Saaremaa 3 Päeva Jooks 2016

1. päev

Pikk sõit seljataga jõudsime kella 15 paiku Kuressaarde Rüütli spaasse. Stardimaterjalid võtsime ka enne hotelli jõudmist välja. Natuke aega jäi lahti pakkimiseks ja pikutamiseks ning kella 16 paiku suundusime juba stardipaika.

Mu mõtted aega joosta üritada lõppesid seda tuult nähes. Pole mõtet. Otsisin oma TYSKi naised üles (tol päeval oli meid 6) ja liitusin nende ‘Saaremaal on tšill’ grupiga. Eesmärk oli rahulikult joosta, nautida rada ja head seltskonda. Tempo plaan umbes 6:30–7 min/km. Soojenduseks tegin paar võimlemislaadset liigutust ja oligi kõik. Start!

Foto: Maanus Masing (Saarte Hääl)
Foto: Maanus Masing (Saarte Hääl)

Ausalt öeldes oli esimene päev minu jaoks kõige raskem. Pulss kiskus kuidagi üles selle tempo kohta ja polnud kõige jutukam tuju. Rada oli iseenesest kiire, lame ja eriliste pööreteta. Jooksed seal kuskil kadakate vahel mere ääres, päikeseloojang taustaks… Ilus ju.

Contra ja minu maratoni tempomeister Ain-Ivar olid isegi meie selja taga sellel päeval. Üllatav.

Alates 5,5 km ootasin ma nii väga finišit, sest mul oli nii hull vetsuhäda. 😀 Olin unustanud enne starti WC-s käia. Täiesti algaja viga pärast mitukümmet võistlust. Juhtub.

Enne finišit võtsime end ilusti ritta, et ikka kenasti fotograafidele poseerida. Terve tee olime tegelikult ilusaid pilte rihtinud, vahel jäime rajal isegi selleks seisma. Juba õhtul olime Saarte Hääle galerii esikaanel! 😀

img_8138-1

Finišis sai Vytautast ja kuivatatud marju. Väga positiivne! Suundusime ruttu autosse, et Ruuni pizzast pitsad kaasa osta (ärme toitumisest sellel jooksupuhkusel räägi :D) ja sealt läksime hotelli. Pugisime kõhud täis ja edasi mõnulesime saunas ja lastebasseinis. Ainuke miinus oli, et spaas oli suhteliselt jahe, nii veekeskuse osas kui ka toas. :/ Õhtu veetsime niisama kahekesi puhates. Mis teha, kui ei ole erilised klubi- ja mölluinimesed. 🙂

 • Distants: 10 km (kell: 10,07 km)
 • Aeg: 1:03:31
 • Tempo: 6:19 min/km
 • Pulss: 170 bpm
 • Koht: 611/652

2. päev

Hommikul sai suunduda hotelli hommikusöögile. Mmmmm… Mulle läks seal pakutav väga peale, eriti munaroog, pannkoogid ja croissant. Julgelt sõime kõhud täis. Stardini jäi 4 tundi. Kõik jõudis ära seedida.

Sõrve sääre ehk teise etapi stardipaiga poole startisime 10.30 paiku ja 11.15 olime kohal. Natuke vaatasime ringi, aga pugesime ruttu autosse sooja tagasi. Õues oli jubedalt külm. Seekord tegin targu ka WC-peatuse ära. 😀 Otsustasin selga panna fliisi, kuna õues oli nii tuuline ja külm. Kuna läksime ju suhteliselt rahulikult jooksma, polnud ülekuumenemist väga karta. 2 minutit enne starti sain ka oma tiimiga kokku.

Teisel etapil oli kavas 16 km. Joosta sai nii mere ääres, kadakate vahel, mööda asfalti, kruusa kui ka metsateed. Esimese poole jooksime Contra ja Ain-Ivari pundis, hea oli paiguti nende tuulevarju hoida. 8 km täitumisel jäime maha, sest siis oli meil 3-liikmeline toetajameeskond soojendava joogiga ootamas. Mina seda ei tarbinud, aga tuttavaid nägusid nähes läks tuju kõigil kohe üles. Enne olime natuke väsima hakanud. Edasi läks juba paremaks.

14700743_10154786993774063_7101970231689569026_o
Foto: Allan Mehik

Kuskil 14 km kandis hakkas kopp ette saama. Vähemalt päike piilus pilve tagant ja soojendas aeg-ajalt. Mets oli ka täitsa armas. See oli ka muidugi lahe, kuidas meile kaasa elati ja igalt poolt tuli ägedaid kommentaare, kuidas me oleme tore seltskond, vaade (meile) on hea ja fotograafidele meeldisime ka. Mis nii viga joosta. 😉

img_8147

 • Distants: 16,195 km (kell: 16,34 km)
 • Aeg: 1:45:28
 • Tempo: 6:27 min/km
 • Pulss: 160 bpm
 • Koht: 580/641

Ruttasime pärast jooksu kiirelt hotelli, kuna meid ootas massaaž, mis Kiirete Jalgade paketiga kaasa anti. Minul oli täitsa mõistlik massöör, ei silitanud, aga ei teinud ka liialt haiget. Selline paras lõõgastus. Õhtu jätkus jälle saunatamisega, puhkamisega ja õhtusöögiga. Seekord käisime Kodulinna Lokaalis. Lõhepasta maitses hää ja majakook samuti. Õhtul käisime pundiga moe pärast klubis ja kaasas, mina sahistasin natuke ka tantsupõrandal sussi ja kell 23 ajal olime juba kvaliteetund magamas. Noored vanainimesed, mis muud. 😀

3. päev

Oiii kus hommikul oli uni. Magada sai küll normaalselt, aga ilmselt keha oli jooksmisest siiski väsima hakanud, kuigi ükski koht otseselt valus küll ei olnud. Sai jälle hommikusööki nauditud, natuke puhatud ja vaikselt asjad kokku pakitud. Oli aeg hotellile head aega öelda… :/

Kell 11 oli juba start. Minu tiim oli juba teist õhtut järjest kasutanud maksimaalselt Kuressaare ööelu võimalusi ja võlusid, seega oli plaan kohe aeglasemalt võtta. Õnnestus, sest alguses sõitis meie taga kiirabi auto, mis tähendas, et olime enam-vähem viimased. Nagu ka eelmistel etappidel, siis läksime omas tempos ja vaikselt hakkasime selgasid võtma.

Raja esimene kolmandik oli natuke tüütu. Mulle oli see väga tuttav rada, sest olen seda eelmisel aastal jooksnud. Kui sai sealt asfaltteelt minema, hakkas juba huvitavamaks minema. Metsas ühe ja ainsa tõusu peal sai korraks isegi pulsi üles, aga see oli ka kõik. Ülejäänud maa tuli kõik kerge enesetundega ja alla aeroobse pulsiga. Positiivne.

Golfiraja ääres järgmiseks aastaks villa välja valitud 😀 , hakkasime mere äärde jõudma. Edasi-tagasi lõik oli minu mäletamist mööda uus. Seal naljatasime, tervitasime vastutulijaid ja olime niisama muhedad. 😀 Meie seltskond jäi paljudele silma. 

Mere ääres kiskus tuuliseks. Õnneks polnud seda maad seal palju. Saime veel aidata ratastoolis võistelnud onu, kellega igal etapil kokku sattusime, ning siis rõõmsalt teekonda jätkata. Tee lausa sulas kätte. 

Peagi olime juba Kuressaare lossi hoovis ringi tegemas, kus keegi meid daamideks nimetas, ning seal edasi oli vaid nuusata. Mul hakkas lõpuks üks valus koht tundma andma – tuhara ja alaselja kinnituskohad olid sutsuke pinges – aga üldiselt polnud viga.

img_8152

Finiši eel rivistasime end üles ja viimased sammud tegime väljaastetega, sest me oleme fitnessklubist ja kuidagi peab ju oma ‘päritolu’ välja näitama. Fitnessitüdrukud ja uhkusega!

Fotograaf, kes meist 3 päeva päris vaimustuses oli, klõpsas veel pilte, saime medalid ja nänni ja oligi selle aasta viimane võistlus joostud. Oma tiimiga ja parima võimaliku emotsiooniga. Just täpselt sedamoodi peabki üks korralik hooaeg lõppema. 🙂 Aitäh, tüdrukud!

img_8201

 • Distants: 16 km (16,26 km)
 • Aeg: 1:49:49
 • Tempo: 6:51 min/km
 • Pulss: 156 bpm
 • Koht: 598/636
Saaremaa 3 päeva jooks kokkuvõttes:
 • Distants: 42,195 km (kell: 42,67 km)
 • Aeg: 4:38:48
 • Tempo: 6:32 min/km
 • Koht: 571/614
 • Naiste seas: 224/250
Advertisements

One thought on “Saaremaa 3 Päeva Jooks 2016

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.