Workout Week 11.–17.02.2019

Esmaspäev: Jooks Jõud Venitus. Fartleki päev. Seekord oli plaanis seni kõige mahukam fartlek, 5 blokki järgmise loogikaga:

  • 5 min kerget jooksu (<150 bpm). Tempo oli 7 min/km kandis, pulss oli alguses kenasti alla 140, hiljem 145 kandis.
  • 3 min kiiremalt (150–165 bpm). Tempo 5:00–5:10 kandis, pulss vahemikus 151–162 bpm – üldse ei saa vinguda. 😉
  • 2 min veel kiiremalt (165+ bpm). Tempo 4:35–4:55, pulss 163–171 bpm.

Aeg läks kiirelt ja samm oli lennukas – seda on ka tempost näha. Võib rahule jääda. 🙂 Kogu fartleki näitajad olid sellised: 9,62 km, 151 bpm, 5:55 min/km.

Peale tegime ikka ÜKEt kõhule ja kerelihastele: visked topispalliga ja mitmesugused plangud, mis kogu keha korralikult ära tapsid. 😅

Teisipäev: BodyPump. Traditsiooniline pärastlõuna trennisaalis. Ausalt ma isegi ei mäleta, mis kava me tegime või mis raskuseid ma kasutasin. Viis päeva on piisavalt pikk aeg, et midagi ei mäleta. Ilus ilm oli. Ainult see on meeles. 😁

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Lõigutrenni päev. Tööpäev oli nii segane, et jube hea meel oli tulla end trenni õigesse meeleolusse tagasi tooma. Jalg oli sama raske kui tunne minu sees… Aga ära sai see lõigutrenn joostud, sest mina juba oma asju pooleli ei jäta ja alla ei anna. Kavas oli väga “lihtne” trenn: 5×600 m. Igal lõigul oli see viimane ring ikka päääääris raske. Hea, et Brit vedada aitas. 🙂 Tempod: 4:34, 4:25, 4:34, 4:29, 4:26, pulss 168–172 bpm. Üldse ei vingu.

ÜKEt tegime natuke ka. Ja 150 pöialetõusu, mis sääred ikka päris valusaks teevad.

Neljapäev: trennivaba. 

Reede: jooks + BodyPump. Alustasin kerget soojendust üksinda. Pulss oli madal (<150 bpm) ja tempo kiire (6:00 kandis) – lihtsalt nii hea enesetunne ja värske jalg oli. Poole pealt liitusid Kadri ja Kaire, siis lasin tempol minna ja olin sotsiaalne. 🙂 6:35 min/km, 143 bpm.

Pumpis tegime üht päris rasket kokkumiksitud kava vanadest kavadest numbritega 96, 97 ja 98. Huuuh. Higi voolas ojadena ja jalg värises all ning käed ei suutnud lõpuks enam isegi joogipudelit hoida. 😂 Suurepärane trenn ühesõnaga.

Laupäev: pikk jooks. Ilm oli lihtsalt nii ilus ja kevadine, et lausa lust oli sõpradega seda 2,5-tunnist jooksu teha. Kohati kippus tuuliseks minema ja viimased pool tundi olid jalad ikka päris kanged, aga üldiselt oli tore jooks ja pea 22 km – pole üldse paha. 🙂 7:02 min/km, 146 bpm.

Pühapäev: trennivaba.

Kokkuvõttes:

Selle nädalaga sai kokku pakitud teine 3-nädalane treeningtsükkel, seega peaks 2. märtsi 27 km jooksuks nüüd põhimõtteliselt valmis olema. Eks saab peatselt näha.

Järgmisel nädalal ootab ees natuke rahulikum trenninädal ja pika jooksu asemel teeme 23. veebruaril hoopis 2-tunnise BootCampi ja BodyPumpi maratoni. Pärast sünnipäevajooksu saab ilmselt sellises mahus mahu kogumine läbi, kuniks suviste maratonitreeninguteni.

Seniks aga ootame kevadet, mis täna juba nii tugevalt õhus oli, et linna minnes kevadjope selga viskasin. Homme saab tublidel suusatajatel Tartu Maraton sõidetud ja siis on kevadele minu poolest kõik uksed valla. 😍

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.