Nädala kokkuvõte 13.–19.02.2023

Esmaspäev: Jooks Jõud Venitus. Esmaspäev, see tähendab fartlekki. Seekord 6 korda 3+3 minutit 4. ja 3. tsoonis. Kell näitas rahulikumates osades aiateibaid, sest mingi tempotunnetus mul siiski on ja kui kell arvab, et ma 3. tsoonis jooksin tempoga 8:00, siis see päris õige ei ole. Enesetunde järgi oli hea tugev fartlek. (7,66 km, 7:11 min/km, 155 l/min) Trenni teise poole täitsime ÜKEga. Tundub, et mõjus hästi, sest järgmine päev olid kõht ja küljed valusad. (38 min, 126 l/min)

Teisipäev: rahulik jooks | stretching. Lõuna ajal käisin jooksmas. Lumeta ja jääta teed, päikesepaiste nii tugev, et üle mitme kuu tuli spordipäikeseprillid ette panna. Lihtsalt megahea ja kerge oli joosta. Juba hakkab vorm tulema, jõudsin omaette kergelt kulgedes mõelda. (5,87 km, 7:21 min/km, 143 l/min) Õhtul tegin ühe pikema venituse. (54 min, 75 l/min)

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Lõigutrenni päev. Soojendus (2,91 km, 7:39 min/km, 139 l/min) ja jooksuharjutused. Jalad olid omajagu väsinud ja kanged, siiski juba järjest kolmas päev joosta, kuid jooksuharjutustega läks paremaks. Ees ootab 4 kuni 8 800-meetrist lõiku. Treeneri paberil oli kirjas Z5, punases, ja täpselt nii nad joostud sai. Anaeroobses, nii et rõve on olla. Iga lõigu vahele 2 minutit puhkust. Esialgu mõtlesin, et teen koos Kairega 4 tükki ära ja siis vaatab edasi. Siis tegin viienda. Viienda poole peal mõtlesin, et kuues on ka minus veel sees. Lõpuks tegin kõik kaheksa ära. Ma olin täitsa läbi, aga uhke, et tehtud sai. Tempod:

  • 4:28 min/km
  • 4:35 min/km
  • 4:43 min/km
  • 4:38 min/km
  • 4:40 min/km
  • 4:43 min/km
  • 4:43 min/km
  • 4:48 min/km

Neljapäev: trennivaba.

Reede: rahulik jooks | BodyPump. Lõunapausi ajaks jooksid mul Exceli read silme ees kokku, lained lõid pea kohal kokku ja masendus tuli peale. Tegin spontaanse otsuse teha üks kiire jooksuring. Valisin lihtsa, suuremalt jaolt allamäge raja, kuulasin suvalist podcasti ja sain pea viie kilomeetriga hulka maad selgemaks. (5,08 km, 7:30 min/km, 142 l/min) Excel ütles, et 2023 saab olema üks väga töine aasta.

Õhtul käisin BodyPumpis. Sel nädalal enam värskust ja energiat eriti sees ei olnud. Lood olid mõnusad, kava oli hea, suutsin päris normaalseid raskuseid tõsta, aga powerit ei jagunud. Pole hullu, küll see energia tagasi tuleb. (77 min, 120 l/min)

Laupäev: pikk jooks. Sõitsin reede õhtul pärast trenni maale vanemate juurde. Samal õhtul oli õues tormituul ja hakkas lund sadama. Teel olid lumevaalud ja libedus. Laupäeva hommikuks oli päris palju lund maha tulnud. Minul oli plaanis pikk jooks. 130+ ringi Ahtme 150-meetrisel sisehalli ringil ei kutsunud üldse. Tuli ikka õue minna.

Esimesed tund ja 15 minutit veetsid vastutuules ja lumesajus. Kodust Jõhvi, Jõhvist Iidlasse. Jäised-lumised teed. Korralik ellujäämiskursus. Mingit rõõmu ega naudingut seekord ei olnud. Teise poole sain suuremalt jaolt taganttuules kulgeda, aga selleks ajaks oli juba nii palju 3. tsoonis raiutud, et erilist jaksu enam polnud. Teele jäänud Grossi poest sain vähemalt juua, et uuesti tugevnevas lumesajus läbi lumevaaludes tee kodu poole minna. Plaanitud 2,5 tundi jooksu sai tehtud, aga seekord tuli see ikka väga raskelt. (19,29 km, 7:47 min/km, 147 l/min)

Pühapäev: trennivaba. Millal saavad jooksjad tavaliselt vigastada? Õige vastus: kodus. Olin vanemate juures, astusin suure toa uksest välja, esikus hakkas vaip lakitud põranda peal libisema. Vasak jalg libises koos vaibaga, parem jalg üritas pidurdada. Sain päris korraliku matsu parema jala varvastega vastu ukselengi, midagi käis vist pahupidi. Jube valus oli ja mõned minutid hiljem tundsin teravat valu varbas. Käel on see nimetissõrm, kas jalal nimetisvarvas? Igal juhul midagi selle varbaga nüüd lahti on. Panin külma peale, aga viimast liigest mingi nurga all liigutades on valusähvatus sees. Kerge sinine jume on peal, väike paistetus ka. Loodan, et pole murdu, ehk pääsesin vaid põrutusega, aga kui homseks enam-vähem hea ei ole, siis vist tuleb sammud seada EMOsse. See veel oligi elust puudu…

Kokkuvõttes:

Ma ei tohi isegi hetkeks mõelda, et hea vorm hakkab tulema, sest siis võib kindel olla, et kohe hakkab midagi ?€%/@ minema. Mis nüüd saab minu järgmiseks nädalavahetuseks plaanitud sünnipäevajooksust? Pole mõtet seda isegi jooksupundile välja hõigata, kui ma veel ei tea, kas homme selle varba peale astudagi saab. Kui luu peaks puru olema, mis saab minu kahest nädalast Portugalist, kus plaanisin palju joosta? Ma olen lihtsalt nii pettunud, et jälle mingi jama minu küljes peab olema. Kuidas sellest pidevast ebaõnnest jagu saada?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.