja tegelen teiste spordialadega. See on aeg hooajaga tekkinud pisivigastuste väljaravimiseks.

  Meeldib

  1. Jah, täna saime ka treenerilt juhtnöörid järgnevaks 2 kuuks: intervallidega mõnda aega ei tegele, lühikesed rahulikud jooksuotsad + ÜKE, pikki otsi pole ka enam vaja. Lisaks muud alternatiivalad, millega tegeleda tahame, mul siis Pump, ujumine, ratas, juurde ka rahulikku joogat. Osadele oli soovituslik ka jooksupaus, aga kuna mul oli see sunnitud korras ära, siis mul on lubatud rahulikke jookse teha. Tugev pikamaajooksjast treener kõrval on lihtsam planeerida-otsustada. 🙂

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.