Treeningpäevik 20.–26.05.2019

Esmaspäev: Jooks Jõud Venitus. Viimane lõigutrenn enne Raplat. Alguses ikka kõik vana drill: soojendus, harjutused, lahtijooksud. Siis 7×400 m staadionil. 🙄 Üldiselt tundsin mingit jõhkrat väsimust sees ja ega see palavus midagi just kergemaks küll ei teinud. Tempod tulid: 4:38, 4:58, 4:42, 4:53, 4:47, 4:49, 4:53 min/km. Pulss rühkis 167–170 kandis.

Teisipäev: trennivaba. Nühkisin remonti teha. Kas see kodu valmissaamine tekitab kunagi selle maagiliselt hea tunde, mis kõik need halvad mälestused kaotatud ajast, tehtud pingutustest ja kogetud valud minema viib? 🤔

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Kerge viimane võistluseelne treening. Sörkisime kergelt soojaks, tegime mõned jooksuharjutused ja siis 2×1000 m lõigud korraliku vahepealse taastumisega. Kerge just ei olnud, aga kangutama ka ei pidanud, 4:40 plaanisime mõlemad lõigud joosta ja tulemuseks saime 4:42 ja 4:38, keskmine lõigu pulss jälle 167–170 bpm. Täitsa asjalik tulemus ju? Eriti arvestades, et kolmapäeval oli veel kuum ilm.

Neljapäev: trennivaba.

Reede: trennivaba. Arvate, et lebotasin kaks õhtut ja puhkasin, nagu oleks pidanud tegema? Noup. 🙄 Kes siis remonti teeb? Teadsin, et ei tohi, aga kodu on vaja kunagi ikka valmis saada…

Laupäev: trennivaba. Käisin äiapapa juubelil ja tegime natuke remonti ja hommikul tegin esimese asjana kerge võistluseelse soojenduse: 2 km sörki, võimlemine, jooksuharjutused ja kaks lahtijooksu ja sörkisin 1 km koju tagasi. Ei olnud kerge jooks. Väsimus oli tohutu sees.

Pühapäev: Rapla Selveri Suurjooks. Midagi suurt seal minu jooksus ei olnud, noh, peale suurte negatiivsete emotsioonide ja korralikult oodatust suurema finišiaja. 😐

Kokkuvõttes:

Järgmisel nädalal tuleb ilmselt kergem trenninädal, midagi siin enne Narvat – jäänud on 12 päeva – nagunii enam päästa ei saa. Eks ma leinan oma leinamised nende ebaõnnestunud võistluste üle ära ja eluga tuleb edasi minna. Üritan paar nädalat natuke vähem remonti teha, et poolikul ikka päris surma ei saaks, sest Narva on üks mu lemmikvõistlusi, kuigi ka seal on nii mesimagusaid kui ka mõruhapusid kogemusi saadud. 🤷🏻‍♀️ Rekordite püüdmine jäägu järgmisesse aastasse, sest ma tunnen, et praegu ma lihtsalt ei jaksa rohkem peaga vastu seina joosta ja pettuda. Vähemalt on Narva Energiajooks hea põhjus vanematel külas käia, seegi hea.

Ahjaa, blogide paremusjärjestusse seadmine saab ka järgmisel reedel otsa; kes tahab, see leiab mu viimasest alakategooriast: LINK. #parimspordihalablogi😂

8 kommentaari “Treeningpäevik 20.–26.05.2019

 1. Lihtsalt huvi pärast küsin, et millal treenerit vahetada kavatsed? Sest ma arvan, et kui sa vaatad kõigile oma mai kuu trennidele korraga otsa, siis on näha, et süsteemsusest ja õigetest trennidest oleks nagu puudu, et soovitud tulemusi saavutada.

  Meeldib

  1. Lihtsalt huvi pärast küsin, kui kaua sa süsteemselt seda blogi lugenud oled? 🙂

   Siis ehk teaksid, et ma ei treeni Treeneri tehtud treeningkava järgi, sest ta lihtsalt ei tee treeningkavasid. Pole kunagi teinudki. Treener annab TÜASK Fitnessklubis meile ühiseid JJV trenne esmaspäeviti ja kolmapäeviti ning annab üldiselt suuniseid, kui ma küsin, aga poole enda treenimisest teen ma ise ära (#vaene). Mul ei ole kavas hakata vahetama välja ei treeninggruppi ega Treenerit, sest see on minu sõpruskond, keda ei saa välja vahetada või asendada. Samuti ei ole plaani kolida mõnda klubisse, kus treeningkava eest tuleb maksta vähemalt mitukümmend eurot pluss treeningute tasud ja spordiklubi/staadioni pääsmed jms.

   Kui teha täiskohaga tööd, lisaks veel muid tööotsi ja kogu vaba aeg veeta füüsilist tööd tehes ehk korterit ümber ehitades, siis on väsimus kerge tulema, olgu ees milline treeningkava või -metoodika tahes. Viie aastaga oma treeninggrupis olen ma omast arust niigi suure arengu läbi teinud.

   Meeldib

   1. Eks “narkomaanil” olegi raskusi oma igapäevaseid harjumusi muuta 🙂
    2 nii tugevat trenni võistlusnädalas – tagajärg ei jäänud tulemata.
    Tuleb jõuga sundida end ülepuhkama , selleks on vaja mitmeid pooliku koormusega päevi, mitmeid täielikult lebotamise päevi nii trenni kui argikoormuse mõttes.

    Narva nädalal tee 4 päeva enne jooksu asfaldil või kruusal 6x200m, teised jooksud (niipalju kui neid üldse teed) vaid kergelt ja lühidalt – siis näed kuidas Narvaks tiivad selga kasvavad.

    Liked by 1 person

    1. Mulle tundub, et nendes kahes trennis küll asi ei ole. Mõlemad sellised keskmised trennid ja nelja päevaga peaks enne kümnekat küll ilusti jõudma ära taastuda.
     Pigem jääb maikuu treeningkava vaadates silma, et tegelikult ei ole ühtegi pikka jooksu tehtud – ainus pikk jooks on Tartu jooksumaraton. Viimased 10+ km treeningud jäävad aprillikuusse. Kui soovid selliseid kuni poolmaratoni distantse ikkagi lõpuni ära kesta, siis peaks baasvastupidavust natuke rohkem treenima ja kui ei ole just võistluste nädal, siis üks 1,5h-2h jooks igasse nädalasse.

     Kui teed 4x nädalas trenni, siis minusuguse asjaarmastaja treeninguplaan oleks umbes selline:
     E – ühistrenn ja lühikesed lõigud (kokku umbes 11-12 km) – Garmini järgi võiks see olla 3.0-4.0 pingutus
     T – rahulikult 7 km taastav jooks (2.0-2.5)
     K – puhkus
     N – tunde järgi umbes 1h jooksu aeroobse pulsi lävel (8-12 km) (2.5)
     R – puhkus
     L – pikk jooks 15-20 km (2.5-3.0)
     P – puhkus

     Kui pühapäeval võistlus, siis laupäeval pikka jooksu ei tee, selle asemel võib reedel või laupäeval teha mingi lühikese 5 km sörgi taastava jooksu tempos + natuke harjutusi.
     Kui laupäeval võistlus, siis tee neljapäeval natuke lühemalt (6-8 km), reedel puhkus ja pühapäeval võib teha tunde järgi selle 5km sörki, mis aitab ära taastuda. Kui väga intensiivne võistlus (poolmaraton või maastikul) siis pühapäeval puhkepäev.

     Meeldib

 2. Eks see on – hetke nautimise oskus on suur kunst. Olin ka mina pettunud pärast Viljandi järve jooksu (kuigi 10 korra paremuselt teine tulemus, aga lootsin paremat aega). Nüüd istun juba nädal aega jääkott jala peal, et välja väänatud hüppeliigest turgutada😥 Ja unistan, et järgmisel nädalal kannatab ehk vaikselt sörkima minna…

  Meeldib

  1. Eks ta nii käib jah: alati võiks hullem olla. On olnud ka tunduvalt hullem, pole kahtlustki. Aga ma usun, et ma võin ka neid negatiivseid tundeid tunda, sest pole mõtet end petta. Leinan oma leinamised ära ja küll see karavan ikka edasi läheb… 🙂

   Meeldib

   1. Täitsa nõus, et pettumus, kurbus jm negatiivsed emotsioonid tuleb endast nö välja elada. Siis saab kogemuse võrra rikkamana ja targemana, aga ka rõõmsamalt jälle jooksukilomeetreid nautida. Hoian pöialt, et jooksurõõm sind Narvas üles leiaks🤗

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.