Workout Week 22.–28.05.2017

Minu trenninädal sai seekord eeskujulik: eesmärk oli nädala lõpuks võistlustel kuhjunud väsimusest välja tulla, teha ära üks oluline pikk trenn, et Narvaks vormi lihvida, ja edukalt läbida Tartu Rattaralli. Tundub, et kõik eesmärgid said täidetud. 🙂

Esmaspäev: Jooks Jõud Venitus. Mõtlesin mitu korda päeva jooksul, kas üldse minna trenni või mitte. Eelmine nädal lõppes ju sellega, et mul oli väsimus kehas sees ja pikk jooks ei olnud selletõttu just super. Tööpäev oli samuti väsitav ja venisin koju nagu tigu. Sõin natuke, viskasin 15 minutiks jalad diivanile ja panin siiski trenniriided selga ja hakkasin vaikse sörgisammuga TÜ spordihoone poole liikuma. Mõtlesin, et kui ikka on sama väsinud tunne kui pühapäeval, siis võin ju alati poole trenni pealt ära tulla.

Trenn möödus tegelikult kenasti. 🙂 Reie sisekülje lihased tegid küll reedesest BodyPumpist ikka veel valu, aga pulss oli jooksu ajal vähemasti korras (7:00 min/km, 141 bpm). Lihasosas tegimeringtreeningu formaadis erinevaid harjutusi kerele: väikese palliga, topispalliga, suure võimlemispalliga, oma keharaskusega. Ei võtnud keelt vestile, aga tõhus oli siiski. Täpselt paras. Pärast trenni arutasin veel natuke Marisega plaani läbi, mida sellel nädalal teha. Kuna mul oli väsimuse märke sees, siis Maris loomulikult kohe arvestas sellega. Kaks pead on ikka kaks pead! Lõpuks sörkisin koju.

Teisipäev: puhkus.

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Kuna enamus punti oli Tartu Õhtujooksul, siis oli meid trennis kuidagi eriti vähe. Kes tahtsid, said lõike teha, teistele jäid ülesandeks rütmijooksud. 7×150 meetrit. Enne ikka loomulikult tegime kerge jooksu (6:39 min/km, 144 bpm) ja omajagu jooksuharjutusi. Rütmijooksud tulid päris kiires tempos (alla 4:00 min/km), kuigi samm väga kerge ei olnud, aga otseselt kangutamist ka ei olnud. Aga kolmapäevane trenn oli selline täpselt paras ja väga hea ettevalmistus reedeks. 🙂

Neljapäev: puhkus.

Reede: pikad lõigud. Kui mulle kolmapäeval reedene trenn ette anti, siis võttis ikka korraks mõtlema küll, kas ma ikka olen selleks valmis ja puhanud. Reede lõunal Maris veel kirjutas, et kui oled väsinud ja magamata (Kust ta teadis, et olin eelnevalt alla 6 h tunni und igal ööl saanud? Selgeltnägija :D), siis võin reedel ka kerge sörgi teha ja raske trenni laupäevale jätta. Otsustasin siiski minna ja kui soojendusel on jalg tönts, siis lõigud laupäevale lükata.

Soojendus (2 km) tuli mõnusa sammuga, aga suhteliselt kõrge pulsiga, kippus teine ikka üle 150 minema 7:00 juures. Adrenaliin ja “võistlus”ärevus olid sees. 🙂 Otsustasin siiski lõikudele minna, sest samm oli nii hea, parem kui üldse sellel ja eelmisel nädalal. Kavas oli selline kombinatsioon: 4+3+2+1 km kiireid lõike poolmaratoni tempos (5:20 min/km). Kokku 10 km kiiret jooksu ja 17 km trenni. Pikk trenn pikkade lõikudega. Hirmuäratav.

Alustasin oma 4 km lõiku kuskilt Anne kanali tagumisest otsast. Jõudsin Ihaste teele, Ihaste sillani, Ihastesse, jooksin Hipodroomi tänava lõpuni, pöörasin vasakule, kergliiklustee sai otsa ja mul ikka lõik kestis. 😀 Ühesõnaga andis ikka joosta seda, aga enesetunne oli mõnus ja pulss püsis aeroobse läve kandis (172 bm). 4 km lõik: 170 bpm, 5:11 min/km.

Siis jooksin 1 km hästi vaikselt vahele. Algas 3 km lõik. Tee oli juba tuttav ja minek oli ikka hea. Lõpuks jõudsin tagasi Anne kanali juurde, mis tähendas, et 3 km sai läbi. Hakkasin juba mõtlema, et polegi see trenn nii hull ja pikk jooks saab palju lõbusamalt tehtud kui tavaline lonkimine. 3 km lõik: 171 bpm, 5:08 min/km.

Jooksin jälle 1 km vahele (pool ühes suunas ja pool teises suunas) ja alustasin 2 km lõiku sealt, kus 3 km lõik lõppes. 2 km lõik oli ilmselt ka kõige raskem. Ma ei teagi, miks. 2 km lõik: 170 bpm, 5:11 min/km.

Jäi üle jälle kodu suunas jooksma hakata. 1 km vahelõik sörki vahele ja edasi võis viimase kilomeetrise lõigu juba panna, nagu torust tuleb. Ega sealt väga enam ei tulnud. 😀 Janu oli (vett mul kaasas ei olnud) ja tahtsin juba koju saada seda soola oma kehalt maha pesema (jooksin küll õhtul ja täiesti lühikeses vormis, aga palav oli). 1 km lõik: 169 bpm, 5:11 bpm.

Lõpuks jooksin veel vaikselt 2 km koju ja nii need 17 km ära joostud saidki. Jäin selle trenniga niiiiii rahule, sest valdav osa trenni sai joostud aeroobses ja intensiivses aeroobses tsoonis, tunne oli megahea ja tempo oli ligi 10 sek km kohta kiirem kui plaanis. Lõikude tempot suutsin hoida ühtlasena ja ka pulss püsis. Oleks jaksanud veelgi joosta. Kõik õnnestus. 🙂 Juhei!

Laupäev: puhkus.

Pühapäev: Tartu Rattaralli. Pikemalt järgmisel nädalal, aga kokkuvõttes: oli hea sõit, hea enesetunne, hea teekaaslane, hea aeg ja hea kiirus. 🙂

Kokkuvõttes:

Järgmine nädal on viimane nädal, kui veel enne Narva poolmaratoni trenni teha saab. Seega on plaanis seda ära kasutada. Teisipäeval lähen peaaegu viimast juppi oma ajakirja Jooksja #MinaJooksja auhinnast lunastama ehk saan toitumiskoolitust ja Urmas Randma juhendamisel treenida. Tõotab tulla raske ja huvitav nädal. Kui veel töö ja koduotsingute närvipinge juurde lisada, siis tuleb lihtsalt ellujäämiega tegeleda. 😀

Ahjaa, Eesti Blogiauhindade hääletus kestab veel viimased 3 ööpäeva. Kes oma 5 häält veel ära jaganud ei ole, siis seda saab teha siin: http://eba.marimell.eu. Mina ikka spordiblogide kategoorias. 🙂

Üks kommentaar “Workout Week 22.–28.05.2017

  1. 4+3+2+1 tundub eriti karm trenn olema. Aga kui ellu jääd on väga võimas tunne. Samas vahel võib ka pettumust valmistada, kui hakkama ei saa. Mul sarnane katsumus neljapäeval -4x2km…ainult puhkuseks pole 1km vaid 600m

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.