Workout Week 2.–8.03.2015

Workout Week on igal pühapäeval ilmuv postitus, mis võtab kokku minu nädala trennid.

2.-8.03.2015

Nädala missioon oli tuua jooksukoormus allapoole ja saada säärelihased teele paremuse poole. Läks päris hästi, kui laupäev välja arvata. 😉

Esmaspäeval käisin ikkagi Jooks Jõud Venituses, aga minu jaoks oli see Ratas Jõud Venitus. Hoidsin oma jalgu: kui teised jooksid, väntasin mina jõusaalis rattal. Andsin endast parima, et mitte lasta pulsil alla kukkuda, sest rattal on mul pulss enamasti 110, kui ma ei pinguta ja väntan niisama. Kerelihaste harjutusi sain ilusti teistega kaasa teha. Pärast käisin veel BodyPumpis, mis oli kuidagi eriti raske ja higine. Miksitud kavad on alati head ja seekord polnud samuti mingi erand. Kokkuvõttes oli väga mõnus treeningõhtu.

Teisipäeva hommik algas pikamaajooksu praktikumiga, kus soojendusele ja jooksuharjutuste blokile järgnes ringtreening: erinevad harjutused kerelihastele + 2×200 m jooksu ning see kõik 2 korda läbi teha. Väga raske ei olnud, aga kerge ka mitte. Lõdvestusjooksu asendasin taas rattasõiduga. Õhtul käisin veel lihashoolduses ja toimus minu teise vabaaine “Tervise- ja harrastusspordi kursus” esimene loeng. Teate, nii lahe on ikka sportides ja targemaks saades selle eest veel ainepunkte ka teenida. 

kollaž 8.03.15

Kolmapäeval käisin enne BodyPumpi veel rattaga sõitmas. Nägin JJV inimesi intervalle jooksmas ja olin kade. 😀 Rattal pingutasin päris kõvasti ning sain keskmiseks pulsiks 149 bpm. BP-s tegime viimast korda 92. kava ning sellepuhul oli trenn tagurpidi: soojendusele järgnes õlalugu, siis väljaasted ja nii kuni kükkide ja kõhuloo ning venituseni välja. Minu jaoks on niipidi raskem trenni teha. Lisaks tegin õlaloos vist liiga vähe sooja saanud vasakule õlale liiga ning ülejäänud kätelood möödusid üpris kahtlaselt. Rinnaloos ei saanud ma õlga üldse normaalselt liigutada ja isegi kükkides andis õlg kangi all tunda. :/ Njah. Pärast seda tühistasin plaanitud reedese BP (uue kava esitluse päev), et Nike Training Day ajaks ennast korda saada.

Minu intervalltrenn tuli neljapäeval pikamaajooksu praktikumis. Lembergil ja Moosesel oli meile kavas 10×200 m lõigud, vahele 100 m kõndi + 100 m sörki. Mul oli terve praktikumi vältel nii hea meel, sest mu sääred olid peaaegu valuvabad alates soojendusest kuni lõdvestusjooksuni ning ma sain tõesti suure naudinguga neid kiireid lõike joosta ja ei pidanud mõtlema sellele, kui valusad mu sääred on. 🙂 Juhhuu! Jube tore ikka, kui pärast 4 nädalat kestnud häda ja viletsust jalgades saab end lõpuks inimesena tunda. 200-meetriste lõikude ajad jäid vahemikku 52–59 sekundit, seega jooksin 4:20–4:55 min/km tempos –> väga hea minu kohta! Tänu kõnniosale lõikude vahel (pulss 175–180 bpm) sain intervallide vahel pulsi 140–145 kanti, jällegi väga hea tulemus. Oli üks tõeliselt õnnestunud jooksutrenn.

5.03.15 intervallid

Reede ja pühapäev olid puhkepäevad.

Laupäeval toimus Tallinnas Nike Training Day. Kavas oli 7 trenni, mina tegin neist kaasa 5 (NTC, BAX, Totally Effective Training, 2 spinningut). Meie väikse TYSKi rühma arvates olid 4 jõu- ja kardiosuunitlusega trenni väga ühelaadsed, palju kätekõverdusi, hüppeid, kükke ja sellist intensiivset hullupanemist. Oleks soovinud natuke enam variatsiooni ning väga suuri emotsioone mul nendest trennidest kahjuks ei jäänud. Osaliselt oli süüdi kindlasti ruumipuudus ning veel hell õlg, millele ei tahtnud põntsu panna, ning alles tervenema hakanud säärelihased, mida miljoni hüppega tappa ei tahtnud. Tegin osadest harjutustest kergemaid versioone.

100% lemmiktrennid olid Silent Spinningu tunnid. 🙂 Kõrvaklapid peas, kust kuuled muusikat ja treeneri juhiseid, ees suur ekraan, kus näed pilti, millisel ägedal loodusmaastikul sõidad, ja muudkui väntad. Treener Meeme Männiste oli väga muhe kuju, naeratas pidevalt ning tekitas palju häid emotsioone. Esimene spinn oli rahulikum, aga teine tabata stiilis ehk põhiosas sõitsime lühikesi, kiireid ja raskeid lõike. Higi voolas ojadena ning see mulle meeldib. Jubedalt tahaksin, et TYSK ka spinningut pakuks, mina oleksin kindlasti käija. Maanteeratta igatsus pärast talve muutus veel suuremaks. Eks varsti saan juba pankrannikule oma lemmikringile väntama. 😉


Kokkuvõttes: 11 h 17 min (neto: 10 h)

2.-8.03.15

Wow, 86 km rattasõitu?! Päris korralik number, ei saanud arugi, kuidas neid nii palju tuli. Jooksukilomeetreid kogunes väga vähe, aga nii see nädal plaanitud oligi. Kui nädala jooksul sain jalad juba päris heaks, siis eilne pikk treeningpäev annab endast eriti säärtes ja tuharates korralikult märku. Täna rullisin jalad korralikult üle ning see oli kõike muud kui meeldiv. 😀 Loodetavasti läheb see kõik üle, kuigi ma ei suuda praegu eriti seisukohta võtta, kas homme on mõistlik nende jalgadega jooksutrenni minna või mitte, ma ei taha jälle samasse seisu tagasi jõuda, kust seda nädalat alustasin. Eks jõuab veel mõelda, peaaegu 2 päeva on aega taastuda. 

Järgmisel-ülejärgmisel nädalal pean Tervise- ja harrastusspordi aine raames valmis mõtlema 12 kuu treeningplaani (maht, alad, võistlused). Lisaks veel 6 nädala detailne plaan (maht, alad, pulsid jnejnejne) päevade kaupa. Arvestades seda, et mul on ülikoolis 2 spordiainet, mille praktikumide täpset sisu ma veel üldse ei tea, on see päris keeruline ülesanne. Loodetavasti saan sellega ikkagi kuidagi hakkama.

Homme juba BP93. 🙂

Food Friday 6.03.2015

Food Friday postitustes jagan oma reedest menüüd. Kirja saab kõik, mis sai suhu pistetud.

Menüü on selline väga tüüpiline Margit: megalihtsad ja kiired söögid, sest mul polnud täna lihtsalt viitsimist midagi uhket kokata. Noh, mida sa siin ühikas ühe poti ja panniga nii uhket üldsegi teha saad, pole siin ju isegi asju. Aega ka polnud, kuna pidin koduseid toimetusi tegema ja päris palju koolitööd tehtud saama.

Hommikusöök

  • ⅓ tassi kaerakliisid + ⅓ tassi kaerahelbeid
  • tass piima
  • ½ tassi vett
  • natuke soola
  • 1 spl rosinatega kohupiima
  • pool väikest banaani
  • mustad ja punased sõstrad

Lõunasöök

  • 60 g riisi (kuivkaal)
  • 100 g brokkoli-porgandi-lillkapsa segu + peotäis rohelisi herneid
  • 1 spl toorjuustu
  • pool kanafileed (karri, sojakastme ja ketšupiga)
  • oliiviõli praadimiseks
  • 1 suur apelsin

Vahepala

  • väike peotäis pähkli- ja puuviljasegu (ei söönud tervet karpi ära 🙂 )
  • 5 pisikest näkileiba

Õhtusöök

  • 3 väikest muna
  • 100 g kodujuustu
  • 1 tl oliiviõli
  • 1 tomat
  • ⅓ punast paprikat
  • 100 g kohupiimapastat
  • 1 banaan
  • kaneel

Täna toimus TYSKis Marise esimene BodyPump 93. kava trenn ja mina ei saanud minna 😦 , sest kolmapäevases BP-s tegin õlale liiga ning kuna see eile andis veel tunda, siis hoidsin end täna tagasi ja väevõimuga sundisin ennast kodus istuma, sest homme toimub Nike Training Day ja kui ma seal pooli asju õla pärast teha ei saaks, siis oleks ikka väga halvasti. Loodetavasti on kõik ikkagi korras, aga täna ei julgenud ma riskida. Eks näen BP 93 esmakordselt siis esmaspäeval ning vaatan niikaua Sizzlerit ja kuulan playlisti.