(Jõulu)kingid spordiarmastajale

Olen siin omaette vahel ikka mõtlema jäänud, mida kõike oleks spordiga tegelemise tarvis veel soetada. Muidugi saan ma nende asjadeta hakkama, aga mõned asjad teeksid lihtsalt elu natuke mugavamaks. Sport on tore ja tervislik, aga vahel muutub see rahakoti jaoks päris kurnavaks. Ajendatuna oma mõtetest, mida kõike mul vaja oleks, aga millele ma siiski raha kulutada ei taha, mõtlesin kokku panna ühe sportliku inimese jõulukingilisti. Lisasin sinna veel mõned ideed juurde ja kokku sai korralik kotitäis kinke. Kui kellelgi peaks ideid puudu jääma, siis siin on ideid igas hinnaklassis.

Seekord jätsime siis kõik mittemateriaalsed kingid kõrvale, eks igaüks nuputab need ise välja. 🙂 Ja muideks, sportlik inimene võib ka mitte spordiga seotud kinke saada, aga kuna minu blogi keskendub spordile, siis räägime sellest.


1. Talvetossud

Mida rohkem me neid talviseid jooksumatkasid teeme, seda rohkem tunnen vajadust spetsiaalsete talviste jooksutossude järele, mis ei lase vett sisse ja kust ei puhu tuul võrgust läbi, libisemisvastasest tallast rääkimata. Teisele inimesele tossude ostmine eeldab muidugi täpselt tema jooksujalatsi numbri, jala iseärasuste ja eelistuste teadmisest.

Allikas: saucony.com
2. Korralikud spordisokid

Kulumaterjal, mis alati ära kulub. Alati. Näiteks minu lemmikud on musta värvi Nike DriFit sokid. Uuri enne salaja, mis värvi ja milliseid sokke kingisaaja kannab. Tean inimesi, kes kannavad ainult valget värvi sokke (tšau, Kaili! 😀 ).

3. Kompressioonisäärised või -põlvikud

Jälle üks asi, mida inimesed vahel ise endale osta ei raatsi. Säärised ja põlvikud on väga head abimehed raskest treeningust taastudes, reisides ja osad inimesed nagu minna kannavad neid ka raskematel treeningutel. Mina eelistan CEPi sääriseid. Ostmiseks vajad kingisaaja sääreümbermõõtu. Edu selle diskreetsel väljaselgitamisel. 😀

4. Jooksu- ja või jõusaalikindad

Kui kingisaajale meeldib talvel jooksmas käia, siis korralikud jooksmiseks mõeldud kindad on must have, eriti hea oleks sellised, millega saab nutitelefoni kasutada, sest kuidagi peab ju pärast trenni selfiesid tegema. 😀 Neile, kellele meeldib raskustega möllata, pakuks ilmselt rõõmu head jõusaalikindad.

5. Korralik windbraker JAkk

Eesti keeles on selle asja nimi vist tuulejope. Igal juhul üks tõsiselt korralik talvisteks jooksudeks sobilik jopelaadne isend, mis peab vett ja tuult, aga samas ei tekita jope ja keha vahele sauna. Vot selline asi kulub kohe kindlasti ära, aga kui nende asjade hinnad spordipoodides jäävad sinna 100+€ juurde, siis… Siis ise eriti ei raatsi ja ajan oma, maika, T-särgi, pika varrukaga särgi, fliisi ja kile komboga ka läbi. Loovus. 🙂

6. Korralikud talvised jooksupüksid

Talvised jooksuretuusid, millel on sees peenike fliisikiht, on mul küll olemas, aga lisaks sellele, et ma nende põlve puruks kukkusin, ei pea need grmmigi tuult. Enamasti kannan ma ikka kaht paari retuuse ja sellestki jääb veidi väheks ning nahk on õuest tulles tulipunane. Mugavad  kilelaadsest materjalist püksid, mis ei piira liikumist, kuku alla ega hakka hõõruma: need kuluvad ära igale jooksjale.

7. Soe pesu

Võib-olla tundub nõme ja/või naljakas kink, aga kui kingisaaja on külmavares ja armastab talvel õues olla, siis võib see olla väga mõnus ja praktiline kingitus. Eriti kui tal veel sooja pesu ei ole. Nagu mul.

8. Ujumisprillid

Ilmselgelt väga spetsiifiline kingitus, aga kui kingisaaja naudib ujumist, siis uued ujumisprillid on kindlasti vägagi tervitatav kink. Tasub muidugi iga mudelit eraldi uurida ja mõelda, kas see sobib kingisaaja näokujuga. Minu lemmikränd on Zoggs, mis saadaval näiteks Pringstore’is (seal on vist saadaval kõik head spetsialiseeritud asjad, mida vaja läheb, näiteks ka CEPi tooted, triatlonivööd ja -paelad jms).

9. Joogipudel

Jälle üks universaalne ja praktiline kingitus. Isegi kui kingisaajal on juba olemas korduvkasutatav joogipudel, pole kunagi halb mõte veel üks kinkida. Kes vähegi selliseid pudeleid kasutanud on, see ilmselt teab, et küll muutuvad plastikust pudelid vaatamata pesemisele lõpuks ikkagi vastikuks ja ebahügieeniliseks, nn lutipudeli otsad hakkavad vett läbi laskma ja klaasist pudelid võivad katki minna. Kui ma peaks praegu endale uue pudeli ostma, valiks vahelduseks klaasist variandi (hügieenilisem ja ilusam). Siiani olen truu olnud EQUA pudelitele.

No vaadake kas või neid iludusi! Allikas: equa.com
No vaadake kas või neid iludusi! Allikas: equa.com
10. Spordiks mõeldud päikeseprillid

Jõulukingina üpris rändom, aga sellele vaatamata alati praktiline kingitus, eriti kui sportlane tegeleb rattasõiduga. Samas teeb päikselise ilmaga mugavamaks ka rulluisutamise, jooksmise ja muud alad. Lisaks muudab boonusena välimuse professionaalsemaks-sportlikumaks (vähemalt seniks, kuni ma jooksma ei hakka, sest siis kõik näevad, kui aeglane ma olen 😀 ).

11. Randmelt mõõtev pulsikell (monitor või jooksukell, pulsivöö võimalusega)

Kingilistist ilmselt kõige kulukam kingitus, mis iga sportliku kingisaaja silmad ilmselt särama paneks. Miks just randmelt mõõtev? Siin tuleb mängu minu kiiks. Nimelt minu keha on pulsivööle allergiline. Mu nahk on nendest kohtadest, mida pulsivöö mõõtev osa puudutab, pöördumatult kahjustunud. See pole ei mõnus ega ilus vaatepilt. :/ Aga et mitte endale liiga kõrge pulsiga treenides karuteenet teha, kannan ma pulsivööd treenides siiski.

Minu ideaalkell oleks pulsikell, mis suudab randmelt piisavalt väikse veaga pulssi mõõta, seda ka kiiretes ja intensiivsetes trennides. Samas peaks kell suutma ka siseruumis distantsi mõõta (kell õpib ära käe liikumise ja arvestab selle järgi uskumatult täpselt distantsi) ning olema võimekas kuvama ringiaegasid ja rohkelt infot ka treeningu ajal. Paljud praegu saadaval olevad soodsamad mudelid on pigem aktiivsusmonitorid, mille funktsioonidest mulle kahjuks ei piisa. Lisaks peab kell vajadusel ühenduma pulsivööga, sest talvel väljas kella otse naha peale ju ei pane, kui just kätt otsast ära külmutada ei taha. Garmin 735XT koos pulsivööga oleks täiuslik, kui 500€ hinnasilt välja arvata. No way, Jose. No way!

allikas
allikas
12. Vereanalüüs

Mina sain sellel aastal trennikaaslastelt sünnipäevakingiks Synlabi Tervisesportlase paketi, mis oli nii ideaalne kingitus. Nimelt on tegu laiahaardelise vereuuringuga, mis on sobilik jus spordiga tegelevale inimesele. Mina sain näiteks teada, et mu D-vitamiini tase oli liialt madal. Oma tervise eest ei saa iial liiga palju hoolt kanda.

13. Koormustest

Samasse auku eelmise kingiideega. Oma sportliku vormi ja tervisliku seisundi hindamiseks hindamatu (see what I did there) kingitus. Kindlasti soovitan kardiopulmonaalset testi, kus mõõdetakse ka hapnikutarbimist, selgitatakse välja aeroobne ja anaeroobne lävi ja palju muud põnevat ja vajalikku.

14. Kinkekaart spordipoodi

Basic. Kui ise kinki valida ei oska, siis kingisaaja kindlasti leiab endale poest midagi meelepärast. Turvaline kindla peale minek.

15. Regamine võistlusele

Kui kingisaaja on aktiivne tervisespordiüritustel osaleja ning tal on välja kujunenud oma lemmikvõistlused, siis miks mitte regada ta järgmisel aastal mõnele neist. Maratonile ja muudele SUURTELE eneseületustele registreerides olla valmis tagajärgedeks, mis kingitegijat oodata võivad. 😀

16. Personaaltreening

Mitte päris minu teetass, aga treening personaaltreeneriga, olenevalt kingisaajast kas jõusaalis, jooksurajal või mujal, võib paljudele vägagi meelepärane olla. Kas või kinnitamaks teadmist, et oled oma spordialal hea ja liigud oma eesmärkide poole.

17. Spordiklubi kinkekaart / kaardi pikendus

Esmalt pead olema veendunud, et kingisaajal poleks võimalik Sinu kingitusest valesti aru saada, nt et suunad teda spordiklubisse, kuna ta peaks alla võtma vms. Vahel inimesed teevad valesid järeldusi, seega võib tegu olla veidi riskantse kingiga. Aga kui kingisaaja juba käib mõnes spordiklubis, siis hea kingiidee on pikendada tema teadmata ta pääset. Näiteks meie oleme trennikaaslastega varem selliseid kinke oma tiimiliikmetele teinud ja need on alati rõõmsalt vastu võetud.


Kus nüüd sai alles pikk nimekiri valmis vorbitud. 😀 Loodan, et see on abiks, kui otsite kellelegi kingitust, aga ei tea üldse, mida kinkida. Aga eelkõige ärge unustage jõulude tõelist tähendust: see on aeg olla tänulik, üksteist meeles pidada, leida aega, olla koos perega ja üksteisest hoolida. Ilusat advendiaega! 🙂


* Postituses kasutatud lingid ei ole reklaamlingid ja mina ei saa neist mingit kasu või tulu.

12 kommentaari “(Jõulu)kingid spordiarmastajale

 1. Väge hea nimekiri ju. Ma blogisse wishlisti ei teinud, aga olen telefoni igasuguseid märkmeid teinud juhuks, kui keegi uurib, mida kinkida. Suurem osa on spordiasjad 😉 Ühe soovi jõudsin tegelikult juba ära osta – rullimiseks massaazhirulli, mille peaks varsti kätte saama. Sellise pehmema Gymbiti http://www.live-active.ee/ lehelt, et sinikatele mitte lisa tekitada. Aga veel on näiteks nimekirjas jõusaalikindad, trikoo (ka juba välja vaadatud), uus kaal (vana töötab, aga on igivana), trenni rinnahoidja Change’st, üks korralik lunchbag ja klaasist kaanega nõu toidu kaasavedamiseks, uut spordikotti olen ka piilunud ja ühe kuu trennirahaga võiks ka alati toetada. Seega jõuluvanal on valik suur. Muude asjade hulgas olid näiteks lumelabidas autosse ja hommikumantel 😛

  Meeldib

  1. Veel palju häid ideid. 🙂 Söögikarbid kusjuures tahtsin ka nimekirja panna, aga juba ununesid. IKEAs on superhäid paksust klaasist korraliku kaanega karpe, mis marjaks ära kuluksid. Peaks plaani võtma. 😀

   Meeldib

  1. Ma käin läätsedega ujumas üldjuhul. Kõiki muid spordialasid teen ka läätsedega, sest prillid aktiivselt liikudes ei ole minu jaoks mugavad. Mul oleks ujulas see probleem, et kui optilised ujumisprillid ära võtta, ei näeks ma isegi seda, kus radadel vaba ruumi on või kus duširuumis vaba kohta on, sest ma olen tõsiselt pime. Üle -3 midagi. :/

   Meeldib

   1. Mõistan, mul miinus 6 ja sama jama. Hommikul ujudes ei viitsi aga läätsetega jännata, tavaliste prillidega suundun duši alla /basseini juurde, seal panen Blickid peale.
    Kui sa kuskilt häid sooje jooksupükse leiad, mis oleks ka venivad, siis jaga linki. Mul hetkel ka fliiskkihiga soojad püksid (väga hästi üleval seisvad muuseas 🙂 ), aga vajavad ikka pikka pesu alla (ja neid ei ole ma kunagi hästi venivaid leidnud ja kui ei veni, siis segavad liikumist).

    Meeldib

   2. Läätsedega ei tohiks tegelikult üldse ujuda – pidi olema ülisuur põletiku ja bakterite oht. Aga korralike ujumisprillidega annab vist midagi päästa. Ise käisin aasta eest silmaopil ja pole enam vaja läätsedega jebida- peale seda hakkas ujumine ka lõpuks meeldima, sest ma lõpuks näen ka midagi seal ujulas. Kusjuures alles hiljuti ostsin esimesed ujumisprillid – ma ei saa aru, kuidas ma enne üldse ilma sain.

    Meeldib

 2. Punktid 5 ja 6 – ehk sügis-talvised spordidressid.Tasub vaadata suusaosakondadest BD,Briko,Craft,ISC jmt kaubamärkide alt. Meie tingimustes rahuldab treeningriietuse vajaduse 9 kuuks aastast.
  Talvised retuusid on mõeldud meist oluliselt soojema kliimaga riikide talvedesse.

  Meeldib

 3. Vaadates su wishlisti saatsin sulle kutse ühte UK veebipoodi, kus on häid diile (aega läheb tihti kuna head pakkumised on ettetellimised aga hinnad on seda väärt). Otsingusüsteem seal on üsna olematu ehk aega võib kuluda aga olen sealt endale ja perele päris palju häid asju saanud. Võibolla kulub sullegi ära. disclaimer – kui sa kunagi tellid sealt, siis ma saan 5 BP krediiti neilt. Avalikuks pole ilmselt seda kommentaari mõtet panna 😉

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.