Workout Week 27.10–2.11.2014

Workout Week on igal pühapäeval ilmuv postitus, mis võtab kokku minu nädala treeningud.

27.10–2.11.2014

Esmaspäeval tegin kaks trenni: Jooks Jõud Venituse ja BodyPumpi. Jooksime umbes 40 minutit (ma, loll, panin kogu ajaks oma uued tugitallad alla ja sain villid), pärast tegime harjutusi kerelihastele ja venitasime kergelt. Pärast jooksutrenni läksin BodyPumpi. Rinnaloos viskas Maris mulle kangile 1+1 kg juurde ja ausalt öeldes polnudki eriti palju raskem. Väljaastete loos tegin kükid 5 kg ketta asemel 5+2,5 kg ja õlaloos motiveeriti mind samuti raskust lisama ja panema kangile 5+5 kg. Vot see oli raske küll, aga ära punnitasin! 🙂

  • Soojendus: 3,5+3,5 kg
  • Kükid: 7,5+7,5 kg
  • Rind: 6+6 kg (1. osa), 5+5 kg (2. osa), 2*12 päkkadel kätekõverdust
  • Selg: 7+7 kg
  • Triitseps: 3 kg hantel, 5 kg ketas
  • Biitseps: 4,5+4,5 kg (1. osa), 2,5+2,5 kg (2. osa)
  • Väljaasted: kükiosad 5+2,5 kg kettad, väljaasted 5 kg ketas
  • Õlad: 5+5 kg kang, 2+2 kg hantlid
  • Kõht: –

Teisipäev oli puhkepäev ja käisin lihashoolduses.

Kolmapäev oli põhimõtteliselt täpselt samasugune nagu esmaspäev, ainult et jooksutrenni jõuosas tegime harjutusi jalgadele: väljaasted, puusatõsted, plank, vastaskäsi-vastasjalg tõsted, hüppenöör, trepijooksud, seina ääres istumine, kükid ühel jalal ja tõsted reie tagaküljele. Jooksuosas oli pulss 146 bpm ja kiirus u 6:50 min/km ehk sama pulsiga jälle natuke kiirem tempo = areng. 🙂 Otsa lammutasin veel ühe BodyPumpi. Ikka oli mõnus, raskused võtsid samad nagu esmaspäeval ja kütsin nii kuis suutsin. Muusikast ja kavast hakkab aga tasapisi kopp ette saama… 😀

Neljapäev oli praktiliselt puhkepäev, hommikul käisin joogas. Eelmise päeva trennid olid veel kehas sees ja poose hoida oli päris raske, aga pärast sellist kerget hommikust äratust oli väga hea terve päev olla.

Reedel käisin maakodus jooksmas. Alguses oli mul liiga palav, siis nuuskasin iga 5 minuti tagant nina, siis hakkas kõht valutama, siis oli jälle liiga külm, siis tuli vetsuhäda peale… 😀 Paha siga, sada viga. Huvitav jooks oli kokkuvõttes. Oktoobrikuu viimane.

Laupäeva mahtus üks ebaõnnestunud ujumistrenn. Mu ujumisprillid on jälle läbi läinud, lasevad vett sisse ning mul ei õnnestunudki korralikult oma “hoogu” sisse saada, kui iga 50 meetri tagant prille kohendama pidin. Kuidagi ujusin ikka 250 m rinnuli, 1000 m krooli ja veel 250 m rinnuli ära, aga midagi mõnusat küll kahjuks seal polnud…

Pühapäeval jätkus basseinis minu prillisaaga ja lisaks sellele saime paar minutit liiga hilja basseini siseneda. Tuli üks kehv ujumine, kokku ainult 1300 m ja suhteliselt kehva tehnikaga. Ei lähe need ujumistrennid enam üldse. 😦


Kokkuvõttes: 10,5 tundi (neto: 8 h 15 minutit)

27.10-2.11.14

  • 2 h 20 minutit jooksu (18,7 km)
  • 3,5 h lihastrenni
  • 1,5 h ujumist
  • 1 h joogat

Täitsa normaalne nädal sai tegelikult kokku. Nädala lõpu võtsin teadlikult rahulikumalt, panustasin palju tunde korralikku ööunne ja tegelesin rohkem puhkamisega. Vahel võib ka nii. 🙂 Järgmisel nädalal juba uue hooga.

Tugitallad käes. Mis edasi?

Täna hommikul käisin ära TÜ Kliinikumi Jalaexperdis ja sain kätte oma personaalsed jooksutallad. Põhimõtteliselt liimis tallameister kohapeal vajalikud osad mingi spetsiaalse asjaga kokku, andis mulle neid proovida mõlema tossupaari sisse, siis lihvis esialgse kuju valmis. Seejärel käisin mina nendega mööda treppe ja koridori sörkimas ja andsin tagasidet, mille põhjal meister taldadele veel korrektuure tegi. Niimoodi käis see ring veel mitu korda: tema lihvis või lisas midagi, mina muudkui proovisin eri tossupaaridega kõndida ja joosta. Kuskil 45 minuti proovimise ja sobitamise järel sain lõpuks oma 50€ ära maksta ja sealt ära tulla. 2 nädala jooksul saan vajadusel veel sinna tagasi minna ja taldu veel lihvida või korrigeerida lasta.

Kaasa sain ka mitmete pöiaharjutuste õpetused, mida nüüd praktiseerima hakata saan. Vaikselt tegin mingisuguseid harjutusi ennegi, aga nüüd on valik mitmekesisem. Meistri sõnul sobivad ka lühemad ilma jalanõuta jooksud sisehallis pöialihastele hästi, kui see mu jalgadele valu ei põhjusta. Kui paljajalu joosta mingil põhjusel ei saa, siis teen antud harjutusi. Põhiline on iga päev spetsiifilist pöiatrenni teha ja järjekindlalt tallalihaseid tugevdama hakata. Ta tuletas mulle veel üks kord meelde, et see on ülioluline, sest muidu võib juhtuda, et ühel päeval muutub jooksmine mulle täielikult vastunäidustatuks.

Õhtul proovisin ära uute taldadega jooksmise. Mõtlesin, et 5 km jooksul minuga küll midagi ei juhtu ja proovimiseks sobib küll selline distants. Viga! Oleks pidanud järgima spetsialisti juhiseid ja proovima esimesed korrad uute taldadega joosta sisehallis, maksimaalselt paar kilomeetrit korraga. Mina, loll, läksin aga kohe 5 km jooksma. Lõpupoole hakkas suhteliselt ebamugav ja tundsin, et mingid villid peavad jala all olema. Pärast kodus jalgu uurides avastasingi parema võlvi alt villi, vasaku alt suure villi ja vasaku välisküljelt veel ühe väikese. Katki need õnneks läinud polnud. Mõistus pole enda teha. 😉

Eks ma nüüd ajapikku hakkan neid taldu uuesti katsetama, teen nendega väikseid jalutuskäike ja proovin sisehallis sörkida. Kui vaja, eks siis lähen neid veel ringi ka tegema. Kui nad lõpuks aitavad mul vigastustest hoiduda, siis on hästi, kui ei, siis vähemalt tean, et olen ka selle variandi läbi proovinud.

Aeg annab arutust.