Nädala kokkuvõte 27.03–2.04.2023

Esmaspäev: trennivaba. Nädal algas kõhuviirusega, millega härra Jooksja pühapäeval vaevles. Mina sain esmaspäeva öösel oma sisekonna õnneks ainult ülemist teed kasutades mitu korda tühjendada. Olin hommikuks täiesti tühi vedelikust ja energiast, magamata ja väga väsinud. Loomulikult trenni ma tol päeval ei läinud. Ainult jalutusringi tegime koos härra Jooksjaga, sest minul oli 10000-sammu väljakutses viimane päev ja hea oli ka värsket õhku hingata.

Teisipäev: BodyPump. Õnneks möödus see viirus plahvatuslikult ja kiirelt, sest teisipäeval olin juba tagasi töörindel ja õhtul ka trennis. Läksin BodyPumpi, mis toimus väga mõistlikul kellaajal, tavapärase 19.30 asemel tund aega varem, mis minu päevaplaaniga sobib oluliselt paremini. Sain viimaks uuele kavale paremini pihta ja üllatuslikult mingit erilist väsimust ei tundnud. Jalg, mis eelmisel nädalal häda tegi, oli samuti vaikne. Täitsa optimismi süstiv trenn. (60 min, 124 l/min)

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Mäkkejooksude trenn, mis tähendas vaid üht: trenn toimus õues. See oli õnneks enne neljapäevast lakkamatut lumesadu. Panin end üldiselt sobilikult riidesse, et ei oleks külm, aga intensiivseid liigutusi tehes ei sulaks üles. Eks jooksuharjutuste ajal veidike jahe hakkas, sest raadil puhus jäine tuul, muidu polnud hullu.

Esiteks sörkisin TYSKi, sealt suundusime sörgiga Raadile (6,07 km, 7:19 min/km, 142 l/min), kus tegime väikse võimlemise ja jooksuharjutused. Seejärel läksime mõisapargi alleevahelisele teele, et esiteks teha hulk mäest allajookse, et jalad korraliku kiirusega kerima saada. Tundub, et kahest nädalast Monte Gordos kruusateedel väikeste tõusude võtmisest oli kasu, sest sain Treenerilt oma vaba, pidurdamata allajooksu eest lausa kiita. Tavapäraselt ma selles kunagi hea pole olnud. Seejärel tegime 10 minuti jooksul nii palju lühikesi mäkkejookse, kui jõudsime, mina tegin 7 mäkkejooksu. Jalg oli natuke tönts, aga pole hullu. Midagi ikka Viljandi ja Maastikumaratoni jaoks kasu sain, selles ma ei kahtle. Preemiaks nägime järvejääl luusivat rebast.

Trenni lõpetuseks sörkisime Lubja tänava treppideni ja tegime trepijookse. Minule piisas seekord kolmest trepijooksust. Ega see trepp seal lühike just ei ole. Viimaks sörkisin õhtupimeduses veel koju, millega saigi kokku peaaegu 13 km jooksu. Päris kena kilometraaž märkamatult kogutud. Koduteel sain jões toimetavat kobrast jälgida.

Neljapäev: trennivaba. Käisin õhtul kõndimas, et sammud täis saada.

Reede: rahulik jooks. Lõuna ajal oli päris kiire, et oma jooksuring kuidagi kirja saada. Graafik oli tihe, aga trenn tahtis tegemist, sest õhtul oli mul Herje juures massaaž ja pärast seda ei tahtnud enam jooksma minna. Läksin oma tavalisele 6-kilomeetrisele Tähtvere ringile. Kippusin ajapuuduses kiirustama, kuid samas üritasin ikka pulssi 2. tsoonis hoida. Laias laastus sain hakkama. Kerge just ei olnud. (6,3 km, 7:24 min/km, 142 l/min)

Laupäev: pikk jooks. Ilm oli lihtsalt masendav: pilves, tuuline, lörtsi sadas. Et aga esmaspäeval oleks jalad lõigutrenniks värskeks, tuli pikk jooks laupäeval ikkagi ära teha. Joonistasin Ihaste ringi valmis, võtsin podcasti ühes ja lihtsalt tegin masinlikult selle poolteist tundi ära. Oli okei, aga tegelikult tahaks hirmsasti juba ilusas kevades joosta. Äkki nüüd lõpuks see talv saab otsa ja lähevad ka jooksud jälle lõbusamaks. (12,38 km, 7:21 min/km, 141 l/min)

Pühapäev: trennivaba. Käisin üksnes kõnniringil ilusat päikselist ilma nautimas ja podcasti kuulamas.

Kokkuvõttes:

Sellel nädalal jäi trennide arv tagasihoidlikumaks, kuid olen endaga rahul. Hetkel tundub, et kõhuhaigus suurt märki endast maha ei jätnud ja jalg tundub terveks saanud olevat *sülitab kolm korda üle õla*. Märtsikuus sai logitud rekordilised 233 jooksukilomeetrit. Ei saa mitte nuriseda!

Järgmisel nädalal ootab laupäeval ees võistlushooaja avapauk ehk Tartu Parkmetsa jooks. Juba ongi võistlused käes, niivõrd kiirelt on see aeg läinud. Eks saab raske algus olema nagu ikka, need esimesed pikemad kiired liigutused ei saagi kerged olla. Sellega seoses on plaanis esmaspäeval kiiremad lõigud joosta, eks Treener ütleb, mis hea oleks teha. Teisipäeval tahaks Pumpi jõuda, et mingit lihastoonust hoida. Kolmapäeval pundiga koos mingid mäkkejooksud. Neljapäeval trennivaba, reedel tavapärane võistluseelne soojendus ja laupäeval ongi võistlus. Aeg, kuhu jooksed?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.