Treeningpäevik 1.–7.04.2019

Esmaspäev: Jooks Jõud Venitus. Kätte jõudis Cooperi testi päev, aga mina joosta ei tohtinud, oli Cooperi test, sest kaks koormustesti kolme päeva jooksul oli olnud juba piisav pingutamine. Jooksin kergelt 40 minutit (7 km, 6:13 min/km, 132 bpm), aitasin teistel testi ajal ringe lugeda ja lõpuks rullisime ja venitasime.

Teisipäev: trennivaba. 

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Tegime kerge lõigutrenni, et jalad oleks särtsakad ja võistluseks valmis. Need, kes esmaspäeval Cooperit jooksid, tegid lihtsalt kerge jooksu. Teised said pärast soojendust ja korralikku blokki jooksuharjutusi teha 3×800 m lõike. Müstika kui head jalad olid mul tol päeval.🙂 Nagu oleks lendama õppinud. Üldse ei suutnud võistlustempos püsida, pigem kiskus samm ikka kiiremaks: 4:28, 4:26, 4:24 min/km. Lõikude vahel jooksime ca 230 meetrit ja siis istusime 2 minutit, et pulss täiesti alla lasta. Üpris lebo trenn.

Neljapäev: trennivaba.

Reede: võistluseelne soojendus. Tegin trenni ära juba hommikul. Samm oli jälle nii kerge, ilm oli nii mõnus ja kõik oli ilus ja head. VO2max indeks tõsusis 50 peale lausa. Kerged 20 minutit jooksu (5:48 min/km 😱, 148 bpm), võimlemine, jooksuharjutused, 3 kiirendust ja kilomeetrike koju tagasi. Nii võib täitsa isegi hommikust jooksu nautida…

Jumal tänatud, et hommikul jooks tehtud sai, sest õhtul tabas mind mingi kohutav kõhuviirus.🙄 Istusin tund aega vetsupotil ja siis valutasin veel voodis kõhtu. Sain küll ilusti peaaegu 11 tundi magada ja laadisin end hommikul vett ja elektrolüüte täis ning sain ilusti pudru söödud, aga…

Laupäev: Tartu Parkmetsa Jooks. Reedehommikusest särtsakusest palju laupäeval alles ei olnud. Võistlusel sai aku 2 kilomeetrit enne lõppu ikka täiesti tühjaks.😐 Olen tulemuses pettunud, mida siin ikka ilustada. Need 8,6 sekundit, mis eelmisest aastast kauem sai rajal veedetud, jäävad tükiks ajaks hinge peale. Jääb ainult lootus, et vorm pole eelmisest aastast tegelikult kehvem, vaid see viirus jättis oma jälje. Eks järgmised stardid annavad seletust.

Pühapäev: trennivaba.

Kokkuvõttes:

Selline kerge 32 km jooksunädal. Tore oli vahepeal 50 VO2maxi näha: see on minu rekord, mida olen varem näinud kolmel korral. Pärast võistlust kukkus see number muidugi jälle kõmaki! 49 peale tagasi.

Järgmise nädala treeningute osas mingit erilist plaani ei ole, sest teisipäeva ja kolmapäeva õhtul olen koolitusel – kui tahan ühel/mõlemal päeval jooksma jõudma, eeldab see mingit iseseisvat hommikust trenni.🤔 Homme käin kindlasti JJVs ja neljapäeval puhkan. Reede õhtust pühapäevani olen Prorunneri kevadlaagris Pärnus, kus saab teha kokku 6 treeningut ja ma usun, et ca 50 km jooksu saab seal kokku küll.

Eelduslikult võiks eelolevast saada kogu minu esimese poolaasta mahukaim jooksunädal.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.