Workout Week 14.–20.08.2017

14.–20.08.2017

Esmaspäev: kerge jooks. Käisin pärast võistluse järgset puhkepäeva jooksmas. Tunne oli hea, pulss oli madal (141 bpm), aga tempo oli ka aeglane (6:46 min/km), sest jalad lihtsalt ei liikunud kiiremini, päris valusad olid teised. Aga hea maik jäi sellest trennist ja trenn muutis mu ülimalt sinise esmaspäeva (kes Instagram stoorisid jälgib, see teab) palju paremaks.

Teisipäev: rulluisutamine. Kuna pühapäeval ootas ees Rulluisumaraton, siis pidi ikka natuke trenni ka tegema. Ehk siis teine rullitrenn sellel aastal, juhei! 😀 Tegelikult oli väga mõnus. Käisin Ihaste teel ja Anne kanali ääres. 13,7 km/h ja 127 bpm.

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Kuna olime siiski taastumas, siis midagi hullu ei teinud. Läksin jooksuga trenni ja siis tegime soojenduseks 40 minutit kerget jooksu. Palav oli, aga iga kilomeetriga läks aina paremaks. Kokkuvõttes 6:43 min/km ja 141 bpm. Edasi tegime 4 “ümbrikku” staadionimurul: diagonaalid jooksime kiiremalt, sirged kõndisime. Edasi venitasime, rullisime ja sotsialiseerusime. Parim osa päevast ja võimalik, et ka nädalast.

Neljapäev: puhkus.

Reede: võistluseelne soojendus. Umbes 18 tundi enne laupäevast 10 km võistlust suundusin kerget võistluseelset soojendust tegema. Just maha sadanud vihm aurustus hoogsalt kuumal asfaldil. Kõik oli lämbe, hapnikuvaene ja väga niiske. Tegin rahuliku sörgi sees mõned põlve- ja sääretõsted ja kaks lahtijooksu. Ega just kerge ei olnud, aga jalad said natuke kergemaks. Seegi hea. 6:44 min/km ja 145 bpm.

Laupäev: Skechers Suvejooks. Sellest ilmub postitus järgmisel nädalal, kui kuskilt mõne jooksupildi leian. Kokkuvõttes: lämbe, niiske, palav, aga ajaga selle enesetunde juures olen rahul. 🙂

Pühapäev: Tartu Rulluisumaraton. Tänase võistlusega olen ka rahul: ei kukkunud, ilm oli hea, tuju oli hea, aeg isegi eelmisest aastast veidi parem. Pole põhjust kurta.

Kokkuvõttes:

14.–20.08.17

Järgmine nädal saab olema üks väga oluline nädal: võtan neljapäeval jalge alla selle aasta kõige pikema pika jooksu, millest oleneb päris palju. Hetkeseisuga on mul olemas nii jooksukaaslane kui ka rada, kuigi karta on, et kaaslane on minust kiirem, seega koos joosta ei saa, ja rada on päris raske. 😀 Plaan on minna Lähte kergliiklusteele, sealt Vasula poole, kus ikka annab vaikselt tõusvat profiili ronida ja üks korrrrralik tõus võtta. Edasi läbi Kõrveküla Tartusse tagasi. Eks näis, mis saab.

Ausalt öeldes olen juba täna kõigi peale nii kade, kes oma 3 tundi / 30+ km jooksud ära tegid. Tahaks ka juba teada, kuidas läks ja mis saab. 🙂 See nädal oli treeningtunde vaid 5 ligi ning pikka jooksu üldse teha ei saanud, seega juba tahaks rohkem joosta. Mõistusega saan muidugi aru, et kogu aeg ei saa sajaga vajutada ja sel nädalal pidigi natuke tagasi hoidma. Õnneks järgmistel nädalatel madala mahu üle kurta ei saa. 😉

Üks kommentaar “Workout Week 14.–20.08.2017

  1. Plaan on minna Lähte kergliiklusteele, sealt Vasula poole

    Kas poleks turvalisem kombineerida mingi lühem ring või edasi-tagasi ots et ei peaks pudelit kaasa tassima ja saaks vajadusel kohe trenni ära lõpetada? Nädalavahetuse rabelemised ja eriti just laupäevane rabanduselähedane jooks võivad tagantjärgi välja lüüa järsku ja kõige ootamatus kohas – ja kui see peaks juhtuma kusagil Vasula põldude vahel…

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.