2018. aasta võistluskalender

Nagu traditsiooniks on saanud, tuleb aasta alguses kirja panna esialgne võistluste ajakava. Siit tuleb 2018. aasta edition.

 • 7. aprill: Tartu Parkmetsa jooks (7 km)

Klassika: 7 km suremist kodulinna mitmekesisel võistlusel.

 • 13. mai: Tartu Jooksumaraton (23,4 km)

Samuti klassika: ilmselt 23 kilomeetrit ilusaid Lõuna-Eesti maastikke, mis jalgadest viimsegi välja võtavad. Jätkuvalt on see võistlus 2 km liiga pikk.

 • 27. mai: Tartu Rattaralli (lühem distants) / Rapla Selveri Suurjooks (10 km)

Keegi geenius on otsustanud, et need võistlused võiks sellel aastal ühele kuupäevale tõsta. Dilemma on korralik: kas minna Rattarallile, mis oleks minu viies ja seejuures järjestikune Rattaralli, mis tähendaks järjekordse Tartu Maratoni hõbemärgi saamist, või joosta 10 km rajal, kust mõlemal korral olen võimsa isikliku rekordiga tagasi tulnud. Miks mind niimoodi kiusatakse, et mõlemat mitte ei saa?

 • 9. juuni: Narva Energiajooks (21,1 km) / Helsinki Half Marathon (21,1 km)

Võimalik, et Narva jääb 2018. aastal minu poolt jooksmata, sest idee järgi peaksin ma samal päeval osalema Helsinki Half Marathonil. Pikemalt siis, kui detailid on selgunud. Aga põnevil olen küll. 🙂

Ööjooks jääb minu poolt sel aastal jooksmata, kuna pildistan samal päeval pulma.

 • 11. august: Skechers Suvejooks (5/10 km)

Taaskord klassika valdkonda kuuluv jooks. Eks elu näitab: ehk jõuab pärast Narvat / Helsinkit veel enne kuskil võistelda. 2 kuud pausi keset hooaega on ehk liialt palju?

 • 2. september: Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks (10 km)

Hea lahtijooks enne maratoni, mida enam naljalt vahele ei taha jätta.

 • 9. september: SEB Tallinna Maraton (42,2 km)

Esialgne plaan on ka 2018. aastal oma maraton just Tallinnas ära joosta. Proovisin küll Berliini peale saada, aga kahjuks loosiõnn mulle ei naeratanud ja sinna ma registreerida ei saa. Seega: Tallinn, hoia alt!

Edasi läheb minu võistluskalender katki: nädal pärast Tallinna Maratoni ootab mind ees mandliopp, millele järgneb vähemalt 2 nädalat täielikku puhkust tööst, trennist ja kõigest, mis taastumist segada võib. Seega näiteks Tartu Linnamaraton jääb minu poolt jooksmata. :/ Ja Novembrijooksu enam ei korraldata, millest on väga kahju. Kus ma siis 5 km rekordit uuendama peaks? o_O

Ootamatult lühike nimekiri. Vähemalt ühe poolmaratoni tahaks siiski kuskile juurde mahutada, aga midagi põnevat ja kiiret hetkel silma ei jäänud. 10 km  ja 5 km kiirete radadega jooksude soovitused on ka päevakajalised. Kellel on mõtteid, siis tulistage kommentaaridesse. 🙂

5 kommentaari “2018. aasta võistluskalender

 1. Novembrijooksust on küll kahju-sobis suurepäraselt võistluste-vaesesse perioodi, ei tea mis ärajätmise põhjuseks toodi ?
  Uuel aastal on tulekul uus maastikujooksude sari – tasub silmas pidada.

  http://www.okilves.ee/jooks/2018/index.php

  Opile tasub minna ainult ÜLItugeva tervisega-nädal peale maratoni (ja ka poolmaratoni) oled küll kõike muud.

  Meeldib

  1. Mandlid on mul viimastel aastatel vähem häda teinud, kuigi ühelegi arstile nad jätkuvalt ei meeldi. Oleks ma varem teadnud, et muudes linnades saaks kiiremini – ma, loll, isegi ei mõelnud selle peale – siis oleks saanud seda plaani rakendada. Aga praegu on mul tööalaselt üpris raske endale paarinädalast haiguslehte lubada. :/ Märtsis tekiks aega, aga ma pole kindel, et nii vähe aega enne jooksuvõistluste hooaja algust ma seda proovida tahaks.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.