Treeningpäevik 8.–14.04.2019

Esmaspäev: Jooks Jõud Venitus. Kuna Parkmetsa jooksust oli nii vähe aega möödas, tegime ainult kerge taastava treeningu. Ilm polnud just kiita, aga Briti ja Aveliisiga möödus aeg õues ruttu (7,28 km, 6:52 min/km, 141 bpm). Pärast rullisime ja venitasime.

Teisipäev: trennivaba.

Kolmapäev: kerge jooks. Või noh, mis kerge ta ikka oli. 😐 Ilm oli õudselt niiske, külm ja tuuline ning jalad justkui tinast: rasked ja väsinud. Tegin oma tunnikese ära (9,65 km, 6:18 min/km, 151 bpm) ja aitas kah.

Neljapäev: trennivaba.

Reede: kerge õhtujooks. Algas Prorunneri kevadlaager. Tööpäev möödus Tallinnas koosolekul, härra Jooksja tuli üle lahe õhtuks kohale ja Pärnusse jõudsime kella 19ks. Kohe tuli kiirustada õhtusöögile, tunnike sotsialiseerumist ja siis õhtusele jooksule. Kell 21 ei olnud veel päris pime, päikeseloojang oli imeilus ja jalad lausa lendasid all. Megahea jooks oli (8 km, 5:54 min/km, 155 bpm).😍 Super algus laagrile.

Laupäev: kerge hommikujooks; lõigutrenn; taastav õhtujooks.

Hommikune jooks enam sugugi nii kerge ei olnud kui õhtune, aga üldiselt kerge ja mõnus ikka (4 km, 6:10 min/km, 148 bpm).🙂 Hommikusöök maitseb pärast liigutamist ka eriti hästi. Pärast sai tunnikese veel tukkuda ja siis tuli juba lõunasesse treeningusse suunduda.

Lõunane treening algas 2 km soojendusjooksuga. Õues oli üpris pilviseks ja tuuliseks kiskunud. Jooksuharjutusi tehes hakkas isegi natuke jahe, aga õnneks ainult korraks. Seejärel algas lõikude osa. Minul soovitas Viljar teha:

  • 500 m: 4:46 min/km
  • 500 m: 4:43 min/km
  • 1000 m: 4:53 min/km
  • 1000 m: 4:53 min/km
  • 500 m: 5:04 min/km
  • 500 m: 4:51 min/km

Jooksime lihtsalt kergliiklusteel, kuna Rannastaadion on hetkel garantiiremondis. Kohati oli päris tuuline, aga tempoga võib ikka väga rahul olla tegelikult.🙂 Esimene lõik oli tegelikult pikem (ca 150 m), kuna mul läks start nupu vajutamine kellal natuke nihu.😅 Pärast lõike tegime välijõusaalis veel natuke ÜKEt – üles surumised, triitsepsi kätekõverdused, puusatõsted, ülakeha tõsted seljale ja kõhule – ja jooksime siis 2 km Rannahostelisse tagasi.

2. treeningpäeva lõpetas taastav õhtujooks. Mina tegin korralikult 8 km mere ja jõe ääres. Kuskil 5 km läks selleks, et jalad soojaks saada ja siis oli juba päris hea olla (6:21 min/km, 144 bpm). Pärnus joosta on üldiselt tore, sest kõik rajad on täiesti tõusuvabad.🙂

Pühapäev: kerge hommikujooks; pikk jooks.

Kerge hommikujooks eriti kerge enam ei olnud. Nagu alati laagris olles kannan religioosselt CEPi kompressioonisääriseid, mis taastuda aitavad, aga mingil hetkel on ikka lihasvalu sellise koormusega kohal. Pulss oli väga hea, aga jalad olid rasked (6:22 min/km, 141 bpm).

Kell 10.30 oli start pikale jooksule ehk laagri viimasele treeningule. Minu plaan oli joosta 2 tundi. Hakkasin vaikselt Rannastaadioni juurest Ikla suunda liikuma. Täiesti imestasin, et jalad olid nii kerged ja mõnusad.😍 Mõtlesin endamisi, et küllap varsti läheb raskeks, sest sügislaagrist oli veel meeles, kui rasked ja valusad mu jalad 14 km pika jooksu lõpuks olid. Jooksin 6,7 km ühes suunas, siis sai kergliiklustee otsa. Jooksin natuke tagasi ja läksin Kalevi puiesteelt hoopis Golfi teele.

No nii mõnus tee, lihtsalt super.🙂 Kõva ja kuiv pinnasetee metsa vahel, vahepeal vaated merele ja golfikeskusele. Seal kulgesin edasi ja tagasi kokku üle 7 km. Ikka olid jalad nii kerged, pulsi ja tempo suhe sürreaalselt hea. Edasi oli vaid 5,5 km vaja hostelisse joosta.

Viimased 3 km olid jalad lõpuks rasked ka. Vedelikukadu oli ka korralik, sest vett mul kaasas polnud ja päike hakkas kütma. Üldiselt oli temperatuur paras, tuulised olid vaid paar lõiku ja enesetunne püsis mõnus. 2 tunniga ja 150 pulsiga sai joostud 20 km. 6:01 min/km tempo. Mida see hing oskab veel tahta?😍

Laagris sai kokku:

Aitäh prorunneritele, kes mind nagu klubiliiget alati kaasa võtavad. 😊

Kokkuvõttes:

Selgelt kevadhooaja mahukaim nädal sai lukku. Järgmise nädala plaan on veel natuke lahti. Eks vaatab enesetunde järgi ja pean Treeneriga ka nõu. Põhiline on tööl ellu jääda. Ja et härra Jooksja selle raske remondinädala üle elaks.

Üks kommentaar “Treeningpäevik 8.–14.04.2019

  1. Ma ei jaksa oodata, kunas ise piisavalt terve olen, et uuesti jooksma hakata, aga selliseid suhteliselt detailseid treeningpäevikke on nii motiveeriv lugeda!

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.