Portugali treeninglaager 2017 (2. osa)

Esmaspäev, 13. märts

Hommikut alustasime rikkaliku hommikusöögiga ja mõttega, et varsti tuleb see nuumamine ära lõpetada. Edasi oli kell 10 trenni minek: alustuseks 40 minutit rahulikku jooksu (7:05 min/km, 141 bpm), siis mõned jooksuharjutused ja lõppu 7 mäkkejooksu. Võttis läbi ja jalad just maailma värskeimad enam ei olnud. Kohtasime korduvalt ka Treeningpartneri kolleegi ja püüdsime nad endaga isegi ühele pildile. Pärast trenni pistsime jalad külma ookeanisse (ilm hakkas just sellel päeval veidi pilvisemaks ja jahedamaks muutuma).

Ennelõunal rentisime 3€ eest jalgrattad ja sõitsime kõrvallinna Vila Real de San Antoniosse. Sõime lõunat (mis oli tõesti väga maitsev) ja lobisesime niisama. Käisime kohalikust Lidli toidupoest läbi ja hankisime natuke puuvilju ja muud kraami. Sõime jäätist ja kruiisisime Monte Gordosse tagasi. Tõesti ülichill lõuna oli. Peaks endale Tartusse ka linnaratta hankima.

Kell 17 suundusime trenni nr 2. Pulsi poolest oli jooks kerge, jalad olid ainult kanged. Jooksin umbes 40 minutit (7:26 min/km, 140 bpm) ja siis tegime hotelli katusel päevitusalal ÜKEt. Huh. Kui raske. 😀 Tegime mõned pildid ka ja siis oligi aeg pessu ja sööma minna. Toit oli muidugi jälle ülimaitsev, praegueks oleme saanud süüa nii veist, siga, mitutmoodi kala, kaheksajalga, parti, kana, ühesõnaga kõike. Seltskond hea. Õhtul libistati vaikselt jälle (s)portveini. 😀

Teisipäev, 14. märts

Hommik algas taaskord toreda hommikusöögiga ja jätkus laagri ühe raskeima treeninguga. Kavas olid pikad lõigud. Alustuseks jooksime 3 km vastutuult teise linna poole ja tegime mõned jooksuharjutused. Siis oli aeg lõikudeks: 3000, 2000 ja 1000 m kiiret, vahele 600-1000 m taastumist (sörki ja/või kõndi). Minul olid tempod ette nähtud vastavalt 5:20 min/km, 5:00–5:10 min/km ja 4:50–5:00 min/km. Kui selle ära jooksen, pidavat Lissabonis suutma 1:55 poolikut joosta. 😀

Üldiselt oli trenn edukas: 3 km lõigu jooksin 5:02 tempos (allatuult), 2 km tuli 5:20 tempos (tugevas vastutuules) ja 1 km allatuules jälle 4:49. Lõigud ei tundunud üldse nii pikad ja pulss püsis allpool anaeroobset. Super.

Pärastlõunal hakkas sadama, käisin vannis ja vaatasime filmi ning sõime apelsine. Njomm.

Lõpuks tuli päike uuesti välja, käisime veidi poodides suveniire vaatamas ja niisama rannas jalutamas. Mõnus pärastlõuna ühesõnaga. Õhtul jooksin eriti mõnusa ja kerge 6 km jooksu päikesepaistes (7:00 min/km, 145 bpm). Kõik oli super. Õhtu lõpetasime oma väga tühjadega kõhtudega õhtusöögilauas ja hiljem niisama tšillides ja Juventus-Porto mängu vaadates.


Kolmapäev, 15. märts

Hommik algas kella 7 äratusega ja 10 km jooksuga (7:26 min/km, 140 bpm). Jooks oli natuke raske, sest jalad olid konkreetsed pakud all. Umbes pool jooksu läks selleks, et kuidagi jalad liikuma saada. Tegin ka kõnni- ja lõdvestuspause. Lõpuks oli tunne juba päris okei. Ilm oli õnneks mõnus: tuul oli raugenud ja pilved varjasid päikest. Jooksmiseks väga hea ilm.

Lõunaks kavatsesime jalgratastega Hispaaniasse sõita. Google Mapsi järgi oli sinna 16 km. Saime piirist 3 km kaugusele, aga siis oleks pidanud lisaks kiirtee ääres sõitmisele (mida teha ei tohi) sõitma ka üle kitsa autosilla (mida teha ei tohi). Pärast arupidamist pöördusime tagasi Vila Reali, kust peaks saama laevaga Hispaania poolele. Selleni oli aga aega, meil olid kõhud tühjad, seega istusime hoopis sadamasse maha ja tegime lõuna. Tellisin mereannipaellat, sain kanaga paella, aga jumal temaga: kõht oli liig tühi ja ma ei viitsinud seal nendega vaidlema hakata. Maitsev oli. Sõitsime tagasi Monte Gordosse, sõime jäätist (ma pole jätsifänn, aga see Snickersi jäätis oli ülihea) ja läksime õhtusele treeningule.

Jooksin 5 km hästi rahulikult (7:23 min/km, 139 bpm) ja siis pidime ÜKEt tegema. Lõpuks aga jätsime selle ära, sest sääsed sõid nii meeletult. Ilmselt olen Eestisse jõudes kaotanud pooled oma lihased…

Õhtul ikka sõime (üllatus-üllatus) ja tšillisime ning kell 22 olime juba tudus, sest väsimus hakkab ligi tikkuma. Miks see aeg nii kiirelt kaob?


Laagri kilometraaž pärast 5 päeva ja 9 treeningut: 81,41 km

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.