Workout Week 10.–16.04.2017

10.–16.04.17

Esmaspäev: Jooks Jõud Venitus. Oli veel viimane ilus kevadine päev ja mina tegin 40-minutilise jooksu lausa T-särgi väel. Supermõnus oli. Pulss oli ka hea (135 bpm, 6:56 min/km). Edasi jätkasime hallis harjutustega kõhule ja tuharale, seljale tegime seekord veidi vähem. Huh. Need tagaliini treenivad harjutused võtavad täitsa läbi.

Teisipäev: pikk jooks. Pärast tervet päeva koosolekul ja autos istumist otsustasin jooksma minna. Katsetame siis ära selle soovituse, mis koormustestilt sain: nädala keskosasse põimida üks pikemat laadi jooks (lisaks nädalavahetuse pikale jooksule). Päris ideaalsele päevale see jooks ei sattunud, aga mis teha, see nädal oli veidi ebatavaline pühade tõttu. Jooks ise oli supermõnus. Sain vihma, rahet, päikest, vihma, rahet, päikest. 😀 Pulsi ja tempo suhe täitsa viisakas (6:47 min/km, 149 bpm). Kokku jooksin 12 km. Vana hea Ihaste silla ring.

img_0775

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Seekord oli plaanis natuke tõuse joosta, sest Tartu Jooksumaraton läheneb põrguliku kiirusega. Soojenduseks u 30 min kerget jooksu, mõned jooksuharjutused. Käisime uuel Kvissentali viival kergliiklusteel, kus on täpselt paras 200 m keriv tõus. Lisaks ka trepid.Tegime nii: jooksime 200 m mäest üles ja siis trepp peale. Pulss 120 peale ja kõik uuesti, kokku 4 korda (tublimad tegid 5–6). Lõpetasime trenni veel mõningate hüpetega trepil. Ma olin nendes ikka väga halb, no lihtsalt ei oska hüpata ühel jalal trepist üles! Peab veel harjutama.

img_0780
Ajakirjas SPORT pisike jutuke minu blogist ja 2 minu tehtud fotot. Täitsa imelik tunne. 😀

Neljapäev: puhkus. Sõitsin Ida-Virumaale vanemate juurde pühi pidama. Jõhvis võttis mind vastu paks lumevaip, millele muudkui lisa tuli. Pannjärvele mägesid jooksma mineku plaan läks kohe vett vedama. Ilmselt olid seal nädalavahetusel hoopis suusatajad kohal. 😀

Reede: pikk jooks. Asfalt tundus OK ( = lumevaba) olevat ja suundusin pikale jooksule. Seda puhast asfalti ei jätkunud aga väga kauaks. Juba jalakäijate sillal pidin ettevaatlik olema, et seal kiilasjääl mitte pikali lennata. Siis sain veidi puhast asfalti, aga tee läks aina hullemaks. Lõpuks sumpasin paksus jää ja lume segus. Pulss selle peale muidugi midagi liiga head ei teinud, aga üldiselt ma ei kurda. Siiski oli mõnus päikseline jooks. 6:49 min/km, 152 bpm.

Laupäev: tempojooks. Täiesti spontaanselt tuli tavalisest jooksust tempojooks. Jooksin 1. km rahulikult ära, aga samm oli nii hea, et mõtlesin, tühja kah: teeme siis ühe 5 km tempojooksu 3 pikema tõusuga (st viaduktiga, kust tuli üles joosta). Tagasiteel sain korralikult vastutuult ja tempo langes veidi, aga üldiselt jooksin intensiivses aeroobses tsoonis (5 km keskmine tempo 5:29 min/km ja keskmine pulss 170) ning tunne oli mõnus. Mingi jooksuhullus on peale tulnud vist…

Pühapäev: kerge jooks. Ma ei tea, kas keegi suudab mu excitementi ette kujutada, kui Heidi mulle neljapäeval kirjutas, et ta tuleb paariks päevaks Eestisse ja kas mul oleks aega temaga pühapäeval jooksma tulla. 🙂 Mina loomulikult tekitasin selle aja ja käisime hästi mõnusal tunniajasel sörgiringil. Aeg läks vaatamata jäisele ilmale nagu linnutiivul ja varsti oligi jälle aeg kallistada ja head aega öelda. 😦 Nii tore oli üle 1,5 aasta jälle näha, jutustada ja joosta. Heidi on minu elu mitu korda muutnud. Tema innustas mind kunagi jooksma, siis saime me tänu blogidele sõpradeks (blogimise suurim pluss: inimesed, kes mu ellu tulnud on!) ja tänu talle sain ma oma toitumise 3 aastat tagasi normaalsele rajale. Me oleme 4 aastaga mõlemad oma elus nii palju kaugemale jõudnud. Ja õnnelikumaks saanud. Iseennast leidnud. Tore on sellistele asjadele mõelda ja kellegagi nii palju samastuda. 🙂 Loodetavasti näeme varsti jälle!

img_0830

Kokkuvõttes:

10.–16.04.2017

… oli see nädal üks hullumeelne jooksunädal. Ma oleks justkui kala, kes on akvaariumist jõkke pääsenud ja nüüd muudkui ujuks. Lihtsalt jookseks ja jookseks ja jookseks… Kuhu selline asi küll viib? 🙂

Igal juhul tunnen ma BodyPumpist puudust ja üritan selle vea järgmisel nädalal parandada. Olgugi, et mulle joosta meeldib, meeldib mulle pumpida ja oma kehal ka niivõrd-kuivõrd toonuses lihaseid näha. Tasakaal on selle asja nimi. Ehk siis järgmisel nädalal prooviks seda kava, mida koormustestil soovitati:

 • E: Jooks Jõud Venitus, kerelihased
 • T: – (lihashooldus)
 • K: Jooks Jõud Venitud, kiiremad liigutused
 • N: pikem jooks
 • R: BodyPump
 • L: –
 • P: pikem jooks

Väga pikad need pikad jooksud ei tule, sest ülejärgmisel esmaspäeval on plaan Elvas Tartu Jooksumaratoni Ühistreeningul käia ja maastikul 16 km joosta, täpselt nagu igal aastal. Kiirelt hiilib see Otepää-Elva maastikujooks ligi, ainult 3 nädalat veel. o_O Ja mina pole ikka maastikule jooksma saanud. 😀 Aga mis seal ikka, ega see Otepää-Elva pole ka mingi omaette eesmärk. Läbi joosta ja (finišis) rõõmus olla. Mis muud.

img_0818
Ahjaa, uued tossud sain ka kätte. Olen Saucony Mirage 5 nii rahul, et tellisin need Jooksueksperdist endale uuesti. Parim suss! Pildil tuttuued ja 935 km jooksnud versioon.

3 kommentaari “Workout Week 10.–16.04.2017

 1. Ma jooksin laupäeval oma pikka jooksu ja lumest polnud enam haisugi 🙂 Vedas mul. P.S. jooksen ka seda Ihaste silla rada, aga siiani pole sind näinud. Me vist jookseme nii erinevatel aegadel 🙂

  Meeldib

 2. Ära nüüd üle parista-oled jätkuvalt laagri järgselt energiline ja tõusulainel aga nii on väga lihtne end 2-3 nädalaga musta auku joosta – tõmba teadlikult pidurit ning jäta säramine õigele päevale !

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.