1 nädal maratonini (27.08–2.09.2018)

27.08–2.09.2018

Esmaspäev: Jooks Jõud Venitus. Et hakata vaikselt kiirust jalgadesse koguma, tuli hakata kiirelt, lühidalt ja intensiivselt liigutama. Alustuseks ikka soojendus alla, jooksuharjutused ja lahtijooksud peale ja siis asja kallale. Olin ainus, kes staadionil lõike jooksis; osad tegid kergliiklusteel fartlekki, osad pikemalt lahtijookse ja mina 5×400 m ja 5×500 m. 400 m lõikude vahel istusin 2 minutit, 200 m lõikude vahel sörkisin 200 m. Tempod olid järgmised: 4:28, 4:14, 4:17, 4:16, 4:15; 4:05, 4:18, 4:19, 4:25, 4:05 min/km.

Suhteliselt ühtlane pilt, tunne oli hea, kergelt mugavustsoonist väljas. Isegi kiirust jagus väga palju kogu selle mahu pealt. Positiivne. 🙂

Teisipäev: tempojooks. Kui vastu teisipäeva hommikut unetuna öösel sõnumeid vaatasin, siis võttis Treeneri instruktsioon teisipäeval üks 7 km tempojooks teha ikka suhteliselt õõnsaks seest. Aga minna tuli. Plaan oli hoida sellist 5:15–5:20 min/km tempot. 😨

Soojenduseks tegin koos härra Jooksjaga kilomeetrikese sooja ja siis hakkasime tempot jooksma. Esimesed 2,5 km sai ta minuga kaasa joosta ja siis pidi oma trenni minema. Väga mugav oli, kui kõrval keegi tempot hoidis. Üldiselt oli ilm perfektne ja pulss püsis selle tempo juures napilt üle 160, mis on ikka müstiliselt hea. 😍 Enesetunne oli võimas ja kiire. Kui üksi edasi jooksma jäin, siis läks tempo ka kohe veidi üles. Kokkuvõttes: 7 km, 5:10 min/km, 163 bpm. Enesekindlus tõusis raketina.

img_7938

Kolmapäev: trennivaba.

Neljapäev: Jooks Jõud Venitus. Kerge ettevalmistav trennike Pärnu jooksuks. Õnneks ei pidanud seda üksi tegema, vaid saime Lindaga koos sama asja ajada. Natuke sörkimist, siis tegime kerge võimlemise ja jooksuharjutused ja “põhiosa” olid 6×150 m rütmijooksud. Suhteliselt raskelt tulid need rütmikad, jalg oli tönts ja väss. Aga tehtud sai. 🙂 Lõpuks rullisime ja venitasime pikemalt.

Reede: trennivaba.

img_7973

Laupäev: võistluseelne soojendus. Alati kui võistluseelne trenn on liiga kerge ja hea, siis pole see võistluseks hea märk. Suhteliselt kerge jooks ja lahtijooksud olid, aga palav oli siiski ka. 6:27 min/km, 154 bpm – harjutused ja lahtijooksud on siin sees.

Pühapäev: Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks. Oli kindlasti raskem kui eelmisel aastal, aga kokkuvõttes läks ju ikkagi hästi. Tuleb rahul olla.

Kokkuvõttes:

27.08–2.09.18

Pärast tänast jooksu tegin ka teiperiga algust ehk siis neljapäeva lõunani on süsivesikud suhteliselt miinimumi viidud ja siis saab neid jälle laadima asuda. Trennid saavad olema väga rahulikud ja tagasihoidlikud ning homme vean oma jalad Herje Aibasti juurde massaaži, et ta jälle minu peal oma imesid korda saata saaks.

Juba nädala pärast teame, kuidas 10 nädalat treeninguid vilja on kandnud. Pöidlad pihku! 🤞🏻

NB! Palun tehke kõik kommentaariumis oma ennustused, mis ajaga ma Tallinna Maratoni läbin. Ootan põnevusega. 🙂

15 kommentaari “1 nädal maratonini (27.08–2.09.2018)

  1. Sõltub sellest kes või kas on sul jänes- 4:10 pluss-miinus 10 minutit 🙂

    Hetkel tundub et ka ilm (Tallinnale igiomaselt) ei pruugi hea jooksu tegemiseks kõige sõbralikum tulla.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.